S&P 500 ^GSPC 4,996.95 +0.60%
Tesla TSLA $142.03 -3.41%
Nvidia NVDA $785.69 +3.11%
Alphabet GOOG $157.71 +1.28%
Amazon AMZN $175.70 +0.61%
Apple AAPL $165.73 +0.44%
Meta META $479.86 -0.25%
Microsoft MSFT $398.90 -0.06%

Te 4 akcje ze stopą dywidendy powyżej 10% są według analityków znacznie niedowartościowane. Idealna baza dla dochodu…

Eksperci spodziewają się, że w tym roku wypłaty dywidend osiągną poziom 1,4 bln USD. To z pewnością wystarczająco duża suma, by niejeden inwestor mógł się nią porządnie zainteresować. Na początku 2022 r. czynniki makroekonomiczne wprowadziły rynek akcji w stan niepewności. Spowodowało to spadek cen akcji, co otworzyło przed inwestorami możliwość wzięcia nieco większej części dywidendowego tortu.

Inwestowanie w dywidendy to wciąż jeden z najpopularniejszych sposobów budowania pasywnego dochodu

Przejdźmy od razu do nich. Oto 4 akcje dywidendowe powyżej 10%, które zdaniem analityków są znacznie niedowartościowane

AFC Gamma, Inc.

$AFCG+2.7% to firma z siedzibą na Florydzie, która zajmuje się udzielaniem pożyczek i inwestowaniem w pożyczki oraz papiery dłużne w branży zalegalizowanych konopi indyjskich.

AFC Gamma ogłosiła, że w I kwartale zysk na akcję według non-GAAP wyniósł 0,62 USD, pobijając rynkowe szacunki na poziomie 0,08 USD. Wynik z tytułu odsetek w wysokości 16,9 mln USD wzrósł o 259,6% w porównaniu z rokiem ubiegłym, pobijając szacunki analityków o 0,71 mln USD.

W maju firma ogłosiła również, że zamknęła kredyt odnawialny w wysokości 60 mln USD. Firma może przedłużyć ten kredyt do 100 mln USD. Pieniądze te zostaną przeznaczone na sfinansowanie kolejnych działań zgodnie z ustalonymi strategiami dotyczącymi popularnej zielonej rośliny 🍀

🤔🤔

Spółka zadeklarowała kwartalną dywidendę w wysokości 0,55 USD na akcję, co stanowi 10% wzrost w stosunku do poprzedniej dywidendy w wysokości 0,50 USD. Dywidenda została wypłacona akcjonariuszom 15 kwietnia. Dzięki temu obecna stopa dywidendy AFC Gamma wynosi 13%. Solidna.

Great Ajax $AJX+2.0%

AJX jest amerykańskim funduszem inwestycyjnym działającym na rynku nieruchomości, który zarządza portfelem mieszkaniowych i komercyjnych kredytów hipotecznych. Great Ajax Corp. wypłaciła kwartalną dywidendę w wysokości 0,26 USD na akcję, co jest zgodne z poprzednim wynikiem. Dywidenda może nie wzrosła, ale nie ma co rozpaczać. Dywidenda w wysokości 11,7% sama w sobie jest absolutnie brutalna.

Interesujące jest również obserwowanie aktywności funduszy hedgingowych wokół tych spółek. Według danych serwisu Insider Monkey, na koniec IV kwartału 2021 r. 9 funduszy posiadało długie pozycje w Great Ajax Corp. Ich udziały wyniosły łącznie 17,2 mln USD. To niezły wzrost. Na koniec III kwartału ta sama liczba funduszy posiadała akcje spółki o wartości około 13 mln USD. Warto zauważyć, że Michael Platt i William Reeves są znaczącymi udziałowcami w BlueCrest Capital.

AJX w długim okresie czasu wykazuje tendencję spadkową. Można go zatem obecnie kupić po znacznie korzystniejszej cenie

Grindrod Shipping Holdings $GRIN+2.6%

GRIN to międzynarodowe przedsiębiorstwo żeglugowe z siedzibą w Singapurze, które posiada i eksploatuje flotę masowców i ciekłych statków na całym świecie. Grindrod Shipping Holdings osiągnął stopę dywidendy w wysokości 11,94% w dniu 13 maja.

9 marca spółka Grindrod Shipping Holdings zadeklarowała wypłatę dywidendy kwartalnej w wysokości 0,72 USD na akcję. W związku z tym nie ma wzrostu. Jednak przy poziomie prawie 12% nie jest to chyba aż tak znaczące.

Jednak w tym przypadku, w przeciwieństwie do innych krajów w ubiegłym roku, nastąpił brutalny wzrost. Nic nadzwyczajnego w wysyłce

Perspektywy dla przyszłości żeglugi pozostają pozytywne. Pomimo szybkiego wzmocnienia flot żeglugowych, nadal istnieje znacznie większy popyt, który nie zostanie łatwo zaspokojony.

Według bazy danych Insider Monkey za IV kwartał, 5 funduszy hedgingowych miało długie pozycje w Grindrod Shipping Holdings i posiadało akcje spółki o wartości około 11 mln USD.

Ready Capital Corporation $RC+1.0%

Ostatnia na mojej liście, $RC+1.0%, to nowojorska spółka zajmująca się finansowaniem nieruchomości. Przychody spółki w I kwartale w wysokości 151,2 mln USD wzrosły o35,5% w porównaniu z rokiem ubiegłym i przekroczyły szacunki analityków o 10,29 mln USD.

Co z dywidendą?

Spółka Ready Capital Corporation wypłaciła ostatnio dywidendę w wysokości 0,42 USD na akcję, co daje stopę dywidendy na poziomie 11,5%.

Stosunkowo monotonny rozwój w porównaniu z poprzednimi firmami

Spośród funduszy hedgingowych śledzonych przez Insider Monkey, 13 funduszy o łącznych udziałach wynoszących 50,25 mln USD posiadało długą pozycję w Ready Capital Corporation na koniec grudnia 2021 roku.

Czy podoba Ci się któraś z tych stosunkowo mało znanych akcji dywidendowych? A może w ogóle posiadasz takie urządzenie? Podziel się w komentarzach! 👇

A jeśli podobają Ci się moje artykuły, zachęcam do ich śledzenia, dzięki! 🔥

Zastrzeżenie:Niniejsze opracowanie nie jest w żadnym wypadku rekomendacją inwestycyjną. Jest to wyłącznie moje amatorskie podsumowanie akcji oparte na danych z Internetu i kilku innych analizach. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem, który dzieli się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet