S&P 500 ^GSPC
5,022.21
-0.58%
Nvidia NVDA
$840.35
-3.87%
Meta META
$494.17
-1.12%
Amazon AMZN
$181.28
-1.11%
Tesla TSLA
$155.45
-1.06%
Apple AAPL
$168.00
-0.81%
Microsoft MSFT
$411.84
-0.66%
Alphabet GOOG
$156.88
+0.56%

3 firmy, które mogą mieć szansę na ogromny wzrost, ale ja nadal nie zainwestowałbym w nie.

Zdaniem analityków, te niegdyś popularne akcje przyniosą ogromne zyski. To jedna z niewielu bardziej pozytywnych wiadomości, gdy na rynku nie dzieje się obecnie najlepiej, więc nie zaszkodzi od czasu do czasu rozjaśnić nieco sytuację i przyjrzeć się nieco bardziej szalonej prognozie.

Aurora

Pozory mogą jednak mylić i chociaż analitycy mogą ustalać dla nich ceny docelowe, musimy przyjrzeć się sytuacji, w jakiej znajdują się obecnie te spółki i czy warto w nie inwestować.

1. Aurora Cannabis $ACB-1.9% (możliwy wzrost o 77%)

Według Johna Zamparo z CIBIC, kanadyjski producent marihuany Aurora Cannabis oferuje 77% wzrost w stosunku do zeszłego tygodnia.

Jeszcze w listopadzie, kiedy CIBC ustalił cenę docelową dla Aurory na 9,25 USD , Zamparo jako powody pozytywnej oceny podał międzynarodowe możliwości spółki w zakresie marihuany medycznej oraz potencjał redukcji kosztów. Zamparo wierzył wówczas, że kontrolowane wydatki Aurory mogą w końcu przywrócić firmie rentowność

https://twitter.com/Aurora_MMJ/status/1524850988485582848

Niestety dla Zamparo i akcjonariuszy Aurora Cannabis, te niegdyś bardzo dobrze prosperujące akcje stały się katastrofą.

 • W rzeczywistości cały kanadyjski przemysł związany z marihuaną poniósł porażkę z rąk federalnych i prowincjonalnych organów regulacyjnych, które ociągały się z wydawaniem licencji na uprawę i sprzedaż detaliczną.
 • Nie pomogło to, że konsumenci zaczęli wybierać wysokowartościowe produkty z konopi indyjskich, a nie wysokomarżowe pochodne, na które liczyli licencjonowani producenci, aby napędzać swój biznes.
 • Aurora popełniła jednak wiele własnych błędów, na przykład otworzyła i nabyła o wiele więcej powierzchni uprawnej, niż było jej kiedykolwiek potrzebne. W pewnym momencie firma posiadała 15 zakładów produkcyjnych, które po osiągnięciu pełnej operacyjności produkowałyby ponad 600 000 kg marihuany rocznie.
 • Praktycznie wszystkie przejęcia firmy skutkowały znaczną utratą wartości lub ujęciem wartości firmy.

https://www.youtube.com/watch?v=0atgvOAYy6s

Od połowy 2014 r. liczba akcji Aurory pozostających w obrocie wzrosła z ok. 1,3 mln akcji do 224,3 mln akcji.To stałe rozwodnienie sprawia, że Aurora Cannabis jest akcją marihuany, której inwestorzy powinni jeszcze przez jakiś czas unikać.

Vaxart $VXRT-3.2% (możliwy wzrost o 439%)

Według analityka Yasmeen Rahimi z Piper Sandler , firma biotechnologiczna Vaxart, będąca w fazie rozwoju klinicznego, może zyskać na wartości nawet 18 dolarów za akcję, czyli ponad pięciokrotnie więcej niż wynosiła wartość, przy której akcje zostały zamknięte w zeszłym tygodniu.

 • Optymizm Rahimiego opiera się na opatentowanej przez firmę Vaxart technologii opracowywania leków, znanej pod nazwą Vector-Adjuvant-Antigen Standardized Technology (VAAST).
 • VAAST ma na celu opracowanie terapii, które wywołują reakcje ogólnoustrojowe i śluzówkowe.
 • VAAST może być skuteczny w zwalczaniu wirusów przenoszonych drogą powietrzną.
 • Rahimi uważa, że ze względu na sukcesy w poprzednich badaniach na wczesnym etapie, VAAST w pewnym sensie niszczy platformę rozwoju leków firmy.
 • Większość emocji związanych z firmą Vaxart dotyczy jednak opracowania szczepionki doustnej przeciwko COVID-19. Szczepionka doustna zmieniłaby sposób dystrybucji i podawania szczepionek.
Vaxart

Istnieją jednak poważne wątpliwości, czy leczenie doustne będzie bardziej skuteczne niż tradycyjny zastrzyk. Firma Vaxart poinformowała o niejednoznacznych wynikach badania klinicznego z zastosowaniem doustnych tabletek COVID-19, w którym wprawdzie wystąpiła odpowiedź immunologiczna, ale poziom zaobserwowanych przeciwciał neutralizujących był niższy niż w przypadku tradycyjnych zastrzyków.

 • Firma kontynuuje prace nad tabletką ukierunkowaną specjalnie na białko S, które jest odpowiedzialne za wnikanie do komórek gospodarza i przyłączanie się do receptora wirusa.
 • W badaniu z udziałem ssaków naczelnych, tabletka zawierająca wyłącznie przeciwciała neutralizujące S wykazywała aktywność neutralizującą w miejscach na błonach śluzowych.
 • Od tego czasu firma przeniosła swój kandydat na produkt do badania fazy 2.

https://twitter.com/Vaxart/status/1524024436822880257

Chociaż cena docelowa Rahimiego nie jest wykluczona, wciąż zbyt wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi, aby inwestować w tę firmę.

Redfin $RDFN-6.5% (możliwy wzrost o 171%)

Redfin, spółka działająca na rynku nieruchomości, koncentrująca się na technologii, oferuje wzrost do 31 USD za akcję, co stanowiłoby potencjalny wzrost o 171% - uważa analityk Naved Khan z Truist Financial.

Chociaż Khan obniżył swoją cenę docelową w zeszłym tygodniu po tym, jak prognozy Redfin na drugi kwartał odzwierciedlały spadek aktywności na rynku mieszkaniowym, uważa on, że spółka jest dobrze przygotowana do przejęcia udziałów w rynku nieruchomości. Ponadto Khan wskazał na niedawne przejęcia firm RenPath i Bay Equity jako powody, dla których marże Redfin mogą ulec poprawie.

Redfin

Głównym problemem dla każdej firmy związanej z sektorem nieruchomości jest szybko rosnące oprocentowanie kredytów hipotecznych.

 • Historycznie wysoka inflacja wiąże ręce Rezerwie Federalnej i zmusza ją do agresywnego podnoszenia stóp procentowych.
 • W konsekwencji spowodowało to, że oprocentowanie 30-letnich kredytów hipotecznych osiągnęło poziom nienotowany od 13 lat.

https://twitter.com/Redfin/status/1489669655870332928

Podczas gdy większość firm nieruchomościowych pobiera 2,5% lub 3% opłaty/prowizji za wystawienie nieruchomości na sprzedaż, Redfin pobiera tylko 1% do 1,5% w zależności od tego, ile wcześniejszych transakcji zostało przeprowadzonych z firmą. Na podstawie mediany ceny ofertowej aktywnych ofert w kwietniu wynoszącej 425 000 USD, Redfin może zaoszczędzić swoim klientom do 8 500 USD -> Te fakty są również jednym z powodów, według Khana, dla których firma może przejąć większy udział w rynku.

 • Ponadto Redfin oferuje szereg spersonalizowanych narzędzi, które mogą zwabić kupujących i sprzedających na swoją platformę.
 • Na przykład RedfinNow to usługa firmy iBuying, która kupuje domy za gotówkę, eliminując targowanie się i kłopoty związane ze sprzedażą domu.
 • Oferuje również usługi concierge, aby pomóc sprzedającym zmaksymalizować wartość ich domów.

Chociaż Redfin wymaga cierpliwości przy inwestowaniu, może się to opłacić. Ta firma jest prawdopodobnie jedyną z tych trzech, w przypadku której zastanawiałbym się nad zakupem.

Chciałbym poznać Twoją opinię na temat tych firm i dowiedzieć się, w jakim kierunku może pójść ich cena i działalność. Nie krępuj się więc i pisz w komentarzach, a my będziemy się dobrze bawić :)

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet