@trollbringer

Není to tak dlouho co jsem tu psal, že Warren Buffett porazil na přelomu roku 2021 a 2022 trh. Dá se to předpokládat. Nadprůměrné zhodnocení drží již několik desítek let. Celková nálada a sentiment na trhu byl pozitivní a překonat ho nejspíš nebylo až tak těžké. Jenže ono se mu to daří i nadále. Podařilo se mu zmírnit dopady nejhoršího propadu posledních let. A to už je opět úplně jiná liga.

Věštec z Omahy opět překonal trh

Generální ředitel společnosti Berkshire Hathaway $BRK-B je na pátém místě indexu, který denně sestavuje žebříček nejbohatších lidí světa. Jeho celkové čisté jmění činí 112 miliard dolarů a od začátku roku do konce obchodování 12. května získal 2,62 miliardy dolarů.

Z první stovky nejbohatších lidí pouze 24 miliardářů zaznamenalo od počátku roku do 12. května nárůst svého čistého jmění.

Buffettova společnost Berskhire Hathaway alokovala 7 miliard dolarů do producenta ropy Occidental $OXY , čímž zvýšila svůj podíl na více než 14 %. Mimochodem hodně skloňované nákupy a velice zajímavá společnost. I z jiných hledisek než jen jako ropného giganta. Konglomerát také navýšil svůj podíl v Chevronu $CVX , který tuto investici vynesl mezi čtyři největší podíly v běžných akciích Berkshire. Chevron je nyní jeho čtvrtým nejvýznamnějším podílem. Konglomerát během prvního čtvrtletí utratil za čisté nákupy přibližně 41 miliard dolarů. Včera jsem také psal o 3 akciích, které Buffettovi přináší obrovské peníze v podobě dividend. Chevron je jednou z nich!

Na dividendy z těchto 3 akcií spoléhá i portfolio legendárního Warrena Buffetta

Akcie energetických společností se odrazily od svého short term dna v roce 2020, kdy došlo k zastavení ekonomiky. Akcie společnosti Occidental v reakci na opětovné otevření trhu vzrostly za posledních šest měsíců o 100,38 % a za poslední rok o 155,30 %. Zotavení společnosti Chevron bylo menší, ale akcie si během posledních šesti měsíců připsaly 43,7 % a za poslední rok 53,35 %. Warren očividně ví co dělá. No ještě aby ne. Těch 100 miliard mu nespadlo do klína omylem 😂

Buffettův investiční styl opět ukazuje svoji genialitu

91letý Buffet si zachovává svou investiční strategii nákupu kvalitních společností. Může se zdát oldschool a nudná. Očividně je to ale stále přesně to, co funguje.

Jejich podniky jsou stabilní, nesexy společnosti, které neustále produkují peněžní toky a nejsou oceněny nad tržními násobky. Lidé se příliš často snaží změnit svůj styl investování tak, aby vyhovoval trhu. Buffett je pravý opak. On to nedělá.

Konglomerát vlastní přímo či nepřímo nesčetné množství společností. Železnice, pojišťovny, nebo třeba producenty sladkostí. Jednou z jeho nejvíc proslulých investic a miláčků je $KO. Pochopitelně!

Součástí strategie společnosti Berkshire bylo také udržování velkého objemu volné hotovosti. Miliardář tuto strategii zásoby hotovosti zopakoval a na květnovém výročním shromáždění akcionářů uvedl, že jeho společnost by mohla při poskytování úvěrových linek společnostem fungovat lépe než banky.

Buffett již několik let proklamoval, že není vhodný čas na nákup a hotovost hromadil. Zdá se ale, že správný čas přišel a znatelně tuto hotovost rozpustil právě do zmiňovaných nákupů. Vytáhl dle posledních zpráv z kapsy 41 miliard v hotovosti. 

Warren zkrátka ví, kudy běží zajíc 😇😁

Disclaimer: Toto není investiční doporučení. Jde pouze o výčet investic Warenna Buffetta čistě pro edukativní účely. Investice na finančních trzích jsou vysoce rizikové a každý musí investovat dle svého nejlepšího uvážení a asituace.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.
Discussion
@jansedlacek 1d

Mám za to, že jde o výsledek insider informací, které má...

@joemaymay 2d

Očividně ví co dělá no

@trollbringer 2d

Dalo se to po těch desítkách let překonávání trhu čekat🤷😂

@joemaymay 2d

Nechápu, že to ještě někoho překvapuje :D

@bikowy 2d

Jak to dělá? Nevymejšlí pí...nesmysly a drží se svejch zásad a rozumu

@trollbringer 2d

Lol, to je actually hodně true 😂

@investorskey 2d

😂😂😂

@victor_nettoyeur 2d

Párkrát své zásady porušil například s aerolinkami, o kterých tvrdil že je to špatný biz a co vím tak je pak prodal se ztrátou když byly kousek od odrazu. Taky moc dobře nerozumím proč začátkem 2021 vyprodali CVX aby ho pak po pár měsících nakoupili zpátky. Něco podobného udelali s farmackama, které po půlroce vyprodali a připravili se o největší nárůst ktery pak přišel.

👋 Co je Bulios?

Bulios je největší sociální síť pro investory v Evropě. Najdete zde unikátní investiční analýzy, tipy na investice nebo návody jak si vytvořit pasivní příjem z akciových a kryptoměnových investic. Komunita investorů na Bulios aktivně sdílí své know-how a díky tomu může každý člen této komunity úspěšně investovat. Na Bulios najdete kompletní data k akciím a kryptoměnám z celého světa, například Tesla $TSLA, Apple $AAPL, Microsoft $MSFT, Amazon $AMZN, Bitcoin $BTCUSD, Ethereum $ETHUSD či Cardano $ADAUSD. Také zde najdete data k hlavním burzovním indexům NASDAQ, S&P500 či DOW. Můžete si zde vytvořit vlastní watchlist nebo virtuální portfolio a sledovat vývoj cen oblíbených akcií a kryptoměn. Akcie, kryptoměny, investice, burza, to je Bulios. Články, videa ani jakékoliv další příspěvky na serveru Bulios.com nejsou investičním doporučením. Mají pouze informativní či zábavný charakter. Proto se pravidelně vzdělávejte a provádějte své vlastní investiční analýzy. Sledujte Bulios na sítích 👇