S&P 500 ^GSPC
5,061.82
-1.20%
Tesla TSLA
$161.48
-5.59%
Nvidia NVDA
$860.01
-2.48%
Meta META
$500.23
-2.28%
Apple AAPL
$172.69
-2.19%
Microsoft MSFT
$413.64
-1.96%
Alphabet GOOG
$156.33
-1.80%
Amazon AMZN
$183.62
-1.35%

Te dwie akcje są najgorętszymi kandydatami do podwojenia Twoich pieniędzy, według czołowego analityka

Ogólnie rzecz biorąc, obecna sytuacja tworzy rynek, który jest po prostu trudny do odczytania. Grupa analityków wybiera jednak akcje, które mają szansę na wzrost pomimo dezorientacji na rynku. Jakie akcje są obecnie doradzane np. przez Colina Ruscha, jednego z najdokładniejszych analityków od dłuższego czasu? Te dwie firmy, według niego i innych dostępnych analiz, są potencjalnymi zwycięzcami w obecnej masakrze rynkowej.

Te dwie firmy, zdaniem analityków, idą w górę. Czy tak się stanie?

Rusch wnosi na rynek wiedzę ekspercką oraz udokumentowane sukcesy w ocenie rynku akcji. Inwestorzy, którzy zastosowali się do zaleceń Ruscha w ciągu ostatniego roku, osiągnęliby nawet 55% stopę zwrotu. Przyjrzyjmy się zatem szczegółom dotyczącym dwóch wybranych przez Ruscha spółek, które jego zdaniem mają szansę podwoić swoją wartość w ciągu najbliższego roku!

Enphase Energy $ENPH-3.9%

Jego pierwszym wyborem jest firma Enphase Energy, znany producent inwerterów solarnych, jednego z najważniejszych elementów wyposażenia w branży energetyki słonecznej. Inwertery przekształcają prąd stały (DC) emitowany przez panele fotowoltaiczne w prąd zmienny (AC), który jest wykorzystywany w sieci elektrycznej, infrastrukturze i różnych zastosowaniach. Enphase jest liderem na rynku inwerterów solarnych, między innymi dzięki temu, że jako pierwsza firma udostępniła inwertery na szeroką skalę do użytku komercyjnego.

Oprócz linii mikroinwerterów Enphase sprzedaje również systemy baterii IQ, które służą do magazynowania energii podłączonej do urządzeń solarnych. Linia akumulatorów IQ zawiera inteligentną technologię zarządzania obciążeniem energetycznym, która ustala priorytety między urządzeniami o wysokim zużyciu energii a tymi o podstawowym znaczeniu. Ponadto system akumulatorów działa w oparciu o niskonapięciowy system prądu stałego, który stwarza mniejsze ryzyko pożaru niż systemy wysokonapięciowe.

Firma Enphase odnotowała wzrost sprzedaży w ostatnich miesiącach, ponieważ wojna na Ukrainie, która zakłóciła dostawy gazu ziemnego do Europy, skłoniła rządy głównych krajów europejskich do rozważenia możliwości rozbudowy instalacji solarnych jako źródła energii. Znalazło to odzwierciedlenie w rekordowym poziomie sprzedaży kwartalnej w 1Q22, która wyniosła 441,3 mln USD.

Prawdopodobnie należy spodziewać się gwałtownego wzrostu. Jeśli kupujesz spółki w perspektywie długoterminowej, wskaźnik P/E na poziomie 135 prawdopodobnie nie jest dla Ciebie.

Znajduje to odzwierciedlenie w ostatnich ogłoszeniach firmy Enphase dotyczących nowych instalacji i umów kontraktowych. W kwietniu firma ogłosiła powstanie pierwszej sieci instalatorów we Francji, a na początku maja Enphase rozszerzyła swoją ofertę instalacji solarnych w Holandii. Firma odnotowała również wzrost dostaw baterii do Niemiec i Belgii.

A co inni analitycy mówią o firmie Enphase?

Ich opinia jest również na ogół bardzo pozytywna.

Local Bounti Corporation $LOCL-10.8%

Drugą spółką, której się przyjrzymy, jest Local Bounti, firma z Montany, która jest nowicjuszem na rynku. Local Bounti rozpoczęła notowania na Wall Street w listopadzie ubiegłego roku po sfinalizowaniu transakcji połączenia SPAC z Leo Holdings III. Szczerze mówiąc, w życiu bym nie pomyślał, żeby przyjrzeć się takiej firmie. Ale Rusch ma inne podejście do sałatki 😂🥬.

Firma Local Bounti, specjalizująca się w uprawie pod dachem, sprzedaje różne rodzaje sałat i innych zielenin uprawianych w szklarni, dzięki czemu te pożywne produkty są dostępne przez cały rok. Celem firmy jest dostarczanie jak najświeższej żywności, ale także jej uprawa w sposób jak najbardziej wydajny i z mniejszą liczbą "food miles" niż w przypadku tradycyjnego rolnictwa.

Firma nie jest jednak gigantem, więc duży wzrost może nastąpić bardzo łatwo.

W pierwszym kwartale roku obrotowego 2012 firma odnotowała sprzedaż w wysokości 282 000 USD, co oznacza wzrost z 57 000 USD w poprzednim kwartale. Local Bounti ma silną pozycję, aby szybko zwiększyć produkcję i wartość sprzedaży - w kwietniu tego roku firma ogłosiła zakończenie procesu przejęcia Pete's, kalifornijskiej firmy zajmującej się uprawą pod dachem. Samodzielny sklep Pete's osiągnął sprzedaż w wysokości 5,9 mln USD w 1Q22 - a jego działalność będzie teraz wspierana przez Local Bounti. Firma z Montany wydała na to przejęcie 122,5 mln USD w gotówce i akcjach.

Wykres nowego gracza na rynku nie jest wyjątkowy

Oprócz przejęcia firmy Pete's, Local Bounti zamierza rozwijać własną produkcję. Zakład w stanie Georgia jest nadal budowany i ma zostać uruchomiony w lipcu, a kolejny zakład w Pasco w stanie Waszyngton jest również w budowie. Local Bounti posiada 76,4 mln USD w gotówce i innych aktywach płynnych, które pozwolą na dalsze finansowanie tej działalności.

Rusch jest jednak pod wrażeniem firmy, jej wzrostu (sałatka, haha 😂😂) i spodziewanych wyników. Jego prognoza jest więc następująca:

Cena docelowa wynosi 13 USD, co oznacza 12-miesięczny wzrost o 161% do wiosny przyszłego roku.

Prognozy innych analityków według CNNMoney.com są również bardzo pozytywne

Znasz już opinię jednego z najlepszych analityków ocenianych przez TipRanks. Teraz od Ciebie zależy, czy są to informacje, które pomogą Ci podjąć decyzję, czy wolisz coś innego 😇 Tak czy inaczej, życzę powodzenia w każdej inwestycji. A jeśli podobają Ci się moje artykuły, nie krępuj się i daj mi lajka! 🔥

Zastrzeżenie:Niniejsze opracowanie nie jest w żadnym wypadku rekomendacją inwestycyjną. Jest to wyłącznie moje podsumowanie typowań i analiz Colina Ruscha na podstawie danych z Internetu i kilku innych analiz. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem, który dzieli się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet