S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Te trzy akcje są obecnie wybierane przez zdecydowaną większość inwestorów. Czy będziesz wśród nich?

Wszyscy wiemy, co dzieje się obecnie na rynku. Ogromne załamanie rynku i w związku z tym znaczne obniżki. Zniżki te są bardzo wyraźnym sygnałem dla inwestorów, którzy rozważają lub już posiadają pozycje w tych trzech tytułach, aby kupować więcej. Ta szczególna trójka tytułów jest obecnie w cenie, która może się już nigdy nie powtórzyć. Tak więc zdecydowana większość zainteresowanych powinna zacząć się interesować już teraz!

Czy te trzy akcje będą nadal rosły?

Spadek rynku był przesadną reakcją, a teraz nadarza się okazja do kupna.
Przy słabym rynku wiele akcji osiąga ceny, które nie były widziane od dłuższego czasu. I być może już nigdy nie będą. Spadek ten ma miejsce pomimo faktu, że wiele z tych spółek w ciągu ostatnich kilku lat odnotowało ogromne zyski handlowe. Trzy spółki, które są mocno wykupione przez inwestorów przy obecnych cenach to $GOOG+0.7%, $SHOP-2.4%, $MELI-1.8%

Każda z tych akcji ma wyjątkowe okoliczności, które doprowadziły ją do tego punktu, ale żadna z tych okoliczności nie powstrzyma tych spółek przed wzrostem w ciągu najbliższych pięciu lat. Jako inwestorzy długoterminowi mniej przejmujemy się tym, co rynek myśli teraz, a bardziej cieszymy się z tego, co przyniesie przyszłość. Akcje spółek Alphabet, Shopify i MercadoLibre są notowane odpowiednio 26,4%, 76,4% i 58,5% poniżej swoich najwyższych poziomów w historii, co sprawia, że obecny okres stanowi doskonałą okazję do długoterminowego kupna.

Alfabet

Dla Alphabet $GOOG+0.7% głównym zmartwieniem jest recesja, która może nadejść w Stanach Zjednoczonych. 80% swoich przychodów Alphabet czerpie z platform opartych na reklamie (Google i YouTube), a wydatki na reklamę zazwyczaj spadają w czasie recesji. Ta koncentracja przestraszyła wielu inwestorów do sprzedaży akcji Alphabet, mimo że gospodarka nadal ma się dobrze.

Niezależnie od tego, czy dojdzie do recesji, za pięć lat Alphabet będzie silniejszą firmą. Przychody wzrosły o 23% rok do roku, a marża operacyjna wyniosła 30%. W rezultacie, solidny wzrost Alphabet i zdrowe marże będą generować coraz większe przepływy pieniężne, które uzupełnią już i tak ogromne zasoby gotówki w wysokości 134 mld USD.

Kierownictwo Alphabet wykorzystuje przepływy pieniężne do wykupu akcji. Mniejsza liczba akcji oznacza wyższy zysk na akcję, co obniża mianownik wskaźnika ceny do zysku (PE). Jeżeli wycena pozostaje niezmienna, cena akcji musi wzrosnąć, aby zrównoważyć rosnące zyski.

Od początku roku Alphabet zanotował już spadek o prawie 25%.

Gdy akcje są niedowartościowane, kierownictwo może odkupić je po wyższej cenie w ramach programu odkupu, co właśnie ma miejsce.
Alphabet jest wyceniany zaledwie 21 razy więcej niż zyski, a więc jest tani. Alphabet jest dziś fantastycznym zakupem ze względu na silny i rozwijający się biznes oraz niską wycenę.

Shopify

Narzędzia $SHOP-2.4% firmy Shopify umożliwiają firmom każdej wielkości przeniesienie swojej działalności do Internetu. W czasie pandemii firma przeżyła ogromny boom, ale od tego czasu znów nieco zwolniła. To spowolnienie skłoniło inwestorów do refleksji.

Od I kwartału 2020 r. do I kwartału 2022 r. przychody rosły o 60% rocznie, a mimo to cena akcji spadła poniżej poziomu sprzed pandemii. Taka cena nie ma większego sensu i inwestorzy powinni rozważyć zakup tych akcji, zanim odbiją się od dna. Zarząd oczekuje, że w drugiej połowie roku wzrost firmy będzie większy, więc poprawa sytuacji Shopify może nadejść szybko.

Niektóre z tych spadków są naprawdę niesamowite...

Jednak biorąc pod uwagę, że wartość akcji spadła o prawie 80% w stosunku do najwyższego poziomu w historii, aby powrócić do poprzedniego poziomu, musiałaby wzrosnąć prawie czterokrotnie. Osiągnięcie nowego rekordu może zająć trochę czasu, ale jest zbyt tanie, aby je zignorować - Shopify jest wyceniany na mniej niż dziesięciokrotność sprzedaży. W ciągu ostatnich pięciu lat obroty firmy Shopify nigdy nie były niższe niż 12-krotność sprzedaży.

Trudno jest zrezygnować z platformy Shopify, gdy biznes nabierze rozpędu, więc będzie się ona rozwijać tak długo, jak długo handel elektroniczny będzie zyskiwał na popularności. Prawdopodobieństwo, że w ciągu najbliższych pięciu lat konsumenci będą robić mniej zakupów przez Internet, jest niewielkie, więc Shopify pozostanie silną firmą.

MercadoLibre

MercadoLibre $MELI-1.8% to absolutnie monstrualny sklep. Ten wiodący dostawca sprzętu elektronicznego w Ameryce Łacińskiej posiada również skrzydła w branży fintech, kredytów konsumenckich i logistyki transportu. W porównaniu z pierwszym kwartałem 2021 r., w którym wzrost przychodów wyniósł 158%, pierwszy kwartał 2022 r. był nadal wyjątkowy - wzrost w ujęciu rocznym wyniósł 67%.

Kolejny ogromny spadek

Jeszcze większe wrażenie zrobił dział fintech, który odnotował 113% wzrost w kwartale, osiągając 971 mln USD. Dział handlowy był mniej dominujący, ale mimo to odnotował 44% wzrost sprzedaży netto do 1,3 mld USD. Jednak przy ponad 600 milionach mieszkańców i wskaźniku penetracji handlu elektronicznego wynoszącym 4,9% MercadoLibre nie wykorzystuje w pełni swoich możliwości rynkowych w Ameryce Łacińskiej.

Biorąc jednak pod uwagę wycenę MercadoLibre, inwestorzy mogą sądzić, że firma się kurczy. Wskaźnik ceny do sprzedaży (PS) w MercadoLibre wynosi nieco poniżej pięciu; w ciągu ostatniej dekady nie był niższy niż sześć. Średni kurs akcji wynosi około dziesięciokrotność sprzedaży, więc akcje mają duży potencjał wzrostowy, nawet jeśli powrócą do typowej wyceny.

Ostatni raz MercadoLibre było notowane po cenie niższej niż pięciokrotność zysków od listopada 2008 r. do kwietnia 2009 r., na samym dnie Wielkiej Recesji. MercadoLibre nie ma takich problemów, jak wtedy, gdy cały system finansowy był na skraju załamania, choć sugeruje to wycena akcji.

Wszystkie trzy spółki są tanio wyceniane, ale to nie może być jedyny powód do zakupu akcji. Inwestorzy muszą szczegółowo badać spółki, analizować otaczające je wpływy i umieszczać spółkę w ogólnym obrazie obecnego rynku.

Zastrzeżenie:Niniejsze opracowanie nie jest w żadnym wypadku rekomendacją inwestycyjną. Jest to wyłącznie moje podsumowanie i analiza oparta na danych internetowych i kilku innych analizach. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem, który dzieli się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet