S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Czy w przypadku tego projektu mamy do czynienia z takim samym scenariuszem jak w przypadku Terra LUNA i UST?

W ciągu ostatniego miesiąca cena bitcoina spadła o 25%, co pociągnęło za sobą spadek cen innych głównych kryptowalut, takich jak Ethereum, Solana, BNB itp. Jednak inwestorzy nerwowo obserwują cenę innej kryptowaluty, która wykazuje podobne cechy do Terra Luna.

Niektóre znaki wskazują na podobny scenariusz.

"Wszystkie fundusze są bezpieczne" - napisał Mashinsky na Twitterze w odpowiedzi na plotki, że firma Celsisus, która pozwala inwestorom zarabiać na odsetkach od swoich kryptowalut, jednocześnie wykorzystując je jako zabezpieczenie pożyczek, ma kłopoty. "Pomimo ekstremalnej zmienności na rynku, Celsius nie doświadczył żadnych znaczących strat, a wszystkie fundusze są bezpieczne".

W swoim cotygodniowym raporcie przejrzystości Celsius ujawnił, że w okresie od 6 do 12 maja odnotował odpływ 1,1 mld USD, co Mashinsky opisał w swoim piątkowym raporcie wideo jako "trudny tydzień", w którym Celsius "zebrał niezłe cięgi". Ale "każdy, kto chciał wycofać środki, mógł to zrobić" - powiedział Mashinsky.

Wyjaśniając "unikalny mechanizm samokorygujący", Mashinsky opisał, w jaki sposób Celsius wspiera kryptowalutę, kupując co tydzień większą jej ilość, aby zaspokoić popyt. "Naszym kołem zamachowym jest większa liczba użytkowników wnoszących więcej aktywów, co oznacza większy zysk, a to oznacza, że musimy kupić więcej Cel. Kiedy więc zarabiamy na bitcoinie, ethereum i tak dalej, a ci ludzie decydują się zarobić i sprzedać,[Celsius] musi kupić więcej tokenów celowych."

W tym tygodniu analiza blockchain przeprowadzona przez The Block ujawniła, że w ostatnich miesiącach firma Celsius zainwestowała 500 milionów dolarów w wysokodochodowy protokół terra anchor, zdoławszy go wykupić przed całkowitym upadkiem Luny, UST i ekosystemu terra.

Źródło: forbes.com

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet