@martpoom

E-poodide ja e-kaubanduse tõus on nagu peatamatu rong. Mis 2014. aastal oli 1,3 triljoni dollari suurune ülemaailmne jaemüügiturg, on 2021. aastaks kasvanud 4,9 triljoni dollarini ja eeldatavasti kasvab 2025. aastaks 7,4 triljoni dollarini. Megatrend, millel on potentsiaali varjutada isegi praegune turu langus.

Veebipoed naudivad enneolematut populaarsust

Digitaalne müük ületab traditsioonilisi veebimüüjaid. Kuid ka logistikafirmad, küberturvalisuse pakkujad ja isegi rendileandjad, kes omavad jaotuskeskusi, saavad kasu internetimüügist.

Kuna aktsiaturul toimuvad 2022. aastal sellised muutused, otsivad paljud investorid varjupaika. Need, kellel on pikaajaline väljavaade, võivad siiski kaaluda e-kaubanduse aktsiate ostmist või lisamist, mis maksavad kindlaid dividende, genereerivad suurepärast rahavoogu ja kuuluvad sektorisse, mis peaks vastu pidama isegi siis, kui majandus aeglustub. Ja ma arvan, et see on ilmselt kõige olulisem punkt. Ma tutvustan täna kolme neist.

Sihtmärk $TGT

Sihtobjektil on pikaajalised kaitseomadused. See tuleneb sellest, et ta müüb oma konkurentidest odavamaid majapidamistarbeid, nii et kui inimesed tunnevad majanduslikku ebakindlust, võib müük suureneda.

Pandeemia on sundinud Targetit keskenduma nutikalt digitaalsele müügile - ja see on end kenasti ära tasunud. 2021. majandusaastal moodustas internetimüük 19% kogumüügist. 2020. majandusaastal suurendas Target digitaalset müüki 145% puhtalt vajadusest. Hea uudis on see, et isegi pärast kaupluste taasavamist jätkas digitaalne müük 2021. aastal kasvamist, kasvades veel 21%. Mis muidugi ei olnud iseenesestmõistetav.

Targetil on eelis mõnede teiste veebipõhiste jaemüüjate ees. Ta kasutab oma olemasolevaid kauplusi, et täita 95% oma veebitellimustest. See võimaldab ettevõttel luua ja kasvatada seda uut tuluvoogu, ilma et ta peaks investeerima kulukatesse jaotuskeskustesse ja täiendavatesse ladudesse. Sellel on lihtsalt tohutu võrk kohe saadaval.

Target ei ole sugugi kallis ettevõte. See maksab ka dividende, kuigi mitte palju kõrgemat kui turu keskmine.

Mis võiks meie enesekindlust suurendada? Ettevõte on alates 1967. aasta börsile minekust alates maksnud 219 järjestikust dividendi. See peaks andma investoritele meelerahu praeguse turutõrke ajal. Isegi kui aktsia langeb, saavad investorid tõenäoliselt jätkuvalt dividenditšeki koju. Aktsionärid võivad dividendi ka reinvesteerida, et kasutada hinnalangust ära.

Prologis $PLD

Nagu mainitud - interneti jaemüüjad vajavad ulatuslikke logistikavõrgustikke, et tooted jõuaksid kiiresti ja kasumlikult tarbijateni. Kuna veebimüük kasvab, on vaja üha rohkem ruumi. Eeldatakse, et veebimüügi osakaal jaemüügist kasvab 13%-lt 2021. aastal 30%-ni 2030. aastal. Investorid, kes on mures Amazoni hiljutiste kasumiprobleemide pärast, võiksid hoopis kaaluda tema rendileandjat, Prologist.

Prologis on kinnisvara investeerimisfond(REIT). REIT-idel on teatavad maksusoodustused tingimusel, et nad tagastavad 90% oma maksustatavast tulust aktsionäridele dividendidena. Prologis on e-kaubandusega väga suurel määral seotud. Tema suurim klient on Amazon ning kümnesse kuuluvad ka kohaletoimetamise hiiglased FedEx ja UPS.

Lisaks sellele on pärast kartusi kogu müügi vähenemise kohta nüüdseks oluliselt langenud

Prologis pakub enam kui miljardi ruutmeetri suurust pindala 19 riigis. Dividenditootlus ületab praegu 2,5% ja on viimase viie aasta jooksul kasvanud 12% aastase kasvumääraga(CAGR), mis on kolm korda suurem kui keskmine REIT. Neile, kes otsivad turvalist võimalust investeerida e-kaubandusse, väärib kaalumist Prologis.

Palo Alto Networks $PANW

Veebipoodide ja pilvepõhiste tegevuste kiire kasv tähendab, et digitaalsed jaemüüjad ei saa endale lubada ühtegi veebisaidi katkestust. Nad vajavad täielikku usaldusväärsust. Veebimüüjad saavad salvestada ka klientide andmeid, näiteks salvestatud makseviise ja aadresse. Rikkumine või leke on laastav. Lisaks kõrgetele taastamiskuludele võivad häired mõjutada klientide usaldust kaubamärgi vastu.

Palo Alto Networks on usaldusväärne ülemaailmne liider pilveturbe ja lõpp-punktide kaitse valdkonnas. Rohkem kui 85 000 klienti usaldavad oma turvalisust Palo Altole. 2022. majandusaasta tulud ulatuvad eeldatavasti 6,8 miljardi dollarini, mis on ligikaudu 25% suurem kui 2021. majandusaastal. Tehnoloogiamaterjalide müük on loonud Palo Alto aktsiatele ostuvõimaluse, mis on tunduvalt madalamal kui nende 52 nädala kõrgeim tase.

Taas kord märkimisväärne allahindlus

Nende aktsiate loetlemine võiks olla lähtepunktiks kõigile, kes on huvitatud või kaaluvad investeerimist e-kaubanduse sektorisse või sellega seotud sektoritesse. Üldiselt pean e-kaubandust äärmiselt paljulubavaks valdkonnaks, mis on alles lapsekingades ja kus on täiesti uskumatu innovatsiooniruum.

Vastutusest loobumine:See ei ole mingil juhul investeerimissoovitus. See on puhtalt minu kokkuvõte varudest, mis põhineb internetiandmetel ja mõningal täiendaval analüüsil. Finantsturgudele investeerimine on riskantne ja igaüks peaks investeerima oma otsuste põhjal. Ma olen lihtsalt amatöör, kes jagab oma arvamusi.

Lugege kogu artiklit tasuta? Mine edasi 👇

Kas teil on konto? Seejärel logige sisse . Või luua uus .
Discussion
No comments yet

👋 Co je Bulios?

Bulios je největší sociální síť pro investory v Evropě. Najdete zde unikátní investiční analýzy, tipy na investice nebo návody jak si vytvořit pasivní příjem z akciových a kryptoměnových investic. Komunita investorů na Bulios aktivně sdílí své know-how a díky tomu může každý člen této komunity úspěšně investovat. Na Bulios najdete kompletní data k akciím a kryptoměnám z celého světa, například Tesla $TSLA, Apple $AAPL, Microsoft $MSFT, Amazon $AMZN, Bitcoin $BTCUSD, Ethereum $ETHUSD či Cardano $ADAUSD. Také zde najdete data k hlavním burzovním indexům NASDAQ, S&P500 či DOW. Můžete si zde vytvořit vlastní watchlist nebo virtuální portfolio a sledovat vývoj cen oblíbených akcií a kryptoměn. Akcie, kryptoměny, investice, burza, to je Bulios. Články, videa ani jakékoliv další příspěvky na serveru Bulios.com nejsou investičním doporučením. Mají pouze informativní či zábavný charakter. Proto se pravidelně vzdělávejte a provádějte své vlastní investiční analýzy. Sledujte Bulios na sítích 👇