S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Akcje sieci sklepów Target spadły o 25%, czy to może być okazja?

Na rynku panuje strach, więc wszelkie wahania w wynikach są natychmiast karane bez litości. Jedną z firm, która odczuła to na własnej skórze, jest Target $TGT-0.7%. Po zaskakująco słabych wynikach za pierwszy kwartał, akcje spółki spadły o prawie 25%, osiągając najgorszy jednodniowy wynik od dziesięcioleci.

Target Store

Akcje TGT notują największy jednodniowy spadek od 1987 r.

Firma podała rosnące koszty jako główną przyczynę pogorszenia rentowności, podobnie jak jej główny konkurent Walmart $WMT+1.3%, którego kurs akcji również spadł w następstwie nietrafionych wyników. W ostatnim kwartale Target zmagał się z wyższymi kosztami wysyłki i frachtu. Ponadto firma poinformowała o nieoczekiwanym spowolnieniu wydatków uznaniowych, co prawdopodobnie jest wynikiem trwającej od dekady inflacji w tym kraju.

Brian Cornell, dyrektor generalny Target, skomentował wyzwania, jakie pojawiły się w tym kwartale:

"W ciągu całego kwartału musieliśmy ponosić niespodziewanie wysokie koszty spowodowane wieloma czynnikami, co spowodowało, że rentowność była znacznie niższa niż się spodziewaliśmy i znacznie niższa niż przewidujemy w dłuższej perspektywie czasowej. Pomimo tych krótkoterminowych wyzwań, nasz zespół nadal z pasją angażuje się w sprawy naszych gości i zaspokajanie ich potrzeb, co daje nam ciągłą pewność co do naszego długoterminowego algorytmu finansowego, który zakłada średnio-jednocyfrowy wzrost przychodów i długoterminową marżę operacyjną na poziomie 8% lub wyższym."

https://youtu.be/5SfCVsJgHNs

Pomimo rosnących kosztów, firma Target stara się zapewnić klientów i inwestorów, że będzie unikać zwiększania kosztów jako sposobu na zwiększenie zysków. W ten sposób Target dołącza do coraz dłuższej listy firm, które w ostatnim czasie musiały zmierzyć się z niekiedy brutalnym spadkiem zysków. Podobnie jak inne firmy, inwestorzy wyrazili swoje rozczarowanie tym ostatnim niepowodzeniem w raportowaniu zysków za pomocą swoich portfeli. W chwili pisania tego tekstu akcje Target spadają o ponad 25%. Jeśli straty utrzymają się do dziś, będzie to największy jednodniowy spadekakcji spółki od 1987 roku.

Pytanie, nad którym należy się zastanowić, brzmi: czy akcje TGT stały się obecnie okazją do kupna? Niniejszy artykuł ma charakter informacyjny i nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej. Powyższe dane zaczerpnąłem od analityka Shrey Dua.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet