S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Wysoki potencjał i niska cena: te 3 kryptowaluty warto kupić przy obecnych cenach i spadkach

Krach kryptowalutowy, który rozpoczął się na początku 2022 r., nie jest niczym niezwykłym w świecie kryptowalut. Jednak imponująca presja spadkowa widoczna w całym sektorze utrzymywała się w drugim kwartale. Podobnie jak w przypadku akcji, gdzie szukałem tylko akcji o atrakcyjnej cenie i dużym potencjale, chcę pokazać kryptowaluty o potencjale wzrostu i atrakcyjnej cenie.

Czy kupować kryptowaluty na minusie?

Jestem zdania, że ostatnia wyprzedaż może zapewnić inwestorom doskonałe okazje do kupna. Mimo to inwestorzy powinni skupić się na jakości w tym środowisku. Podobnie jak na giełdzie, ważne jest, aby wybierać inwestycje, za którymi stoi coś realnego, co wspiera te tokeny. To nie jest czas na spekulacje, ale na budowanie dobrego długoterminowego portfela, gdy ceny gwałtownie spadają.

Łatwiej powiedzieć niż zrobić. W rzeczywistości, przy rosnących stopach procentowych i coraz większym ryzyku, które inwestorzy w coraz większym stopniu wykluczają z gry, kryptowaluty są masowo sprzedawane. Dopóki to się nie zmieni, perspektywy krótkoterminowe nie są najlepsze.

Oczywiście, dla tych, którzy inwestują w najlepsze kryptowaluty, ten ból w końcu znów zamieni się w radość. Jak długo to potrwa, nie wiadomo. Ale w duchu poszukiwania najlepszych kryptowalut do kupienia w tej chwili, oto trzy z moich najlepszych wyborów.

1) Cardano $ADAUSD-4.7%

Wartość tej kryptowaluty może gwałtownie wzrosnąć wraz ze wzrostem liczby programistów blockchain.

Cardano $ADAUSD-4.7% jest jednym z największych blockchainów, który z powodzeniem zademonstrował, że mechanizm konsensusu proof-of-stake może działać. W przeciwieństwie do Bitcoina i Ethereum (choć Ethereum zmierza w tym kierunku) Cardano wykorzystuje stawki jako podstawową metodę walidacji i zabezpieczenia tego blockchaina. Dzięki temu znacznie zmniejsza się wpływ na środowisko, jaki wywierają inne sieci proof-of-work (górnicze).

Obecnie Cardano ma około pięciu lat i oficjalnie należy do "starej gwardii" w świecie kryptowalut. Obecnie wśród 10 największych tokenów pod względem kapitalizacji rynkowej, Cardano koncentruje się na zapewnieniu silnej i stabilnej platformy dla zdecentralizowanych aplikacji wykorzystujących inteligentne kontrakty i szybkie transakcje.

Co ciekawe, zainteresowanie deweloperów Cardano rośnie w szybkim tempie - od 100 do 150 aktywnych deweloperów przesyła prawie 700 commitów tygodniowo. W uproszczeniu oznacza to, że Cardano jest jednym z najbardziej zaawansowanych blockchainów na świecie. W związku z tym wielu sugeruje, że Cardano może z czasem nadal zmniejszać ogromną przewagę rynkową Ethereum.

Podoba mi się ta teza. W związku z tym Cardano może wyglądać atrakcyjnie dla osób myślących długoterminowo, biorąc pod uwagę ponad 80% spadek od szczytu notowań tokena.

  • Osobiście nie waham się przed wykupieniem Cardano na spadkach, których ostatnio było niewiele.

2. Algorand $ALGOUSD+11.5%

Niedawne partnerstwo z FIFA i inne tendencje w tym zakresie napawają optymizmem.

Algorand $ALGOUSD+11.5% jest zdecentralizowaną siecią blockchain o otwartym kodzie źródłowym, wykorzystującą strukturę dwupoziomową. Moneta została wydana niemal niedawno, w 2019 r., i wspięła się do pierwszej 30 kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

Podobnie jak w przypadku większości tokenów, rok 2021 był prawdopodobnie najlepszym rokiem dla tej kryptowaluty. Algorand wzrósł o ponad 300%, gdy inwestorzy dowiedzieli się więcej o projekcie. Liczba wyszukiwań Algorand w Google osiągnęła najwyższy poziom, ponieważ projekt zyskał znaczną popularność.

Algorand jest nazywany Blockchain 3.0, ponieważ rozszerza rozwiązania problemów, z którymi boryka się zarówno Ethereum, jak i Bitcoin. Główną zaletą Algorand jest natychmiastowe zatwierdzanie transakcji i duża szybkość działania. Dzięki temu użytkownicy mogą tanio i szybko przekazywać środki za pośrednictwem tej sieci blockchain.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o samowystarczalne projekty blockchain, Algorand jest projektem, który moim zdaniem ma ogromny potencjał długoterminowy. Osoby, które chcą dokonać zakupu w okresie spadku koniunktury rynkowej, powinny umieścić ten token na swojej liście obserwacyjnej.

  • Nie kupiłem jeszcze tej kryptowaluty, ale widzę w niej duży potencjał wzrostu.

(199) Algorandwspółpracuje zFIFA | ALGO Sentiment Analysis - YouTube

3. Near Protocol $NEARUSD-0.2%

Rozwój sieci tej kryptowaluty wraz z nadchodzącym stablecoinem może umożliwić jej dalszy wzrost.

Near Protocol $NEARUSD-0.2% to projekt, który został stworzony, aby stać się szybszą i bardziej wydajną alternatywą dla Ethereum. Podobnie jak inni "zabójcy Ethereum", Near cieszy się ostatnio imponującym zainteresowaniem. Dzieje się tak pomimo tego, co wielu uważa za kluczowy moment, w którym dojdzie do fuzji Ethereum.

Protokół Near wykorzystuje mechanizm konsensusu zmiennego proof-of-stake o nazwie Doomslug do zabezpieczenia swojej sieci. W tym projekcie wykorzystano również technologię Nightshade, która jest odmianą shardingu.

Wyjaśnienie tych pojęć pozwala na zwiększenie skalowalności transakcji i może być kluczem do odblokowania poważnego wzrostu w dłuższej perspektywie.

  • Perspektywy są optymistyczne 👇

Co ciekawsze, Near planuje stworzyć zdecentralizowaną i pozbawioną zezwoleń "otwartą sieć". Oznacza to, że żaden rząd, firma ani jednostka nie będzie mogła go zamknąć.

Oczywiście, projekty takie jak Near zawsze wiążą się z dużym ryzykiem. Tylko czas pokaże, czy sieci uda się osiągnąć zamierzone cele. Jednak dla inwestorów, którzy szukają długoterminowego potencjału wzrostu, jest to kluczowy token, który należy obserwować, gdy rynek kryptowalutowy walczy o stabilizację.

Pytania czytelników:

  1. Czy znasz którąś z tych kryptowalut?
  2. Czy inwestujesz w wymienione kryptowaluty?
  3. Za kim się opowiadasz? Oczywiście poza bazą Bitcoin, ETH.
  4. Czego spodziewasz się po kryptowalutach w 2022 roku?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet