S&P 500 ^GSPC 4,999.7 -1.42%
Meta META $417.83 -15.33%
Microsoft MSFT $389.30 -4.83%
Alphabet GOOG $154.08 -4.36%
Amazon AMZN $169.36 -4.09%
Apple AAPL $169.98 +0.57%
Nvidia NVDA $795.06 -0.21%
Tesla TSLA $161.91 -0.14%

Założyciel Ethereum Vitalik Buterin popiera plan ratunkowy dla TerraUSD i priorytetowe traktowanie drobnych inwestorów

Założyciel Ethereum Vitalik Buterin twierdzi, że popiera propozycję zwrotu $LUNAUSD-0.6% posiadaczom TerraUSD po masowym upadku ekosystemu Terra Luna w zeszłym tygodniu.

Vitalik Buterin wyraził swoje poparcie dla pomysłu wobec najmniejszych inwestorów.

Propozycja, przedstawiona pierwotnie na Twitterze przez użytkownika o nazwie PersianCapital, zakłada priorytetowe traktowanie najmniejszych posiadaczy, którzy stracili swoje środki w 100% w wyniku stakowania w protokole Anchor Protocol firmy Terra.

"Jednym ze sposobów jest zwracanie do każdego portfela, powiedzmy, 0,30 USD z każdego zainwestowanego UST.

Jednak w ten sposób środki finansowe firmy Terra popłynęłyby nieproporcjonalnie szybko do bogatych wielorybów, które w momencie depegulacji posiadały większość UST. W ten sposób każdy miałby tylko 30% udziału w całości. W rzeczywistości większość ludzi nadal czułaby się rozgoryczona. Spróbujmy więc pójść inną drogą.

Innym sposobem jest nadanie priorytetu mniejszym portfelom. Osoby, które miały kilka tysięcy lub więcej UST zdeponowanych w Kotwicy. Gdyby Terraskupiła się tylko na "najbiedniejszych" 99,6% portfeli, mogłaby sprawić, że ta gigantyczna grupa stałaby się w 100% pełnowartościowa".

PersianCapital twierdzi, że zaletą priorytetowego traktowania mniejszych portfeli byłoby to, że więcej osób otrzymałoby zwrot 100% poniesionych strat, co według PersianCapital jest "bardziej sprawiedliwe" i poprawiłoby nastrój społeczności. Twierdzi również, że po uporaniu się z inwestorami indywidualnymi łatwiej będzie zarządzać pozostałą grupą zamożnych wielorybów.

Buterin twierdzi, że istnieją już precedensy dla tego typu planów naprawczych, w tym standardy Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC), które przewidują limit kwoty, jakiej może domagać się dany podmiot. "Zdecydowanie popieram tę inicjatywę. Skoordynowane współczucie i ulga dla przeciętnego inwestora UST, któremu influencer powiedział coś głupiego o 20-procentowych stopach procentowych dla dolara amerykańskiego".

Warto obserwować tę sytuację, ponieważ jeśli w projekt zaangażują się tak wielkie firmy, być może pojawi się szansa na zwrot pieniędzy dla drobnych inwestorów.

Źródło: Dailyhodl.com

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet