S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Akcie Nio mají solidní potenciál se v příštích měsících zdvojnásobit. Zde jsou 3 hlavní důvody, které to podporují

Akcie Nio zatím neprožívají přímo úspěšný rok. Jejich hodnota se snížila o více něž 50 % a to především z důvodu problémů s dodavatelským řetězcem a poklesem dodávek kvůli výluce v Číně. Přesto se ale domnívám, že aktuální situace může být příležitostí. Zde jsou tři důvody, proč přidat akcie NIO do svého portfolia.

čínský výrobce automobilů NIO

Singapurská burza

Akcie NIO $NIO-7.8% byly pod tlakem kvůli obavám ze stažení z burzy, ale společnost neztrácela čas a poskytla zde určitou úlevu. Oznámila, že od 20. května uvede své akcie na singapurskou burzu (SGX). Tyto akcie budou ekvivalentem amerických depozitních akcií (ADS), což investorům poskytuje alternativu obchodování s akciemi i v případě vyřazení z burzy NYSE a amerických akciových trhů.

Podznačka pro masový trh

Pádným důvodem, proč se těšit na společnost Nio, je její chystaný prostředek pro masový trh. Objevily se zprávy, že společnost brzy uvede na trh tolik očekávané vozidlo pro masový trh. Půjde o podznačku, která se bude vyrábět ve výrobním závodě v Hefei a jejíž výroba by mohla začít v roce 2024. Společnost zatím neučinila žádné oficiální prohlášení, ale při pohledu na plány rozšíření závodu Hefei by se to mohlo brzy stát skutečností. Jakmile společnost učiní oficiální oznámení, akcie NIO by na to mohly reagovat růstem.
https://youtu.be/xvkiwXGnajM

Optimismus kolem výsledků za první čtvrtletí

Za první čtvrtletí společnost vykázala navzdory problémům s dodavatelským řetězcem dodávky ve výši 25 768 vozů. Počty dodávek jsou v souladu s prognózou, a pokud budou tato čísla i nadále růst, bude se společnosti Nio dařit. Přitom společnost dosáhla také 500 celkových dodávek v Norsku, což je obrovský milník. Společnost vstoupila na norský trh v květnu loňského roku, a přestože se nejedná o velký trh, s dodávkami se prosadila.

Závěr 

Akcie NIO jsou dlouhodobou EV hrou a neměly by bát přehlíženy. Akcie utrpěly kvůli poklesu dodávek a obavám ze stažení z burzy, ale byly potrestány více, než si zasloužily. Akcie Nio mají solidní potenciál se v příštích měsících zdvojnásobit a každý propad je příležitostí k nákupu. I když nebudete brát v úvahu evropský trh, akcie má velký růstový potenciál. Pokud společnost překoná očekávání a vykáže silná čísla z horní i dolní linie, uvidíme, jak se akcie pohnou. Je třeba také poznamenat, že akcie utrpěly kvůli výlukám v Číně a problémům s dodavatelským řetězcem.

NIO jsou dlouhodobou investicí a proto se nadá vyloučit, že akcie krátkodobě dále neklesnou. Nejedná však o investiční doporučení a případné investiční rozhodnutí je jen ve vašich rukách. Analytikem NIO je Vandita Jadeja. 

Máte akcie NIO nakoupené nebo stále čekáte na lepší ceny?

Vote to see the results! 61 answers already!

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 659 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

na zaklade vasich clankov som nabral NIO za 13,20usd...a tiez ten UPST ten vyskocil za par dni  o 60%...

Pokud nějaký z článků pomohl, tak jsem rád. $UPST-3.8% se v posledních dnech hezky vzpamatoval :))

Zůstávám věrný Tesle. Tam aspoň vím co čekat... i když u Elona... 😂

$TSLA-2.0% je super, ale akcie je hrozně předražená. $NIO-7.8% může být takovou levnější volbou

Že bych si příště koupil akcie $NIO-7.8% na burze v singapuru namísto v USA....? :DD

též mě to napadlo, člověk se tak vyhne hrozbě dolistovaní na burze v USA

Čím níže půjdeme, tím líp :d

kdo by nechtěl nakoupit za levno :))