S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Oto 5 najlepszych akcji Dow Jones, które warto teraz kupić

Jeżeli jesteś zdania, że rynek osiągnął dno i nie może już pójść niżej, ten artykuł jest dla Ciebie, ponieważ przedstawia 5 najlepszych akcji z indeksu Dow Jones, które są niedowartościowane i mają potencjał wzrostowy lub rozwijają się w przyszłości. Niektóre akcje Dow oferują lukratywne możliwości zakupu, ponieważ charakteryzują się wysoką jakością i mają potencjał wzrostu w przyszłości. Czy skorzystasz z którejś z nich?

Jak wynika z rysunku, zaliczam firmę Microsoft do czołówki indeksu Dow Jones.

Oczywiście nie twierdzę, że rynek osiągnął dno. W przeciwnym razie artykuł może posłużyć jako inspiracja, którą można wykorzystać w przyszłości. Z łatwością mogę sobie wyobrazić utrzymanie się tego trendu i inwestowanie przez inwestorów detalicznych w bezpieczniejsze papiery wartościowe i towary w obawie przed dalszymi stratami. Klasyczna awersja do ryzyka jest najbardziej prawdopodobnym skutkiem wyprzedaży na rynkach akcji, ponieważ podczas bessy inwestorzy zazwyczaj lokują swoje środki w bezpiecznych miejscach.

Akcje te należą do najlepiej prosperujących opcji w indeksie Dow Jones:

1. firma Microsoft $MSFT-1.4%

Śmiem twierdzić, że wszyscy znamy produkty firmy Microsoft - każdy, kto w swoim życiu nie znał lub przynajmniej nie miał dostępu do jednego z wymienionych programów.

Od początku roku kapitalizacja rynkowa spółki Microsoft $MSFT-1.4% spadła poniżej 2 bilionów dolarów, odnotowując spadek o prawie 20%. Nie mogę sobie wyobrazić, że akcje $MSFT-1.4% będą nadal spadać. Różnorodność oferty sprzętowej i programowej firmy Microsoft doprowadziła do nienagannej pięcioletniej stopy wzrostu złożonego rocznego dochodu operacyjnego na poziomie 26,27%.

Ponadto bilans firmy Microsoft jest solidny, dzięki czemu może ona zapewnić swoim akcjonariuszom dywidendę i skup akcji własnych. Dlatego też jestem zwolennikiem akcji Microsoftu, ponieważ uważam, że mają one cechy pozwalające na osiągnięcie lepszych wyników na wątpliwym rynku akcji.

  • Największe ryzyko w najbliższym czasie widzę w zamknięciu niektórych chińskich fabryk, gdzie $MSFT-1.4% obawia się pogorszenia wyników w zakresie produkcji i sprzedaży sprzętu komputerowego.
  • Jednak jej kluczowa rola w dziedzinie chmury i innych części branży oprogramowania sprawiła, że jest jedną z największych i najpotężniejszych firm na świecie, dlatego nie obawiam się o jej przyszłość po najbliższym kwartale.

2. Apple $AAPL+0.9%

Podobnie jak w przypadku Microsoftu, nie boję się powiedzieć, że linia produktów Apple jest niektórym z Was nieznana.

Od początku roku akcje Apple $AAPL+0.9% spadły o prawie 15%, co jest zaskakujące. Jest to firma o solidnej pozycji rynkowej i 34,28% wzroście zysku operacyjnego w ujęciu rocznym. Ponadto strategia i różnorodność produktów oraz korzyści skali (marża brutto na poziomie 43,32%) umożliwiły firmie Apple osiągnięcie "nieograniczonej" rentowności. Mimo to rynek jest niechętnie nastawiony do akcji ze względu na obawy związane z globalnym łańcuchem dostaw.

Uczestnicy rynku powinni jednak zauważyć, że jednym z atutów Apple jest zaopatrywanie się u dostawców i osób trzecich, co pozwala jej ograniczyć problemy związane z łańcuchem dostaw. Ponadto restrukturyzacja działu usług Apple w celu dostosowania go do lepszych rozwiązań w zakresie transmisji strumieniowej i reklamy mogłaby znacząco poprawić jego perspektywy w dłuższej perspektywie.

Obecna cena (147,11 USD za akcję) jest oczywiście niekorzystna dla kolosa technologicznego. Po środowych notowaniach Apple stracił pozycję nr 1 na liście najbardziej wartościowych firm świata na rzecz Saudi Aramco (giganta energetycznego).

  • Z mojej perspektywy nie jest to wielka sprawa, posiadam znaczne udziały w Apple i wierzę w siłę firmy, która generuje pieniądze z wielu produktów, opłat, subskrypcji, a na koniec dnia jest zaangażowana w przyszłość AR/VR i metawersji. Ostatnio jednak większość spekulacji dotyczyła Apple car (elektrycznego samochodu firmy Apple).

3. Boening $BA-2.2%

Zmniejszenie obaw przed pandemią wirusa Covid-19 i duże zamówienia na samoloty komercyjne będą moim zdaniem napędzać tę "martwą firmę".

Boeing $BA-2.2% to nowatorska gra na ponowne uruchomienie, której rynek jeszcze nie dostrzegł. Obecnie nie jestem zwolennikiem firm przemysłowych. Producenci samolotów stanowią jednak wyjątek, ponieważ ich działalność pozostawała w tyle za sektorem ze względu na stagnację w branży transportowej.

Co więcej, jeden z największych klientów Boeinga, AerCap , uważa, że Boeing wkrótce odbije się od dna. Według Aengusa Kelly'ego, który jest Dyrektorem Generalnym firmy, " To jasne, że Boeing ma swoje problemy, ale Boeing jest wspaniałą firmą, która pomagała budować świat przez ostatnie 100 lat i nigdy nie spisałbym jej na straty, nadal produkuje wspaniałe samoloty".

Wreszcie, akcje spółki $BA-2.2% są niedoceniane przez większość analityków, a ich wskaźnik ceny do zysków jest zaniżony o 42,06%, co sugeruje, że zdolność spółki do generowania zysków jest niedoszacowana.

Aby uzyskać więcej informacji na temat zamówień Boeninga, odsyłam do mojego oryginalnego artykułu, w którym omawiam tę kwestię: Okazja inwestycyjna: Boeing zgłasza rekordowy popyt na samoloty | Bulios

4. Coca-Cola $KO-1.3%

Królowie dywidend podnoszą swoje dywidendy przez ponad 50 kolejnych lat, a jednym z czołowych królów dywidend jest Coca-Cola.

Ulubieniec Warrena Buffetta, Coca-Cola $KO-1.3%, ponownie odnotowuje znaczne zyski. Elon Musk zażartował nawet, że po przejęciu Twittera kupi firmę, choć z konkretnych powodów (wrzucenie kokainy z powrotem do zawartości coli 😄).

Coca-Cola zaskakuje ostatnio sprzedażą. Firma pobiła ostatnio o 6 centów na akcję szacunkowe wyniki za pierwszy kwartał, po tym jak sprzedaż w ujęciu organicznym wzrosła o 18%, w tym o 39% w Ameryce Łacińskiej.

Chris Carey z Wells Fargo uważa, że sektor produktów konsumenckich będzie nadal osiągał lepsze wyniki niż cały rynek, w miarę jak inwestorzy będą pokonywać przeszkody makroekonomiczne.

  • Ponieważ sam kupuję akcje, widzę, że firma jest szczegółowa i zorientowana na przyszłość. Właściwe kroki podejmowane przez firmę to na przykład przejęcie firmy Bodyarmor, gdzie spodziewany jest rozwój w zakresie napojów zdrowotnych i sportowych. Ogólnie rzecz biorąc, firma zamierza w przyszłości skupić się na zdrowszych produktach, aby wyjść naprzeciw potrzebom rynku.

5. UnitedHealth $UNH-0.6%

Dla inwestorów poszukujących aktywów obarczonych ryzykiem, przynoszących stałe zyski, jest to nadal doskonały wybór.

Akcje spółki UnitedHealth $UNH-0.6% są prawdopodobnie idealną inwestycją defensywną. Twierdzę tak ze względu na ekspozycję na sektor opieki zdrowotnej i kontrakty rządowe. Oczywiście, branża ubezpieczeniowa zmagała się z trudnościami w czasie pandemii. UnitedHealth ma jednak solidną pozycję w swoim sektorze, o czym świadczy wskaźnik zwrotu z zainwestowanego kapitału na poziomie 11,36%.

Spółka pobiła szacunkowe wyniki za pierwszy kwartał, osiągając 14 centów na akcję. Do sukcesu przyczynił się wskaźnik opieki zdrowotnej wynoszący 82%, 290 mln USD z tytułu rozwoju rezerw medycznych oraz liczba dni do spłaty zobowiązań wynosząca 49,1.

Akcje UnitedHealth są niedowartościowane w porównaniu z innymi firmami. Po pierwsze, wskaźnik ceny do zysku jest zdyskontowany o 64,31%, a po drugie, wartość przedsiębiorstwa do zysku wynosi tylko 1,62x. Uważam, że akcje znajdują się daleko od swojego cyklicznego szczytu i mogą być dobrym zakupem w obecnym otoczeniu rynkowym.

  • Z fundamentalnego punktu widzenia,$UNH-0.6% jest solidną i przewidywalną spółką o dużym potencjale wzrostu. W związku z tym jestem optymistą, jeśli chodzi o akcje tej firmy.
  • Analitycy widzą to podobnie i dają firmie możliwość wzrostu nawet o 21% w przyszłości.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet