@justaslasickas

Bendrovė "Emirates Telecommunications" (ET) pranešė, kad už 4,4 mlrd. dolerių perka 9,8 % " Vodafone" akcijų paketą. "ET" teigė investavusi į "Vodafone", kad įgytų reikšmingą įtaką pasauliniam ryšio ir skaitmeninių paslaugų lyderiui. Ar investicija į "Vodafone" gali būti jums pelninga?

Kas paskatino "Emirates" investuoti šią didžiulę sumą?

Kodėl jie investuoja į "Vodafone"?

Šis žingsnis žengtas praėjus kelioms dienoms po to, kai "ET" pareiškė, kad siekdama skatinti augimą ji ketina plėstis į naujas rinkas Afrikoje, Europoje ir Azijoje, taip pat į su telekomunikacijomis nesusijusias sritis, pavyzdžiui, finansines technologijas.

Bendrovė "Emirates Telecommunications" visapusiškai remia "Vodafone" valdybą ir esamą vadovų komandą bei dabartinę verslo strategiją, paskelbtą 2021 m. lapkritį. Tačiau ji nesiekia kontroliuoti "Vodafone" valdybą ar vadovų komandą ar daryti joms kokią nors įtaką.

Kas yra "Emirates Telecommunication"?

"Emirates Telecommunication Group Company", prekiaujanti kaip "Etisalat", yra Emyratuose įsikūrusi tarptautinė telekomunikacijų paslaugų teikėja, šiuo metu veikianti 16 šalių Azijoje, Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje ir pagal abonentų skaičių užimanti 18 vietą pasaulyje tarp mobiliojo ryšio operatorių.

Kodėl negalėčiau investuoti į "Vodafone"?

Iš esmės tai yra įmonė, kuri jau daugiau kaip 22 metus nevykdo jokių pokyčių ir nepateikia jokių gerų finansinių naujienų.

$VOD investuotojai kritikavo vadovybę ir spaudė bendrovę paspartinti ir pagerinti veiklos rezultatus. Pastarasis dešimtmetis Europos telekomunikacijoms buvo sunkus, nes pajamas mažino arši konkurencija ir griežtas reguliavimas.

Nuo sausio mėnesio, kai paaiškėjo, kad didžiausias Europos aktyvistinis investuotojas "Cevian Capital" įsigijo bendrovės akcijų paketą, generalinis direktorius Nickas Readas patiria vis didesnį spaudimą ir ruošiasi iš esmės pertvarkyti grupę, įskaitant prastai veikiančių įmonių atsisakymą, pagrindinių rinkų konsolidavimą ir telekomunikacijų srities patirties valdyboje stiprinimą.

"Vodafone" kelis mėnesius investuotojams teigė, kad sudarys sandorius su konkuruojančiomis grupėmis tose rinkose, kuriose yra didelė konkurencija, pavyzdžiui, Ispanijoje, Italijoje ir Jungtinėje Karalystėje, tačiau iki šiol to padaryti nepavyko.

Vasario mėn. "Vodafone" atmetė Prancūzijos konkurentės "Iliad" 11 mlrd. eurų vertės pasiūlymą už Italijos verslą . Bendrovė buvo smarkiai kritikuojama dėl klaidingų žingsnių ir prastos plėtros, kuri trukdė bendrovei, taip pat dėl akcininkų, kurie tampa vis nekantresni ir atsisako savo pozicijų.

Po kelis mėnesius trukusių derybų su Ispanijos telekomunikacijų grupe iššūkio teikėja dėl galimo Ispanijos verslo pardavimo "MasMovil" (direktorius) nusigręžė nuo "Vodafone" ir pasirinko susijungimą su "Orange".

Kas investuotojams kelia didžiausią nerimą?

"Vodafone" beveik nekomentavo šių neišnaudotų galimybių ir nepateikė jokio pranešimo spaudai ar pagrindimo. Vienintelė naujiena - praleista galimybė Italijoje, kur bendrovė pareiškė, kad tai neatitiktų akcininkų interesų, todėl pasitraukė.

  • Tikėtasi, kad naujasis "Vodafone" generalinis direktorius pagerins bendrovės veiklos kryptį. Dėl prasto bendravimo ir investuotojų informavimo daugelis žmonių nusivilia, o generalinis direktorius galbūt kenkia savo pozicijai.

Kas galėtų būti teigiamas katalizatorius?

Kai kurie investuotojai ragina "Vodafone" parduoti infrastruktūros grupės "Vantage Towers", kurią ji atskyrė praėjusiais metais, akcijų paketą. Dauguma investuotojų teigia, kad bokštų sandoris turės reikšmingos įtakos "Vodafone" veiklos rezultatams, nes sumažins skolą ir atlaisvins grynųjų pinigų investicijoms. Kitos telekomunikacijų grupės, pavyzdžiui, "Altice", išskyrė bokštų verslą, kurį įvertino didelėmis sumomis.

Atsižvelgiant į viską, šiuo metu man nėra prasmės investuoti į $VOD. Ar čia yra "Vodafone" investuotojų? Ko galime tikėtis iš bendrovės ateityje?

Lasīt pilnu rakstu bez maksas? Uz priekšu 👇

Vai jums ir konts? Pēc tam pierakstieties . Vai arī izveidojiet jaunu .
Discussion
No comments yet

👋 Co je Bulios?

Bulios je největší sociální síť pro investory v Evropě. Najdete zde unikátní investiční analýzy, tipy na investice nebo návody jak si vytvořit pasivní příjem z akciových a kryptoměnových investic. Komunita investorů na Bulios aktivně sdílí své know-how a díky tomu může každý člen této komunity úspěšně investovat. Na Bulios najdete kompletní data k akciím a kryptoměnám z celého světa, například Tesla $TSLA, Apple $AAPL, Microsoft $MSFT, Amazon $AMZN, Bitcoin $BTCUSD, Ethereum $ETHUSD či Cardano $ADAUSD. Také zde najdete data k hlavním burzovním indexům NASDAQ, S&P500 či DOW. Můžete si zde vytvořit vlastní watchlist nebo virtuální portfolio a sledovat vývoj cen oblíbených akcií a kryptoměn. Akcie, kryptoměny, investice, burza, to je Bulios. Články, videa ani jakékoliv další příspěvky na serveru Bulios.com nejsou investičním doporučením. Mají pouze informativní či zábavný charakter. Proto se pravidelně vzdělávejte a provádějte své vlastní investiční analýzy. Sledujte Bulios na sítích 👇