S&P 500 ^GSPC 4,967.23 -0.88%
Nvidia NVDA $762.00 -10.00%
Meta META $481.07 -4.13%
Amazon AMZN $174.63 -2.56%
Tesla TSLA $147.02 -1.94%
Microsoft MSFT $399.12 -1.27%
Apple AAPL $165.00 -1.22%
Alphabet GOOG $155.72 -1.10%

Te 3 akcje związane z handlem elektronicznym przyniosą Ci ogromne zyski w długim okresie

Rozwój sklepów internetowych i handlu elektronicznego jest jak pociąg, którego nie da się zatrzymać. Wartość globalnego rynku detalicznego, który w 2014 r. wynosił 1,3 bln USD, w 2021 r. wzrosła do 4,9 bln USD, a do 2025 r. ma wzrosnąć do 7,4 bln USD. Jest to megatrend, który ma szansę przyćmić nawet obecną zapaść na rynku.

Sklepy internetowe cieszą się bezprecedensową popularnością

Sprzedaż cyfrowa przewyższa sprzedaż tradycyjnym sprzedawcom internetowym. Jednak na sprzedaży internetowej korzystają także firmy logistyczne, dostawcy usług bezpieczeństwa cybernetycznego, a nawet właściciele centrów dystrybucyjnych.

W obliczu takich zmian na giełdzie w 2022 r. wielu inwestorów szuka schronienia. Osoby o długoterminowej perspektywie mogą jednak rozważyć zakup lub dodanie do portfela akcji spółek zajmujących się handlem elektronicznym, które wypłacają solidne dywidendy, generują doskonałe przepływy pieniężne i należą do sektora, który powinien utrzymać się nawet w przypadku spowolnienia gospodarczego. I to jest chyba najważniejsza kwestia. Przedstawię dziś trzy z nich.

Cel $TGT+1.0%

Cel ma długoterminową charakterystykę defensywną. Dzieje się tak dlatego, że firma zajmuje się sprzedażą tańszych wersji artykułów gospodarstwa domowego niż jej konkurenci, więc może odnotować wzrost sprzedaży, gdy ludzie odczuwają niepewność gospodarczą.

Pandemia zmusiła firmę Target do skupienia się na sprzedaży cyfrowej - i bardzo się to opłaciło. W roku finansowym 2021 sprzedaż internetowa stanowiła 19% całkowitej sprzedaży. W roku finansowym 2020 firma Target zwiększyła sprzedaż cyfrową o 145% z czystej konieczności. Świetną wiadomością jest to, że nawet po ponownym otwarciu sklepów sprzedaż cyfrowa w 2021 r. nadal rosła, zwiększając się o kolejne 21%. Co, oczywiście, nie było oczywiste.

Sklep Target ma przewagę nad niektórymi innymi sprzedawcami internetowymi. Do realizacji 95% zamówień internetowych wykorzystuje istniejące sklepy. Dzięki temu firma może tworzyć i rozwijać ten nowy strumień przychodów bez konieczności inwestowania w kosztowne centra dystrybucji i dodatkowe magazyny. Ma po prostu natychmiast dostęp do ogromnej sieci.

Target nie jest w żadnym wypadku drogą firmą. Wypłaca również dywidendę, choć nie jest ona dużo wyższa od średniej rynkowej.

Co może zwiększyć naszą pewność siebie? Od momentu wejścia na giełdę w 1967 r. spółka wypłaciła 219 kolejnych dywidend. Powinno to zapewnić inwestorom spokój ducha w czasie obecnych zawirowań na rynku. Nawet jeżeli akcje spadną, inwestorzy prawdopodobnie nadal będą otrzymywać dywidendę. Akcjonariusze mogą również reinwestować dywidendę, aby wykorzystać spadek cen.

Prologis $PLD-1.1%

Jak wspomniano, detaliści internetowi potrzebują rozbudowanych sieci logistycznych, aby szybko i z zyskiem dostarczyć produkty do konsumentów. Wraz z rozwojem sprzedaży internetowej potrzeba coraz więcej miejsca. Oczekuje się, że udział sprzedaży internetowej w sprzedaży detalicznej wzrośnie z 13% w 2021 r. do 30% w 2030 r. Inwestorzy zaniepokojeni ostatnimi problemami z rentownością firmy Amazon mogą zamiast tego rozważyć firmę Prologis, która jest jej właścicielem.

Prologis to fundusz powierniczy inwestujący w nieruchomości(REIT). REIT-y mają pewne przywileje podatkowe, pod warunkiem że zwracają akcjonariuszom 90% dochodu podlegającego opodatkowaniu w formie dywidendy. Prologis ma ogromną ekspozycję na e-commerce. Największym klientem firmy jest Amazon, a w pierwszej dziesiątce znajdują się także giganci w dziedzinie dostaw - FedEx i UPS.

Ponadto, po obawach związanych ze spadkiem ogólnej sprzedaży, obecnie znacznie spadła

Prologis oferuje ponad miliard stóp kwadratowych powierzchni w 19 krajach. Stopa dywidendy wynosi obecnie ponad 2,5%, a w ciągu ostatnich pięciu lat rosła ze złożoną roczną stopą wzrostu(CAGR) wynoszącą 12% - trzykrotnie więcej niż w przypadku przeciętnego REIT-u. Dla tych, którzy szukają bezpiecznego sposobu na inwestowanie w e-commerce, Prologis zasługuje na uwagę.

Palo Alto Networks $PANW-1.2%

Szybki rozwój sklepów internetowych i działań w chmurze oznacza, że cyfrowi sprzedawcy nie mogą sobie pozwolić na żadne przerwy w działaniu witryny. Potrzebują całkowitej niezawodności. Sprzedawcy internetowi mogą również przechowywać informacje o klientach, takie jak zapisane metody płatności i adresy. Naruszenie lub wyciek danych ma katastrofalne skutki. Oprócz wysokich kosztów odzyskiwania danych, zakłócenia mogą wpływać na zaufanie klientów do marki.

Palo Alto Networks jest zaufanym światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa w chmurze i ochrony punktów końcowych. Ponad 85 000 klientów powierzyło swoje bezpieczeństwo firmie Palo Alto. Przychody za rok fiskalny 2022 mają wynieść 6,8 mld USD, co oznacza wzrost o ok. 25% w stosunku do roku fiskalnego 2021. Wyprzedaż akcji technologicznych stworzyła okazję do kupna akcji Palo Alto znacznie poniżej ich 52-tygodniowego maksimum.

Po raz kolejny znaczna zniżka

Zestawienie tych akcji może stanowić punkt wyjścia dla wszystkich zainteresowanych lub rozważających inwestycje w sektor e-commerce lub sektory z nim związane. Ogólnie rzecz biorąc, uważam handel elektroniczny za niezwykle obiecujący obszar, który wciąż znajduje się w powijakach, a pole do innowacji jest absolutnie niewiarygodne.

Zastrzeżenie:Niniejsze opracowanie nie jest w żadnym wypadku rekomendacją inwestycyjną. Jest to wyłącznie moje podsumowanie akcji oparte na danych internetowych i kilku dodatkowych analizach. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem, który dzieli się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet