S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Nu Holdings notuje najlepszy kwartał w historii, nie waham się zwiększać swojej pozycji

Minęły już 3 miesiące od czasu, gdy informowałem o Nu Holdings $NU-2.3%, w którą zainwestowałem bez wahania. Po ogłoszeniu wyników za kolejny kwartał nie pozostaje mi nic innego, jak tylko nadal pozostać byczo nastawionym. $NU-2.3% notuje najlepszy kwartał w swojej historii. Zmienność rynku sprawia, że akcje te są dla mnie atrakcyjne pod względem ceny, wyników, a przede wszystkim skali i zasięgu.

Obecna cena 4,08 USD za akcję to więcej niż tylko świetna cena do wejścia.

$NU-2.3% jest jedną z największych platform bankowości cyfrowej na świecie, a 16 maja opublikowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2022 r., zaskakując wielu inwestorów.

Oświadczenie prezesa zarządu $NU-2.3%: To najsilniejszy kwartał w historii firmy $NU-2.3%. Dotarliśmy do prawie 60 milionów klientów i osiągnęliśmy rekordowo wysoki wskaźnik aktywności na poziomie 78%. Nasza formuła generowania zysków pomogła w osiągnięciu rekordowych przychodów kwartalnych w wysokości 887 mln USD (wzrost o 226% w FXN w porównaniu z rokiem ubiegłym) przy niskich kosztach pozyskania klienta, zwiększonym przychodzie na klienta i zmniejszonych kosztach obsługi. Nasz portfel kredytowy wzrósł znacznie powyżej rynku i utrzymał zdrowy poziom jakości. Wynik ten zawdzięczamy zaawansowanemu modelowaniu ryzyka oraz zdyscyplinowanemu i elastycznemu udzielaniu kredytów, szczególnie w świetle obecnych warunków makroekonomicznych. Pomimo niedawnej krótkoterminowej zmienności na rynku i zbliżającego się ogłoszenia o zamknięciu, pozostajemy w pełni przekonani i zaangażowani w długoterminowe budowanie wartości.

Przegląd wyników:

  • Wzrost liczby klientów: W ciągu kwartału Nu dodała 5,7 mln klientów, osiągając łączną liczbę 59,6 mln klientów w Brazylii, Meksyku i Kolumbii. Stanowi to wzrost o 61% w stosunku do roku poprzedniego.
  • Wskaźnik zaangażowania i aktywności: Średni przychód na jednego aktywnego klienta wzrósł do 6,7 USD, co stanowi wzrost o 63%. Wskaźnik aktywności w bankowości wzrósł o 78%.
  • Nu szacuje, że ponad 54% aktywnych klientów, którzy współpracują z Nu przez ponad 12 miesięcy, wybrało Nu jako swój główny bank.
  • Niedroga platforma operacyjna: Średni miesięczny koszt usługi na aktywnego klienta zmniejszył się w I kwartale o 30% w porównaniu z rokiem ubiegłym.
  • Zciekawostek wspomnę jeszcze o jakości aktywów:wskaźnikkredytów zagrożonychwzrósł o 70 punktów bazowych, co również wskazuje nam na wskaźnik bezpieczeństwa aktywów firmy, który obecnie znajduje się na poziomie sprzed pandemii kowida 19, co wskazuje nam na wysoki wskaźnik bezpieczeństwa.

Najważniejsze informacje finansowe:

  • Przychody: Łączne przychody za pierwszy kwartał osiągnęły rekordowy poziom 877,2 mln USD, co oznacza wzrost o 226% w porównaniu z rokiem ubiegłym.
  • Zysk brutto: zysk brutto w pierwszym kwartale wyniósł 294,1 mln USD, co oznacza wzrost o 131% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Marża zysku brutto wyniosła 34%.
  • Skorygowanyzysk netto: W pierwszym kwartale 2021 r. spółka NU-2.3% odnotowała skorygowany zysk netto w wysokości 10,1 mln USD w porównaniu ze skorygowaną stratą netto w wysokości 11,9 mln USD.

Najważniejsze informacje:

  • Wzrost bazy klientów: $NU-2.3% zakończył rok z liczbą 59,6 mln klientów. Liczba klientów w Brazylii wzrosła o 55% w porównaniu z rokiem ubiegłym do 57,3 mln, co stanowi 33% dorosłej populacji tego kraju. Baza klientów z sektora MŚP wzrosła o 167% do 1,6 mln na dzień 31 marca 2022 r.
  • Ekspansja międzynarodowa: Nu kontynuuje dynamiczny rozwój w Meksyku, zwiększając o 950% bazę klientów do 2,1 miliona, umacniając swoją pozycję nr 1 wśród wydawców nowych kart kredytowych w tym kraju. Liczba klientów w Kolumbii wyniosła 211 000.

Dzięki swoim wyjątkowym wynikom firma Nu uzyskała konsorcjalny kredyt w wysokości 650 mln USD, który zostanie zainwestowany w rozwój jej działalności w tych krajach.

W ciągu kwartału Nu wprowadziła NuPay, rozwiązanie płatnicze dla zakupów internetowych zintegrowane z kasą e-commerce lub dokonywane w ratach, pozwalające klientom na wygodniejsze i bezpieczniejsze zakupy internetowe za pomocą kilku kliknięć w aplikacji Nu.

Dla tych, którzy nie słyszeli o $NU-2.3%

Nu jest jedną z największych platform bankowości cyfrowej na świecie, obsługującą prawie 60 milionów klientów w Brazylii, Meksyku i Kolumbii. Jako jedna z wiodących firm technologicznych na świecie, Nu wykorzystuje własne technologie i innowacyjne praktyki biznesowe, aby tworzyć nowe rozwiązania finansowe dla klientów indywidualnych i małych firm, które są proste, intuicyjne, wygodne, tanie, wzmacniające pozycję i ludzkie. Kierując się misją zwalczania złożoności i wzmacniania pozycji ludzi, Nu promuje dostęp do usług finansowych w Ameryce Łacińskiej, łącząc zysk z celem, aby tworzyć wartość dla swoich interesariuszy i pozytywnie wpływać na społeczności, którym służy.

Więcej szczegółów oraz moją pierwszą wzmiankę o Nu Holdings można znaleźć tutaj: Nu Holdings - duży gracz na horyzoncie ? | Bulios

Wniosek

Po raz pierwszy zainwestowałem w $NU-2.3% po cenie 8 USD za akcję, co obecnie oznacza, że tracę pieniądze na tej pozycji. Z mojego punktu widzenia nie jest to znacząca strata, a biorąc pod uwagę więcej niż świetne wyniki, jestem nastawiony byczo i wierzę, że poziom 8 USD za akcję wymaże firmę jak nic. Obecny zakup dokonałem po cenie 3,7 USD za akcję, a dzisiejsza cena 4,08 USD jest również akceptowalna do wejścia.

Podsumowując, powiem, że jest to inwestycja długoterminowa i jest to akcja, która ma duży potencjał i duży zasięg, co będzie potwierdzone przez cenę akcji.

Kupno po 4,08 USD za akcję jest dla mnie okazją i jestem zdecydowanie wykupiony. Na rynku przedpołudniowym aktualny kurs jest jeszcze niższy, więc może być wykupiony na poziomie 3,9 USD.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet