S&P 500 ^GSPC
5,022.21
-0.58%
Nvidia NVDA
$840.35
-3.87%
Meta META
$494.17
-1.12%
Amazon AMZN
$181.28
-1.11%
Tesla TSLA
$155.45
-1.06%
Apple AAPL
$168.00
-0.81%
Microsoft MSFT
$411.84
-0.66%
Alphabet GOOG
$156.88
+0.56%

Jak dopadne Muskův nákup Twitteru? Zde jsou 3 nejpravděpodobnější scénáře

Dohoda mezi Twitterem $TWTR a Elonem Muskem narazila. Miliardář v pátek ráno oznámil, že dohoda je pozastavena, kvůli obavám z počtu falešných účtů na platformě. Akcie společnosti provozující sociální média se po tomto tweetu během obchodovaní propadly až o 10 %. Zde jsou 3 nejpravděpodobnější scénáře vývoje. 

Musk později v následném tweetu upřesnil, že o akvizici stále stojí

3 nepravděpodobnější scénáře: 

  1. Wall Street bude Muskovy tweety považovat za znamení, že dohoda není ani zdaleka uzavřena. Celá věc je dost znepokojující, protože Muskovy neustálé tweety vyvolává nejistotu. Navíc z jeho konkrétních odpovědí není zřejmé jakým směrem se bude tato dohoda nadále ubírat. 
  2. Další možností podle je, že nový vývoj otevírá Muskovi dveře k opětovnému vyjednávání o podmínkách a ceně jeho nabídky. Cena akcií Twitteru je výrazně nižší než Muskova nabídka 54,20 USD za akcii. Navíc to vypadá, že generální ředitel Tesly má situaci zcela pod kontrolou a mohl by dohodu přehodnotit, aby lépe odrážela podmínky na trhu a na úrovni společnosti.
  3. Musk by také mohl od dohody zcela odstoupit za odstupné ve výši 1 miliardy dolarů. Muskovy páteční komentáře zpochybňují dosavadní pilíře dohody, jako je jeho externí financování a pozice investorů.

Tento vývoj by však mohly být pozitivním pro akcie Tesly $TSLA-1.1%, protože nyní bude trh považovat šance na dohodu za menší. Akcie společnosti Tesla se od Muskova prvního zveřejnění jeho 9,2% podílu ve společnosti Twitter a zahájení jednání o jejím převzetí do soukromých rukou na začátku dubna propadly o více než 20 %.

Ačkoli jsou tohle nyní 3 nepravděpodobnější scénáře, Musk nás může velmi rychle překvapit a vydat se úplně jinou cestou jako to udělal už několikrát. S jednotlivými scénáři přišel Dan Ives ze společnosti Wedbush. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 613 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

logicky chce nejdříve vědět, co kupuje

Elon nás jenom napíná :D

to je dost možné, jsem zvědav, jak se bude situace dále vyvíjet :)