S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Tesla nie jest już największą pozycją w funduszu Ark Invest zarządzanym przez Cathie Wood. Który magazyn go zastąpił?

Akcje Tesli nie są już największą pozycją w popularnym funduszu Ark Invest zarządzanym przez inwestorkę Cathie Wood. Ogólnie rzecz biorąc, od początku roku fundusz doświadczył znacznego spadku wartości, który obecnie wynosi ponad 56%. Spadek cen akcji spowodował oczywiście konieczność dokonania znacznych korekt w portfelu, przy czym największą z nich było zwiększenie jednej z istniejących pozycji, która zastąpiła Teslę jako akcja o największej reprezentacji.

Cathie Wood

Według danych Bloomberga,Roku $ROKU+0.1% jest obecnie najwyżej notowaną spółką we flagowym funduszu ETF Ark Invest , wyprzedzając Teslę $TSLA+12.1% po raz pierwszy od mniej więcej czterech i pół roku.

Disruptive Innovation ETF firmy Ark posiadał na czwartkowym zamknięciu 717 mln USD Roku, czyli nieco więcej niż 702 mln USD w Tesli. Zmiana w czołowych pakietach akcji ETF-u wynikała zarówno z bieżącej zmienności na rynku, jak i z faktu, że fundusz Ark Invest w ciągu ostatniego roku konsekwentnie zmniejszał swoje udziały w Tesli, a uzyskane w ten sposób środki przeznaczył na zakup Roku . Fundusz Disruptive Innovation ETF zmniejszył swoje udziały w Tesli o 75% w stosunku do wartości szczytowej z ostatniego roku. W tym samym okresie ARK ponad dwukrotnie zwiększył swoją pozycję w Roku.

I choć Roku wyprzedził Teslę jako czołową akcję flagowego funduszu ETF Arki, to Tesla pozostaje numerem 1 we wszystkich funduszach ETF Arki Invest - wynika z danych Cathie' s Ark. Ark posiada w swoich sześciu aktywnie zarządzanych funduszach ETF akcje Tesli o wartości 907 mln USD, podczas gdy akcje Roku warte są 843 mln USD. Wygląda więc na to, że choć Wood nadal wierzy w akcje Tesli, to szuka nowych, innowacyjnych spółek, w przypadku których może liczyć na wysokie wyceny, a taką jest Roku.

Niniejszy artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej. O zmianach w funduszu Ark Invest poinformował Business Insider, a konkretnie analityk Matthwe Fox.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet