S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Elon Musk wskazuje na możliwość ponownego zaakceptowania płatności bitcoinem za Teslę

Elon Musk jest jednym z pionierów zrównoważonej energii, a firma Tesla $TSLA-1.9% jest jednym z liderów w dziedzinie czystej energii i zrównoważonych alternatyw energetycznych, stawiając w dużej mierze na energię słoneczną. Najbogatszy człowiek na Ziemi ogłosił w marcu 2021 r., że Tesla będzie skłonna przyjmować płatności w bitcoinach $BTCUSD-0.2% za swoje samochody elektryczne od nabywców w USA, z czego następnie się wycofał.

Czy warto rozważyć płatność w BTC?

Musk wywołał wiele kontrowersji w pierwszej połowie 2021 roku, gdy ogłosił, że jego firma będzie akceptować bitcoiny za pojazdy elektryczne. Ten ruch wywołał wiele spekulacji i radości wśród inwestorów kryptowalutowych, ponieważ Tesla była jedną z największych firm na świecie, a Musk jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Fakt, że był on takim fanem kryptowalut, uderzył w wielu traderów cyfrowych, którzy byli pewni, że bitcoin prawdopodobnie osiągnie nowe ATH.

Początkowo tak właśnie się stało. Bitcoin wzrósł wtedy do niebotycznego poziomu 57 000 USD, co było jego nowym rekordem wszech czasów. Wszystko zaczęło się rozkręcać, gdy nagle, zaledwie kilka tygodni później, Musk ogłosił, że zmienia decyzję, ponieważ obawia się perspektyw wydobycia bitcoina i zagrożeń dla środowiska.

Musk wyjaśnił swój tok rozumowania w niedawnym wywiadzie z Cathie Wood z ARK Invest: Misją Tesli jest przyspieszenie rozwoju energii odnawialnej. Tesla zajmuje się energią odnawialną, jest graczem na rynku energii słonecznej, a w naszych bateriach wykorzystujemy energię wiatrową. Wiedzieliśmy, że nie da się uzyskać tak szybkiego skoku mocy przy użyciu energii odnawialnej, ale można to zrobić przy użyciu węgla.

Musk uważa obecnie, że świat bitcoinów coraz bardziej zmierza w kierunku energii odnawialnej. Nawiązując do powyższego wywiadu, zauważył on, że jego zdaniem ilość czystej energii wykorzystywanej do wydobywania BTC przekracza dziś 50 procent i dopóki ta liczba będzie rosła, Tesla nie będzie miała problemu z akceptacją BTC.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet