@jaczekvodizcka

Piątkowe notowania na rynkach akcji były pozytywne, a indeksy giełdowe odrobiły większość strat z poprzednich dni. Mocno zyskały również akcje amerykańskiej spółki zajmującej się finansami osobistymi i banku internetowego SoFi, które w ciągu jednego dnia notowań zyskały prawie 20%. O SoFi pisałem między innymi w artykule, który opublikowałem kilka dni temu, w którym sugerowałem, że w krótkim terminie akcje mogą nadal spadać. Teraz okazuje się, że mogłem się mylić.

Platforma SoFi

Ale po pierwsze, w tym artykule omówiłem akcje SoFi: Sprzedaj, zanim będzie za późno:Istnieje duże prawdopodobieństwo dalszych spadków akcji SoFi w krótkim terminie.

W piątek w połowie sesji giełdowej akcje spółek z branży technologii finansowych(fintech) odnotowują silny wzrost. Rajd był wystarczająco silny, aby odwrócić część strat, jakie sektor poniósł w ostatnim czasie. Jedną z najmocniejszych akcji w tym rajdzie jest SoFi technologies $SOFI. Należy jednak pamiętać, że akcje SOFI od kilku tygodni znajdują się w miażdżącym trendzie spadkowym. Od początku roku akcje SOFI straciły prawie 57% swojej wartości.

Wykres długoterminowy (roczny) akcji SoFi, Źródło.

Trudno powiedzieć, czy zobaczymy niższe minimum na tym walorze. Jednak z fundamentalnego punktu widzenia firma ma bardzo solidne podstawy w perspektywie długoterminowej. Wielu analityków ocenia akcje SOFI wyżej niż konkurencja. Zaletą tej firmy jest to, że jest ona bardziej zorientowana na opłaty, a liczba udzielanych przez nią kredytów jest bardzo wysoka zarówno w przypadku kredytów studenckich, jak i osobistych. Większość kluczowych wskaźników SOFI wzrosła, a ostatnio spółka podniosła prognozę wyników. Firma spodziewa się, że sprzedaż netto w drugim kwartale wyniesie od 330 do 340 mln USD. W związku z tym wzrost wolumenu kredytów osobistych powinien pomóc SoFi.

Nadal istnieje możliwość spadku cen akcji. Pomimo tego ryzyka, SoFi wydaje się nadal być spółką o długoterminowym wzroście w sektorze fintech.

Przewidywanie cen akcji w krótkim okresie jest bardzo trudną dyscypliną. Dlatego, podobnie jak w pierwszym artykule, powtórzę, że powinniśmy bardziej skupić się na długoterminowym horyzoncie czasowym i analizować firmę pod tym kątem.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, a wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Informacje na temat SoFi uzyskałem od analityka Josepha Nogralesa.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
Discussion
No comments yet

👋 Co je Bulios?

Bulios je největší sociální síť pro investory v Evropě. Najdete zde unikátní investiční analýzy, tipy na investice nebo návody jak si vytvořit pasivní příjem z akciových a kryptoměnových investic. Komunita investorů na Bulios aktivně sdílí své know-how a díky tomu může každý člen této komunity úspěšně investovat. Na Bulios najdete kompletní data k akciím a kryptoměnám z celého světa, například Tesla $TSLA, Apple $AAPL, Microsoft $MSFT, Amazon $AMZN, Bitcoin $BTCUSD, Ethereum $ETHUSD či Cardano $ADAUSD. Také zde najdete data k hlavním burzovním indexům NASDAQ, S&P500 či DOW. Můžete si zde vytvořit vlastní watchlist nebo virtuální portfolio a sledovat vývoj cen oblíbených akcií a kryptoměn. Akcie, kryptoměny, investice, burza, to je Bulios. Články, videa ani jakékoliv další příspěvky na serveru Bulios.com nejsou investičním doporučením. Mají pouze informativní či zábavný charakter. Proto se pravidelně vzdělávejte a provádějte své vlastní investiční analýzy. Sledujte Bulios na sítích 👇