S&P 500 ^GSPC
5,035.83
-0.31%
Nvidia NVDA
$851.61
-2.58%
Amazon AMZN
$181.45
-1.02%
Alphabet GOOG
$157.42
+0.91%
Meta META
$496.06
-0.74%
Microsoft MSFT
$412.62
-0.47%
Apple AAPL
$168.73
-0.38%
Tesla TSLA
$157.56
+0.29%

Wielkie wieści dla kryptowalut w związku z globalnym przyjęciem

Zauważyłam, że w świecie kryptowalut dość trudno jest uzyskać informacje na temat adopcji w firmach o długiej tradycji. Często widzimy, jak wiele procent Bitcoina spada i że wszystko idzie "na dno", ale widzimy znacznie mniej pozytywnych wiadomości związanych z przyjęciem kryptowalut. Poniżej zamieszczam listę ciekawych wiadomości związanych z różnymi projektami.

Popularność kryptowalut nie słabnie.

  • Platforma kryptowalutowa $CROUSD-3.1% Crypto .com uruchomiła usługę Crypto.com Pay dla wszystkich sprzedawców, którzy korzystają z platformy e-commerce Shopify, aby umożliwić dokonywanie zakupów za pomocą kryptowalut.
  • Cloudflare $NET-2.8%, amerykańska firma zajmująca się siecią dostarczania treści internetowych i łagodzeniem ataków DDoS, ogłosiła, że rozpoczyna kolejną serię eksperymentów w przestrzeni Web3, które będą koncentrować się na Ethereum (ETH). "W ciągu najbliższych kilku miesięcy Cloudflare uruchomi i w pełni osadzi węzły uwierzytelniania Ethereum w globalnej sieci Cloudflare" - poinformowano, dodając, że węzły te posłużą jako poligon doświadczalny do badań nad wydajnością energetyczną, zarządzaniem spójnością i szybkością sieci .
  • Firma S&P Global, zajmująca się informacjami finansowymi, ogłosiła, że utworzyła grupę strategiczną DeFi, która ma pomóc w budowie zdecentralizowanego rynku dla inwestorów. Zespół chce rozwinąć możliwości S&P w zakresie analizy i oceny ryzyka zarówno dla klientów z sektora finansów tradycyjnych, jak i DeFi, dodają.
  • Sieć usług profesjonalnych EY ogłosiła uruchomienie usług interfejsu programowania aplikacji (API) EY OpsChain dla użytkowników korporacyjnych, umożliwiających dostęp do sieci Ethereum Mainnet oraz sieci $MATICUSD-2.7% Polygon (MATIC). Obejmują one również możliwość wdrażania kontraktów na tokeny, a następnie bicia, przekazywania lub spalania tokenów.
  • Dostawca infrastruktury blockchain, firma Fireblocks, uruchomiła zestaw narzędzi dla deweloperów oraz portal dla klientów, aby uzyskać dostęp do giełd kryptowalut, rynków NFT i innych zdecentralizowanych aplikacji w wielu sieciach - donosi Forbes. Web3 Engine obejmuje również usługi escrow, zarządzanie środkami pieniężnymi, narzędzia ograniczające ryzyko oraz mechanizm tokenizacji do zarządzania wybielaniem, wybijaniem i transferem NFT, zgodnie z raportem.
  • Protokół komunikacji międzyłańcuchowej Wormhole uruchomił obsługę algorandu $ALGOUSD-0.6% blockchain (ALGO). Dzięki temu użytkownicy Algorand będą mogli bez żadnych kosztów przenosić swoje protokoły na inne systemy blockchain należące do ekosystemu Wormhole.
  • Common' s decentralized autonomous organization (DAO),platforma do zarządzania społecznością, ogłosiła, że pozyskała 20 milionów dolarów przy wycenie sieci na poziomie 250 milionów dolarów. "Obecnie ma ponad 60 000 aktywnych użytkowników uczestniczących w 500 aktywnych społecznościach, w tym w głównych projektach kryptowalutowych, takich jak dYdX, Axie Infinity, NEAR, Solana, Polygon i wielu innych" - dodano.

No comments yet