S&P 500 ^GSPC
5,022.21
-0.58%
Nvidia NVDA
$840.35
-3.87%
Meta META
$494.17
-1.12%
Amazon AMZN
$181.28
-1.11%
Tesla TSLA
$155.45
-1.06%
Apple AAPL
$168.00
-0.81%
Microsoft MSFT
$411.84
-0.66%
Alphabet GOOG
$156.88
+0.56%

Stosując strategię Warrena Buffetta, możesz zamienić 500 dolarów miesięcznie w milionową emeryturę

Warren Buffett $BRK-B+0.2%, często nazywany Wyrocznią z Omaha, jest doświadczonym inwestorem, który w ciągu swojego życia zarobił miliardy dolarów. Jego rady są zdecydowanie warte wysłuchania przy podejmowaniu decyzji o tym, co zrobić z własnymi pieniędzmi. Dla większości ludzi inwestycja, którą proponuje Buffett, jest bardzo łatwa do kupienia - i jest prawie pewne, że uczyni Cię milionerem, jeśli zainwestujesz tylko 500 dolarów miesięcznie. Oto, co proponuje Buffett.

Prosta strategia, która może uczynić Cię milionerem.

Buffett zalecał, aby większość inwestorów lokowała prawie wszystkie swoje pieniądze w funduszu indeksowym S&P 500 $^GSPC-0.6% . Fundusze indeksowe, jak sama nazwa wskazuje, śledzą wyniki określonych indeksów finansowych. W tym przypadku indeks, który poleca Buffett, jest powiązany z wynikami około 500 dużych spółek ze wszystkich sektorów w Stanach Zjednoczonych.

Ponieważ inwestycje wchodzące w skład indeksu są automatycznie dobierane na podstawie składu indeksu S&P 500, opłaty związane z tym rodzajem funduszu indeksowego są bardzo niskie. Ponieważ fundusz S&P inwestuje w ogromną liczbę dużych spółek ze wszystkich sektorów, zapewnia on natychmiastową i łatwą dywersyfikację, która zmniejsza ryzyko inwestycyjne. Te cechy sprawiają, że inwestycja ta jest bardzo bezpieczna, przystępna i łatwa dla każdego inwestora.

Jedną z najlepszych rzeczy w funduszach indeksowych S&P 500 - i prawdopodobnie jednym z powodów, dla których Buffett je poleca - jest to, że mają one bardzo długą historię zapewniania wysokich zysków przy ograniczonym ryzyku straty w długim okresie. Z biegiem czasu średnia roczna stopa zwrotu wynosiła około 10% i nikt, kto wpłacił pieniądze do tego typu funduszu i pozostawił je tam przez co najmniej 20 lat, nie poniósł strat, niezależnie od tego, jak kiepskie było wyczucie czasu inwestycji. Oczywiście, jeśli inwestowanie rozpoczęło się późno, trzeba będzie wpłacić więcej do funduszu S&P, aby stan portfela osiągnął poziom 1 mln USD; czas i wysokość wpłaty zależy oczywiście od każdego inwestora.

Jeżeli jednak nie jesteś dobry w wybieraniu poszczególnych akcji lub nie jesteś zainteresowany takim wyborem, inwestycja ta jest bezpiecznym zakładem, który ma bardzo duże szanse wzbogacić Cię z czasem.Wiem, że często się to powtarza, ale nadal mam wrażenie, że wielu inwestorów nie zdaje sobie z tego sprawy, dlatego chciałbym jeszcze raz podkreślić, że jest to poparte historią, a patrząc na poziom inflacji, z pewnością trzeba jakoś zabezpieczyć te pieniądze i mądrze je zainwestować, a to może być dobry wybór, ale decyzja należy do Ciebie, nie jestem doradcą inwestycyjnym.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet