S&P 500 ^GSPC 5,062.17 -0.17%
Tesla TSLA $160.86 +11.19%
Amazon AMZN $177.22 -1.29%
Apple AAPL $167.94 +0.62%
Meta META $493.12 -0.60%
Nvidia NVDA $820.70 -0.43%
Microsoft MSFT $408.85 +0.31%
Alphabet GOOG $159.79 -0.08%

Powód, dla którego warto kupić akcje GameStop? Miliarder Ray Dalio zwiększył swoje udziały

Ray Dalio, co zrozumiałe, podobnie jak wielu innych inwestorów, był na zakupach. Cały rynek w ostatnim czasie bardzo się rozwinął i oczywiście GameStop $GME+3.0% i jego konkurent AMC Entertainment $AMC-1.0% nie były wyjątkiem. Dalio i jego Bridgewater Associates, największy na świecie fundusz hedgingowy, również wykorzystali ten fakt, zwiększając swoje udziały w tych dwóch akcjach. Czy może to być powód do otwarcia pozycji w GameStop lub AMC?

Pójdziesz w ślady Raya Dalio czy nie?

Bridgewater Associates, największy na świecie fundusz hedgingowy, ogłosił, że w ostatnim kwartale zwiększył swoje udziały zarówno w GameStop, jak i AMC Entertainment. Wartość udziałów w obu tych firmach wynosiła podobno nieco poniżej 700 000 USD.

Dziś kurs $GME+3.0% jest o 40,6% niższy niż na początku roku, źródło.

GameStop i AMC Entertainment to dwie najbardziej ryzykowne akcje na rynku, więc ten ruch jest interesujący. Być może Bridgewater postrzega te spółki jako wysoce lewarowane akcje "podobne do opcji", które można kupić, aby uzyskać ekspozycję na wzrostową hossę. Niezależnie od wszystkiego, widać, że Ray Dalio jest coraz większym optymistą, jeśli chodzi o perspektywy rynku w najbliższym czasie.

Więcej zakupów

Co ciekawe, te popularne akcje detaliczne nie były jedynymi, które Ray Dalio kupił w ostatnim kwartale. Fundusz hedgingowy pozbył się swojej pozycji w Tesli, kupując jednocześnie Airbnb i Berkshire Hathaway.

Dziś notowania spółki $AMCo-1.0%są o 52% niższe niż na początku roku, źródło.

Z jednej strony, zakłady na wzrost ryzyka związane z AMC i GameStop kontrastują ze sprzedażą Tesli, producenta szybko rozwijających się pojazdów elektrycznych (EV). Co więcej, nabycie akcji Berkshire Hathaway może być sygnałem, że fundusz hedgingowy stara się obecnie dywersyfikować w kierunku defensywnym. I być może dołączenie Airbnb jest odzwierciedleniem wartościowego wyboru na tym zubożałym rynku.

Fundusze hedgingowe wybierają akcje i robią to z różnych powodów. Dalio najwyraźniej widzi w wielu z tych akcji coś, czego nie widzi rynek. W rzeczywistości wielu inwestorów może nie zgadzać się z ostatnimi ruchami Bridgewater w ostatnim kwartale.

Czas pokaże, czy Bridgewater wykonał właściwy ruch, czy nie. Dalio i jego zespół najwyraźniej wiedzą, co robią, i zdają się działać w sposób odmienny od tego, w jaki działa obecnie cały rynek. Być może ta strategia przyniesie lepsze wyniki w najbliższej przyszłości. Zobaczymy.

Zastrzeżenie: Tekst został zainspirowany wpisem Chrisa MacDonalda, nie jest rekomendacją inwestycyjną. Nie jestem profesjonalnym inwestorem.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet