S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Akcje SoFi wzrosły w piątek o prawie 20%: czy myliłem się co do spółki?

Piątkowe notowania na rynkach akcji były pozytywne, a indeksy giełdowe odrobiły większość strat z poprzednich dni. Mocno zyskały również akcje amerykańskiej spółki zajmującej się finansami osobistymi i banku internetowego SoFi, które w ciągu jednego dnia notowań zyskały prawie 20%. O SoFi pisałem między innymi w artykule, który opublikowałem kilka dni temu, w którym sugerowałem, że w krótkim terminie akcje mogą nadal spadać. Teraz okazuje się, że mogłem się mylić.

Platforma SoFi

Ale po pierwsze, w tym artykule omówiłem akcje SoFi: Sprzedaj, zanim będzie za późno:Istnieje duże prawdopodobieństwo dalszych spadków akcji SoFi w krótkim terminie.

W piątek w połowie sesji giełdowej akcje spółek z branży technologii finansowych(fintech) odnotowują silny wzrost. Rajd był wystarczająco silny, aby odwrócić część strat, jakie sektor poniósł w ostatnim czasie. Jedną z najmocniejszych akcji w tym rajdzie jest SoFi technologies $SOFI-4.2%. Należy jednak pamiętać, że akcje SOFI od kilku tygodni znajdują się w miażdżącym trendzie spadkowym. Od początku roku akcje SOFI straciły prawie 57% swojej wartości.

Wykres długoterminowy (roczny) akcji SoFi, Źródło.

Trudno powiedzieć, czy zobaczymy niższe minimum na tym walorze. Jednak z fundamentalnego punktu widzenia firma ma bardzo solidne podstawy w perspektywie długoterminowej. Wielu analityków ocenia akcje SOFI wyżej niż konkurencja. Zaletą tej firmy jest to, że jest ona bardziej zorientowana na opłaty, a liczba udzielanych przez nią kredytów jest bardzo wysoka zarówno w przypadku kredytów studenckich, jak i osobistych. Większość kluczowych wskaźników SOFI wzrosła, a ostatnio spółka podniosła prognozę wyników. Firma spodziewa się, że sprzedaż netto w drugim kwartale wyniesie od 330 do 340 mln USD. W związku z tym wzrost wolumenu kredytów osobistych powinien pomóc SoFi.

Nadal istnieje możliwość spadku cen akcji. Pomimo tego ryzyka, SoFi wydaje się nadal być spółką o długoterminowym wzroście w sektorze fintech.

Przewidywanie cen akcji w krótkim okresie jest bardzo trudną dyscypliną. Dlatego, podobnie jak w pierwszym artykule, powtórzę, że powinniśmy bardziej skupić się na długoterminowym horyzoncie czasowym i analizować firmę pod tym kątem.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, a wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Informacje na temat SoFi uzyskałem od analityka Josepha Nogralesa.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet