@justaslasickas

Ši populiari fotoaparatų bendrovė rengia epinį sugrįžimą ir yra pasaulinė veiksmo kamerų technologijų lyderė. Ar tokia įmonė nusipelno tokio didelio DIP? 93 proc. yra tikrai daug ir tai gali būti tikrai įdomus įrašas investuotojams, orientuotiems į ilgalaikį investavimą.

Įmonė, kuriai taikomas tikras DIP.

2014 m. ji buvo įtraukta į viešąsias rinkas ir kainavo 24,00 JAV dolerio už akciją, iškart šoktelėjo iki 93,85 JAV dolerio ir kitus šešerius metus nuolat mažėjo, kol 2020 m. pasiekė dugną - 2,29 JAV dolerio už akciją, o dabar irgi nėra per daug toli nuo jo. Tačiau bendrovės tikslas - pakeisti savo verslo modelį panaudojant naujus pardavimo kanalus ir išlaisvinant naujus pajamų srautus. Šie žingsniai sėkmingai lėmė nedidelį GoPro $GPRO akcijų atsigavimą, ir štai kodėl investuotojai, kurie perka dabar ir laikosi, gali sulaukti didelės ilgalaikės naudos.

Tiesioginis kreipimasis į vartotoją

"GoPro" iš esmės yra aparatinės įrangos bendrovė - tai neabejotinai novatoriškiausia veiksmo kamerų gamintoja šioje pramonės šakoje. Naujausia HERO10 Black versija gali filmuoti 5,3K itin didelės raiškos vaizdo įrašus su modernia stabilizavimo technologija. 499 JAV dolerių kaina yra 85 % mažesnė už kitą geriausią bendrovės produktą, kuris parduodamas už 3500 JAV dolerių.

Problema ta, kad labai sunku užtikrinti ilgalaikį augimą vien parduodant aparatinę įrangą, kai įmonės sėkmė taip priklauso nuo vienos rūšies produkto. Tai ypač aktualu, kai pagrindinis " GoPro" pardavimo kanalas yra dideli mažmenininkai. Tai sukuria barjerą tarp vartotojo ir prekės ženklo, todėl sunku užmegzti santykius ir parduoti jiems priedus. Jau nekalbant apie tai, kad "GoPro" turi prarasti dalį savo pelno, kurį gauna mažmenininkas.

Tačiau bendrovė sukūrė pelningesnį tiesioginio ryšio su vartotojais kanalą per savo svetainę ir sparčiai auga. Pirmąjį 2021 m. ketvirtį 33 proc. pardavimų sudarė pardavimai iš "GoPro.com", tačiau pastaruoju metu šis rodiklis išaugo iki 41 proc. Ši pažanga jau turi įtakos "GoPro" finansiniams rodikliams - šį ketvirtį bendrojo pelno marža padidėjo iki 41,8 %, o prieš metus buvo 38,6 %. Tai lėmė didelį pelningumo šuolį, nes bendrovė gavo 5,7 mln. dolerių grynojo pelno po daugiau nei 10 mln. dolerių nuostolio ankstesnį ketvirtį.

Nauji didelės maržos pajamų šaltiniai

"GoPro" turi unikalią galimybę kurti programinę įrangą. Turinio redagavimo įrankiai yra puiki sinergija vaizdo kokybės srityje pirmaujančiai kamerų bendrovei, todėl "GoPro" ruošiasi 2023 m. išleisti naują prenumeruojamą programinę įrangą. Ji bus sukurta remiantis jau veikiančiais "GoPro Player" ir "ReelSteady" darbastalio grotuvu. Ji papildo bendrovės išmaniojo telefono programėlę "Quik", kuri pakeis "iPhone" ir "Android" įrenginiuose naudojamą kameros programėlę. Siekdama išplėsti bendrovės adresuojamą rinką, "Quik" orientuojasi į potencialius klientus, kurie neturi "GoPro" kameros.

Tačiau šiuo metu didžiausias " GoPro" nuolatinių pajamų šaltinis yra "GoPro.com" prenumerata, kuri suteikia klientams išskirtines nuolaidas produktams, vaizdo įrašų saugyklą debesyje ir galimybę tiesiogiai transliuoti iš "GoPro" įrenginio. Pirmąjį ketvirtį ji toliau sparčiai augo, o abonentų skaičius, palyginti su praėjusiais metais, išaugo 85 proc. iki 1,74 mln. ir padidino pajamas iš prenumeratos.

Šaltinis: GoPro.com

Galbūt dar pozityvesnė šios augimo istorijos dalis yra bendroji marža, susijusi su "GoPro" prenumeratos pajamomis, kuri gali siekti net 80 %. Paskutinį ketvirtį prenumeratos sudarė mažiau nei 10 % visų pajamų, tačiau augimo tempas rodo, kad jos gali turėti didelės įtakos bendriems įmonės finansams."GoPro" akivaizdžiai padarė didelę pažangą tobulindama savo verslą, ir tai pripažįsta kai kurios Volstrito įmonės, kurios pastaruoju metu po daugelio metų, kai buvo nusiteikusios priešiškai, perėjo prie teigiamo požiūrio į bendrovę.Vidutinė tikslinė "GoPro" akcijų kaina Volstrito rinkoje yra 11,80 USD, o tai yra potencialus 85 % augimas, palyginti su dabartine kaina. Tačiau investicinis bankas " JP Morgan Chase" nusiteikęs kur kas optimistiškiau ir prognozuoja, kad akcijos gali pabrangti daugiau nei 100 proc. iki 15 JAV dolerių už akciją.

Akcijos, kurių vertė nuo visų laikų maksimumo nukrito 93 %, dabar gali būti tinkamas metas įsitraukti, atsižvelgiant į "GoPro" abonentų verslo transformaciją ir naują programinę įrangą, kuri neabejotinai stabdys bendrovės augimą. Mano nuomone, 93 % DIP yra tikrai įdomus ir, kaip matome, bendrovė turi daug vilčių.

ATSISAKYMAS: Tai nėra investavimo konsultacija.

Lasīt pilnu rakstu bez maksas? Uz priekšu 👇

Vai jums ir konts? Pēc tam pierakstieties . Vai arī izveidojiet jaunu .
Discussion
No comments yet

👋 Co je Bulios?

Bulios je největší sociální síť pro investory v Evropě. Najdete zde unikátní investiční analýzy, tipy na investice nebo návody jak si vytvořit pasivní příjem z akciových a kryptoměnových investic. Komunita investorů na Bulios aktivně sdílí své know-how a díky tomu může každý člen této komunity úspěšně investovat. Na Bulios najdete kompletní data k akciím a kryptoměnám z celého světa, například Tesla $TSLA, Apple $AAPL, Microsoft $MSFT, Amazon $AMZN, Bitcoin $BTCUSD, Ethereum $ETHUSD či Cardano $ADAUSD. Také zde najdete data k hlavním burzovním indexům NASDAQ, S&P500 či DOW. Můžete si zde vytvořit vlastní watchlist nebo virtuální portfolio a sledovat vývoj cen oblíbených akcií a kryptoměn. Akcie, kryptoměny, investice, burza, to je Bulios. Články, videa ani jakékoliv další příspěvky na serveru Bulios.com nejsou investičním doporučením. Mají pouze informativní či zábavný charakter. Proto se pravidelně vzdělávejte a provádějte své vlastní investiční analýzy. Sledujte Bulios na sítích 👇