S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Akcje spółki Nio mają solidny potencjał do podwojenia się w nadchodzących miesiącach. Oto 3 główne powody, które to…

Akcje firmy Nio nie mają za sobą udanego roku. Ich wartość spadła o ponad 50%, głównie ze względu na problemy z łańcuchem dostaw i spadek liczby wysyłek spowodowany blokadą w Chinach. Niemniej jednak uważam, że obecna sytuacja może być szansą. Oto trzy powody, dla których warto dodać akcje NIO do swojego portfela.

Chiński producent samochodów NIO

Giełda w Singapurze

Akcje spółki NIO $NIO-7.8% były pod presją z powodu obaw przed wycofaniem z obrotu, ale spółka nie traciła czasu, aby przynieść ulgę. Firma ogłosiła, że od 20 maja będzie notować swoje akcje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Singapurze (SGX ). Akcje te będą odpowiednikiem Amerykańskich Akcji Depozytowych (ADS), dając inwestorom możliwość obrotu akcjami nawet w przypadku wycofania ich z NYSE i amerykańskich rynków giełdowych.

Podmarka dla rynku masowego

Istotnym powodem, dla którego warto oczekiwać na Nio, jest jego nadchodzący pojazd przeznaczony na rynek masowy. Pojawiły się doniesienia, że firma wkrótce wprowadzi na rynek wyczekiwany pojazd przeznaczony na rynek masowy. Będzie to marka podrzędna, która będzie produkowana w fabryce w Hefei, a jej produkcja mogłaby się rozpocząć w 2024 r. Firma nie wydała jeszcze żadnego oficjalnego komunikatu, ale patrząc na plany rozbudowy fabryki w Hefei, może to wkrótce stać się rzeczywistością. Gdy spółka wyda oficjalne oświadczenie, akcje NIO mogą zareagować wzrostem.
https://youtu.be/xvkiwXGnajM

Optymizm wokół wyników za pierwszy kwartał

W pierwszym kwartale firma dostarczyła 25 768 pojazdów, mimo problemów z łańcuchem dostaw. Liczba dostaw jest zgodna z prognozą i jeśli liczba ta będzie nadal rosła, NIO będzie sobie dobrze radzić. W ten sposób firma osiągnęła również ogromny kamień milowy - 500 dostaw w Norwegii. Firma weszła na rynek norweski w maju ubiegłego roku i choć nie jest to duży rynek, zdobyła sławę dzięki dostawom.

Wniosek

Akcje NIO są długoterminową inwestycją EV i nie należy ich lekceważyć. Akcje ucierpiały z powodu spadku podaży i obaw przed wycofaniem z obrotu, ale zostały ukarane bardziej niż na to zasługiwały. Akcje spółki Nio mają solidny potencjał do podwojenia się w nadchodzących miesiącach, a każdy spadek kursu jest okazją do kupna. Nawet jeśli pominąć rynek europejski, akcje mają duży potencjał wzrostowy. Jeśli spółka pobije oczekiwania i przedstawi dobre wyniki finansowe, zobaczymy, jak będą się poruszać jej akcje. Warto również zauważyć, że akcje ucierpiały z powodu blokad w Chinach i problemów z łańcuchem dostaw.

NIO jest inwestycją długoterminową i dlatego nie można wykluczyć dalszego spadku wartości akcji w krótkim okresie. Nie jest to jednak rekomendacja inwestycyjna, a wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Analitykiem NIO jest Vandita Jadeja.

Máte akcie NIO nakoupené nebo stále čekáte na lepší ceny?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet