Dejte si pauzu od amerických akcií, radši se koukněte na tyhle 3 🌎 kousky

Trh v posledních několika týdnech zaznamenal zvýšenou volatilitu. Investoři jsou stále nervózní z koronaviru a inflace, navíc se objevují nové problémy včetně debaty o dluhovém stropu a možnosti platební neschopnosti Evergrande v Číně. V takových chvílích se investoři mohou snažit snížit svůj rizikový profil.

 

 

Jednou z možností, jak toho dosáhnout, je investovat do méně rizikových akcií, ale další možností je snížit riziko diverzifikací portfolia obecně. Skvělým způsobem, jak toho dosáhnout, je investovat do akcií ze zemí mimo Spojené státy. I když se výkonnost amerických a zahraničních akcií do určité míry překrývá, nejsou zcela korelované.

 

Nokia $NOK+2.4%  

Finská společnost $NOK+2.4% je předním prodejcem v oblasti telekomunikačních zařízení. Její síťové aktivity plynou z prodeje hardwaru, softwaru a služeb pro bezdrátové a pevné linky. Kromě toho její technologický segment poskytuje licence na své patentové portfolio výrobcům telefonů a získává licenční poplatky z mobilních telefonů značky Nokia.

 

Společnost je připravena těžit ze zvýšené poptávky po připojení nové generace. Společnost se rozhodla překopat svůj obchodní model a to zejména ve střech krocích. Ty zahrnují "Reset", na který se zaměřuje v letošním roce, dále "Akceleraci" a "Škálování" pro příští rok a další roky. Nyní se zaměřuje na alokaci kapitálu a vedoucí postavení v oblasti technologií, protože tyto faktory pomohou růstu v letošním roce. Věci se vyvíjejí dobře, protože vedení společnosti zvýšilo svůj výhled na celý rok 2021.

 

$NOK+2.4% se také snaží urychlit své produktové roadmapy a nákladovou konkurenceschopnost zvýšením investic do 5G. Společnost má v současné době 180 komerčních 5G smluv s poskytovateli komunikačních služeb po celém světě a také více než 240 5G závazků s operátory (včetně placených testů).

 

Její portfolio 5G získává na oblibě u podniků, kde tvoří více než 12 % z celkového počtu 5G obchodů. Společnost $NOK+2.4% navíc zaznamenává dynamiku v oblasti softwaru a podniků, což je dobrou předzvěstí pro její licenční podnikání. Společnost je celkově relativně dobře hodnocena analytiky, což vzhledem k jejímu forwardovému P/E ve výši 13,59 rozhodně dává smysl.

 

Technologie Silicon Motion $SIMO+1.8% 

Společnost $SIMO+1.8% se sídlem na Tchaj-wanu je předním vývojářem mikrořadičů IC pro paměťová zařízení NAND flash. Společnost se zaměřuje na návrh, vývoj a prodej řadičů pro správu pamětí NAND flash používaných ve vestavěných paměťových aplikacích, jako je například například vestavěná paměť eMMC. Produkty společnosti $SIMO+1.8% se používají v osobních počítačích, chytrých telefonech, tabletech, flash discích a v podnikových a datových centrech.

 

Firma těží ze solidní poptávky po svých řadičích SSD (solid-state drive) a řadičích eMMC a UFS. To vedlo v posledním čtvrtletí k meziročnímu nárůstu tržeb i prodeje. Společnost je předním obchodním dodavatelem klientských řadičů SSD pro výrobce modulů. Vedení společnosti věří, že trhu budou brzy dominovat disky SSD využívající TLC flash.

 

To by mělo podpořit jejich využití v osobních počítačích a vytlačit mechanické pevné disky. SSD nabízí vyšší výkon a konkurenční výhodu oproti pevným diskům, a proto se stále více prosazují v osobních počítačích. Společnost navíc věří, že její řadič SSD bude v budoucnu využíván pro správu 3D flash.

 

Analytici očekávají, že zisk v aktuálním čtvrtletí vzroste meziročně o 110,5 %. Na konci posledního čtvrtletí měla společnost hotovost ve výši 357 milionů dolarů. To je více než v předchozím čtvrtletí a v porovnání s jejími krátkodobými závazky je to velmi příznivé. Celkově disponuje $SIMO+1.8% velmi silnou rozvahou, která jí podle mě dělá bezpečnou investicí. 


SAP SE $SAP+0.5% 

Německá společnost $SAP+0.5%, kterou v roce 1972 založili bývalí zaměstnanci IBM, je jedním z největších nezávislých dodavatelů softwaru na světě. Poskytuje databázové technologie a software pro plánování podnikových zdrojů podnikům po celém světě. 

 

Společnost poskytuje technologie strojového učení, internetu věcí a pokročilé analytiky, které pomáhají zákazníkům získávat poznatky a pomáhají jim při rozhodování.

 

Společnost těží ze síly svého cloudového podnikání, konkrétně z nejnovějšího řešení Rise with SAP. Vedení společnosti se zaměřuje na rozšiřování svého cloudového podnikání, aby se stalo předním hráčem v této oblasti. 

 

Ve druhém čtvrtletí vzrostl její současný objem nevyřízených objednávek v oblasti cloudu o 17 %. To je významné, protože objem nevyřízených objednávek je jasným ukazatelem úspěchu na trhu v oblasti cloudového podnikání.

 

Společnost SAP již získala dominantní postavení ve třech klíčových oblastech poptávky klientů: efektivní zapojení zákazníků, řízení lidských zkušeností a propojená obchodní síť. To pomáhá podporovat růst. Firma rovněž zaznamenává silné rozšíření systému S/4HANA a solidní dynamiku v nabídkách Ariba a Fieldglass.

 

Navíc vysoká poptávka po e-commerce a digitálním dodavatelském řetězci je dobrou předzvěstí z dlouhodobého hlediska. Poměr ceny k tržbám $SAP+0.5% je 5. To je příznivé ve srovnání s průměrem odvětví, který činí 9,9. Její poměr ceny k účetní hodnotě je rovněž výrazně pod průměrem odvětví. V posledním čtvrtletí měla firma k dispozici 10,1 miliardy dolarů v hotovosti a žádný krátkodobý dluh. Navíc poměr dluhu k vlastnímu kapitálu ve výši 0,5 je nízký. 

 

DISCLAIMER: Nejsem investiční profesionál, ale jen zaujatý retailový investor, takže se nejedná o investiční doporučení.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

fajn 3 kousky 😁

Díky za super analýzu!