S&P 500 ^GSPC 5,066.73 -0.08%
Tesla TSLA $161.21 +11.43%
Nvidia NVDA $801.08 -2.81%
Amazon AMZN $176.76 -1.55%
Meta META $490.44 -1.14%
Apple AAPL $168.48 +0.95%
Microsoft MSFT $408.84 +0.31%
Alphabet GOOG $160.24 +0.20%

2 akcje w gigantycznym kryzysie, które według legendarnego Jima Cramera na pewno uczynią Cię bogatym

Od kilku tygodni wydaje się, że nie możemy znaleźć dna na rynku. Od początku roku indeks S&P 500 spadł o około 16%, a Nasdaq o 26%. Legendarny guru inwestycyjny Jim Cramer z CNBC dostrzega jednak wiele okazji do wykorzystania słabej koniunktury na rynku. Gospodarz programu Mad Money ujawnił ostatnio dwie akcje, które chciałby teraz kupić.

Legendarny inwestor Jim Cramer

Dwie akcje, o których Cramer mówi, że w ostatnich tygodniach dostały takie baty, że szkoda byłoby ich nie kupić, to $AAPL+0.9% i $NVDA-2.8%

Apple

Cramer od wielu lat jest fanem firmy Apple. Twierdzi, że jest"od dawna" związany z firmą, odkąd jego córka miała różowego iPoda. Biorąc pod uwagę niedawny spadek cen akcji Apple - od początku roku kurs tego giganta technologicznego spadł o 20% - Cramer uważa, że nadszedł czas, aby ponownie zacząć kupować.

Gigant technologiczny notuje solidny spadek

Podczas ostatniej telekonferencji prasowej firmy Apple dyrektor generalny Tim Cook powiedział, że firma nie jest odporna na zakłócenia w łańcuchu dostaw. Dyrektor finansowy Luca Maestri dodał, że ograniczenia w dostawach - wynikające z zakłóceń związanych z COVID i niedoborów krzemu - mogą wpłynąć na przychody firmy o 4 do 8 miliardów USD.

https://www.youtube.com/watch?v=oXUhDt_ArrA

Cramer uważa jednak, że producentowi iPhone'a nic się nie stanie, powołując się na swoją niedawną rozmowę z Sanjayem Mehrotrą, dyrektorem generalnym Micron Technology . W ostatnim kwartale sprzedaż iPhone'ów wzrosła o 5,5% w stosunku do poprzedniego roku i wyniosła 50,6 mld USD, co stanowiło 52% całkowitej sprzedaży Apple.

Nvidia

Jako wiodący producent kart graficznych, akcje firmy Nvidia doświadczyły solidnej hossy w ciągu ostatniej dekady. Rajd ten zakończył się jednak gwałtownie w listopadzie 2021 roku. Od czasu osiągnięcia szczytu na poziomie 346 USD pod koniec listopada, akcje spadły o około 50%.

Spadek Nvidii jest również znaczący w porównaniu z innymi tracącymi na wartości akcjami w sektorze półprzewodników. Cramer zwrócił na to uwagę.

Znacznie lepsza i bardziej przystępna cenowo niż model Fall 21.

"Nvidia spadła o połowę" - mówi - "To najgorszy wykres, jaki kiedykolwiek widziałem. Szczerze mówiąc, to jest tak straszne, że chciałbym kupić już teraz". Typowy Cramer 😂

Nvidia radzi sobie dobrze, co czyni ją szczególnie interesującym wyborem dla przeciwników. W czwartym kwartale fiskalnym przychody firmy wyniosły 7,64 mld USD. Kwota ta stanowi nie tylko wzrost o 53% w stosunku do roku poprzedniego, ale także nowy rekord kwartalny.

Przychody z gier - największego segmentu firmy Nvidia - wzrosły o 37% w porównaniu z rokiem ubiegłym do rekordowego poziomu 3,42 mld USD. Z kolei przychody z centrów danych - drugiego co do wielkości segmentu firmy - wzrosły o 71% do rekordowego poziomu 3,26 mld USD.

Co sądzisz o podobnych wypowiedziach Jima Cramera? Czy kupujesz którąkolwiek z tych firm bez wkładu tego bardzo głośnego guru medialnego? 😁 Podzielcie się w komentarzach! A jeśli spodobają Ci się moje artykuły, nie wahaj się i daj mi znać. Dzięki!

Zastrzeżenie:Niniejsze opracowanie nie jest w żadnym wypadku rekomendacją inwestycyjną. Jest to wyłącznie moje podsumowanie akcji oparte na danych internetowych i wypowiedziach Jima Cramera. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem, który dzieli się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet