S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Kolejny powód, dla którego warto zainwestować w akcje Nio. Firma przedstawiła ambitną strategię sprzedaży większej…

Akcje chińskiej firmy produkującej samochody elektryczne Nio $NIO-7.8%, podobnie jak wiele innych akcji, zanotowały w tym roku znaczny spadek. Tylko od początku roku akcje spadły o ponad 55% i nadal szukają dna. Pojawiają się jednak sygnały, że najgorsze może być już za firmą. Co więcej, zarząd zasygnalizował bardzo ambitną strategię, którą chce teraz realizować.

Samochód elektryczny Nio

Ambitna strategia firmy

Firma Nio$NIO-7.8% zapowiedziała, że stanie się on bardziej przystępny cenowo i będzie mógł być używany przez szersze grono odbiorców. Na rynku chińskim, gdzie marże są bardzo niskie, a konkurencja ostra, firma musi rywalizować z konkurentami w każdym segmencie.

Firma Nio chce wejść na rynek samochodów z niższej i średniej półki cenowej. Kierownictwo firmy zapowiedziało, że chce jak najszybciej stworzyć nową markę, która pomoże osiągnąć ten cel. Chiński producent samochodów ogłosił, że władze lokalne i firma produkująca pojazdy w Hefei uzgodniły wreszcie plan budowy przybudówki do produkcji tych niedrogich samochodów.

W sumie firma planuje wprowadzić w tym roku na rynek trzy nowe modele. Jedną z najbardziej ekscytujących zapowiedzi jest Nio ES7. Jest to trzeci SUV Nio, co jest naprawdę ekscytujące, ponieważ niesamowity wygląd i funkcje pasują do pozostałych wersji Nio. Co więcej, jest on oparty na platformie technologicznej NIO NT2.0 drugiej generacji. Premiera samochodu odbędzie się we wrześniu, o ile nie wystąpią żadne problemy w łańcuchu dostaw.

https://youtu.be/xawsbPjWARg

Dowiadujemy się także o sprawach dotyczących regulacji prawnych. Firma Nio ogłosiła, że 20 maja zadebiutuje na singapurskich rynkach publicznych, będących odpowiednikiem amerykańskiej giełdy papierów wartościowych. Przynosi to bardzo potrzebną jasność inwestorom, którzy obawiali się o przyszłość firmy.

Wniosek

Chiny są największym na świecie rynkiem pojazdów elektrycznych , a na tym rynku NIO jest jednym z większych graczy. Dlatego inwestorzy nie mogą sobie pozwolić na jego zignorowanie. Ponadto producent samochodów elektrycznych agresywnie wprowadza na rynek nowe modele, co pomoże ożywić sprzedaż na rynku krajowym. NIO rozszerza swoją działalność również na inne kraje, takie jak Niemcy, Holandia, Szwecja i Dania. Firma jest już obecna w Norwegii.

Wszystkie te czynniki sugerują, że firma może w tym roku odbić się od dna i wznowić swoją trajektorię wzrostu. Nie jest to jednak rekomendacja inwestycyjna i zawsze należy przeprowadzać własną analizę. Analityk Faizan Farooque poinformował o nowościach dotyczących firmy Nio.

Libí se vám po vzhledové stránce elektromobily Nio?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet