S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Decyzja Berkshire może oznaczać, że nadszedł właściwy czas na zakup bankowego giganta Citigroup

Warren Buffett zawsze lubił akcje banków, co wyjaśnia również jego niedawno ujawnioną inwestycję w akcje Citigroup $C.-1.7% Ten ostatni to bank, który od lat jest dobrze wyceniany, ale wielu inwestorów wciąż niechętnie się do niego odnosi. Zgoda Berkshire może oznaczać, że akcje są zbyt tanie, by je zignorować i że nadszedł właściwy czas, by kupić Citigroup.

Akcje Citigroupwzrosły dziś o ponad 8%

Berkshire Hathaway $BRK-B-1.1%, $BRK-A-1.4% wydała prawie 3 miliardy dolarów na zakup ponad 55 milionów akcji Citigroup $C.-1.7% W ten sposób firma inwestycyjna uzyskała 2,8% udziałów w spółce. Stało się to w czasie, gdy bank ostatnio załamał się z powodu obaw, że inflacja zaszkodzi wzrostowi gospodarczemu. Dzięki nowemu udziałowi w Citigroup, Berkshire Hathaway jest obecnie czwartym co do wielkości akcjonariuszem tej firmy. Mimo że akcje C spadły w ciągu ostatniego roku, wysiłki prezes Jane Fraser, zmierzające do uzdrowienia sytuacji, mogą sprawić, że firma stanie się solidną inwestycją dla Buffetta.

Thomas Hayes, prezes Great Hill Capital w Nowym Jorku, powiedział agencji Reuters następujące słowa na temat raportu.

"Citi jest jedną z najtańszych akcji na rynku. Z 'błogosławieństwem' Buffetta powinna w końcu otrzymać uwagę, na którą zasługuje, i przyciągnąć zainteresowanie kupujących w nadchodzących tygodniach i miesiącach".

Citigroup nie jest jedyną firmą finansową, w którą inwestuje Berkshire Hathaway. Wśród innych firm są Bank of NY Mellon, U.S. Bancorp, Mastercard i Visa. Warto również zauważyć, że firma inwestycyjna Buffeta wycofała się z inwestycji w Wells Fargo $WFC-0.4% w pierwszym kwartale tego roku.

O akcjach Citigroup pisaliśmyjuż wcześniej w analizie na łamachMarket Advisory. Podobnie, akcje są częścią mojego prywatnego portfela, a inwestycja Berkshire tylko wzmacnia moją tezę inwestycyjną. Nie jest to rekomendacja inwestycyjna i zawsze należy dokonać własnej analizy. Informacje zawarte w tym artykule zaczerpnąłem od analityka Williama White'a.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet