@martpoom

Mitte liiga kaua aega tagasi kirjutasin siin, et Warren Buffett võitis 2021. ja 2022. aasta vahetusel turgu. See on ootuspärane. Ta on aastakümneid hoidnud üle keskmise väärtuse. Üldine meeleolu ja meeleolu turul on olnud positiivne ja selle ületamine ei olnud ilmselt nii raske. See lihtsalt jätkub. See on suutnud leevendada viimaste aastate halvima majanduslanguse mõju. Ja see on jälle hoopis teine liiga.

Omaha ennustaja on taas kord turgu ületanud

Berkshire Hathaway tegevjuht $BRK-B on maailma rikkaimate inimeste igapäevase edetabeli indeksis viiendal kohal. Tema koguväärtus on 112 miljardit dollarit ja ta on teeninud aasta algusest kuni 12. mai kauplemispäeva lõpuni 2,62 miljardit dollarit.

100 rikkaima inimese seas on aasta algusest kuni 12. maini suurenenud vaid 24 miljardäri netovara.

Buffetti Berskhire Hathaway eraldas 7 miljardit dollarit naftatootjale Occidental $OXY, suurendades oma osalust enam kui 14%-ni. Muide, palju räägitud ostud ja väga huvitav ettevõte. Muudes aspektides kui lihtsalt naftahiiglasena. Konglomeraat suurendas ka oma osalust Chevronis $CVX, mis tegi sellest investeeringust ühe Berkshire'i nelja suurima aktsiaosaluse. Chevron on nüüd tema neljas kõige olulisem osalus. Esimese kvartali jooksul kulutas konglomeraat netoostudeks umbes 41 miljardit dollarit. Eile kirjutasin ka 3 aktsia kohta, mis toovad Buffettile dividendide näol tohutult raha. Chevron on üks neist!

Legendaarse Warren Buffetti portfell toetub samuti nende 3 aktsia dividendidele

Energiaettevõtete aktsiad on tõusnud oma lühiajalisest põhjast 2020. aastal, kui majandus seiskus. Occidentali aktsia on viimase kuue kuu jooksul tõusnud 100,38% ja viimase aasta jooksul 155,30%, mis on vastuseks turu taasavamisele. Chevroni taastumine on olnud väiksem, kuid aktsia on viimase kuue kuu jooksul tõusnud 43,7% ja viimase aasta jooksul 53,35%. Warren ilmselt teab, mida ta teeb. Ma soovin, et ta seda ei teeks. See 100 miljardit ei langenud tema sülle juhuslikult 😂.

Buffetti investeerimisstiil näitab taas kord tema geniaalsust

91-aastane Buffet säilitab oma investeerimisstrateegia, mille kohaselt ostab kvaliteetseid ettevõtteid. See võib tunduda vanakooli ja igav. Aga see on ilmselgelt ikkagi täpselt see, mis töötab.

Nende ettevõtted on stabiilsed, mitte seksuaalsed ettevõtted, mis toodavad pidevalt rahavoogu ja mida ei hinnata üle turukordaja. Liiga sageli püüavad inimesed oma investeerimisstiili muuta, et see sobiks turuga. Buffett on vastupidine. Ta ei tee seda.

Konglomeraat omab otseselt või kaudselt lugematul hulgal ettevõtteid. Raudteed, kindlustusseltsid, kommitootjad. Üks tema kuulsamaid investeeringuid ja lemmikuid on $KO. Loomulikult!

Osa Berkshire'i strateegiast oli säilitada suur hulk vaba raha. Miljardär kordas seda sularaha varumise strateegiat, väites mais toimunud aktsionäride aastakoosolekul, et tema ettevõte suudab ettevõtetele krediidiliinide pakkumisel paremini hakkama saada kui pangad.

Buffett on aastaid kuulutanud, et praegu ei ole hea aeg osta ja raha koguda. Kuid tundub, et aeg on kätte jõudnud ja ta on seda raha märgatavalt lahustanud eespool nimetatud ostudeks. Hiljutiste teadete kohaselt tõmbas ta 41 miljardit sularaha välja.

Ühesõnaga, Warren teab, kuhu poole jänes jookseb 😇😁

Vastutusest loobumine: See ei ole investeerimissoovitus. See on lihtsalt Warren Buffetti investeeringute loetelu puhtalt hariduslikel eesmärkidel. Finantsturgudele investeerimine on kõrge riskiga ja igaüks peab investeerima vastavalt oma parimale äranägemisele ja hinnangule.

Lugege kogu artiklit tasuta? Mine edasi 👇

Kas teil on konto? Seejärel logige sisse . Või luua uus .
Discussion
No comments yet

👋 Co je Bulios?

Bulios je největší sociální síť pro investory v Evropě. Najdete zde unikátní investiční analýzy, tipy na investice nebo návody jak si vytvořit pasivní příjem z akciových a kryptoměnových investic. Komunita investorů na Bulios aktivně sdílí své know-how a díky tomu může každý člen této komunity úspěšně investovat. Na Bulios najdete kompletní data k akciím a kryptoměnám z celého světa, například Tesla $TSLA, Apple $AAPL, Microsoft $MSFT, Amazon $AMZN, Bitcoin $BTCUSD, Ethereum $ETHUSD či Cardano $ADAUSD. Také zde najdete data k hlavním burzovním indexům NASDAQ, S&P500 či DOW. Můžete si zde vytvořit vlastní watchlist nebo virtuální portfolio a sledovat vývoj cen oblíbených akcií a kryptoměn. Akcie, kryptoměny, investice, burza, to je Bulios. Články, videa ani jakékoliv další příspěvky na serveru Bulios.com nejsou investičním doporučením. Mají pouze informativní či zábavný charakter. Proto se pravidelně vzdělávejte a provádějte své vlastní investiční analýzy. Sledujte Bulios na sítích 👇