S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Nawet portfel legendarnego Warrena Buffetta opiera się na dywidendach z tych 3 akcji

Zawsze z przyjemnością oglądam portfele innych inwestorów. A jeszcze bardziej, gdy są to portfele najlepszych inwestorów. A trudno znaleźć lepszego inwestora niż Buffett. Chciałbym się tu skupić na pięciu spółkach, które "Wyrocznia z Omaha" utrzymuje (między innymi) z tytułu dywidendy. W jego przypadku na konto wpływają miliardy dolarów, które są pasywnie gromadzone. Ale nawet mniejszy inwestor może wyciągnąć wnioski i zacząć budować portfel dywidendowy.

Warren Buffett również korzysta z akcji dywidendowych w swoim portfelu.

Berkshire Hathaway wypłaci w przyszłym roku dywidendę w wysokości ponad 6 mld USD. Około 2,5 mld USD będzie pochodzić tylko z trzech akcji. Myślę więc, że jest to grupa, o której warto przynajmniej wspomnieć 😇.

Chevron $CVX+1.5%

Szacunkowa wartość: 990 920 111 USD rocznego dochodu pasywnego. Proszę sobie wyobrazić. Te pieniądze pozwolą Ci zarobić pasywnie kolejny BILION dolarów rocznie.
Checron to firma z branży naftowej i gazowej. Dopóki Berkshire nie złoży formularza, nie będziemy wiedzieć, ile firma Warrena Buffetta posiada obecnie udziałów w gigancie naftowym. Szacuje się jednak, że przynosi mu to nawet miliard dolarów rocznie w postaci pasywnego dochodu.

Ropa naftowa jest obecnie dość wysoko, ale Buffett jest pozytywnie nastawiony do tego sektora nawet w 2022 roku.

Biorąc pod uwagę zintegrowane działania Chevronu, z pewnością łatwo jest być optymistą. Mimo że działalność wiertnicza i poszukiwawcza generuje największe marże, Chevron posiada również aktywa w segmencie midstream (np. rurociągi i magazyny) oraz downstream (np. rafinerie i zakłady chemiczne), które mogą stanowić zabezpieczenie w przypadku spadku cen ropy naftowej i/lub gazu ziemnego.

Takie firmy zazwyczaj działają w oparciu o kontrakty wolumenowe lub umowy o stałej opłacie, które zapewniają przewidywalne przepływy pieniężne, podczas gdy firmy energetyczne działające na rynku niższego szczebla korzystają z niższych kosztów nakładów w przypadku spadku cen energii.

Cena Chevronu jest obecnie dość wysoka ze względu na sytuację na świecie. Ale to nie martwi Buffetta.

Bank of America $BAC+3.4%

867 595 685 USD rocznego dochodu pasywnego. Prawie kolejny miliard rocznie. Ładnie.
Akcje banków są ulubionym sektorem Buffetta i często stanowią doskonałe źródło trwałego dochodu z dywidendy. Drugi co do wielkości holding Berkshire, Bank of America, jest obecnie na dobrej drodze do wygenerowania ponad 867 mln USD pasywnego dochodu dla firmy Buffetta w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Piękno akcji banków polega na tym, że są one cykliczne i na ogół bardzo przewidywalne. Recesje są nieuniknioną częścią cyklu koniunkturalnego, ale zazwyczaj trwają krótko. Z kolei ekspansje gospodarcze mogą trwać wiele lat. Kupowanie akcji banków takich jak BofA daje Buffettowi możliwość skorzystania z tych nieproporcjonalnie dłuższych cykli ekspansji.

BofA jest obecnie na podobnej drodze jak większość rynku

Coca-Cola $KO+2.1%

704 000 000 rocznego dochodu pasywnego.
Najdłużej posiadany przez Warrena Buffetta pakiet akcji również odegrał dużą rolę w sukcesie Berkshire Hathaway. Biorąc pod uwagę średnią cenę zakupu Coca-Coli przez Berkshire, wynoszącą około 3,25 USD za akcję, podstawowa roczna wypłata w wysokości 1,76 USD daje niewiarygodny zwrot kosztów w wysokości 54%! Coca-Cola zwiększała swoje roczne wypłaty podstawowe w każdym z ostatnich 60 lat. To jest absolutnie niesamowite.

Wielką zaletą firmy Coca-Cola jest jej różnorodność geograficzna. Produkty firmy są obecnie sprzedawane we wszystkich krajach na świecie z wyjątkiem trzech (Kuba, Korea Północna i Rosja, ta ostatnia z powodu wojny między Ukrainą a Rosją). Dzięki temu może korzystać z przewidywalnego popytu na rynkach rozwiniętych, a jednocześnie szybciej rozwijać się organicznie na rynkach wschodzących. W końcu... kto z nas nie pił Coca-Coli, prawda? Niewiele produktów jest tak bardzo znanych na całym świecie.

Coca-Cola jest jedną z firm, które nie dały się pokonać spadkowi koniunktury na rynku

Są to trzy spółki, które zapewniają Warrenowi Buffettowi prawie połowę jego pasywnego dochodu. Decyzję, czy jest to dobry moment na zakup któregoś z nich, pozostawiam Wam. W każdym razie na pewno warto zainspirować się najlepszym inwestorem w historii 😇

Zastrzeżenie:Niniejsze opracowanie nie jest w żadnym wypadku rekomendacją inwestycyjną. Jest to wyłącznie moje zestawienie akcji oparte na danych z Internetu i kilku innych analizach. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem, który dzieli się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet