S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Które akcje FAANG przyniosą największy wzrost wartości w ciągu najbliższych kilku lat

Dla wszystkich inwestorów, którzy w swoim portfelu posiadają ekspozycję na akcje dużych spółek technologicznych określanych również jako FAANG (ale nie tylko), ten rok był jak dotąd bardzo trudny. Obawy przed wysoką inflacją, zakłóceniami w łańcuchu dostaw, napięciami geopolitycznymi i rosnącymi stopami procentowymi odcisnęły piętno na rynkach, co w dużej mierze znalazło odzwierciedlenie w cenach akcji - wiele z nich jest obecnie notowanych po cenach, po jakich nie były od dawna. Wyzwaniem dla każdego inwestora jest teraz ustalenie, która z tych akcji jest najlepsza, w czym powinien pomóc ten artykuł.

Tematem tego artykułu nie będzie wszystkie 5 akcji FAANG, ale 3 wybrane. W oparciu o ostatnie wyniki i z pomocą analityków finansowych porównam i zestawię akcje firm Amazon, Apple i Netflix. Moim celem jest sprawdzenie, który z nich przyniesie lepsze zyski.

Amazon

Akcje Amazon $AMZN-1.5% zanotowały wyraźny spadek po tym, jak spółka podała wyniki za pierwszy kwartał (Q1) i fatalną prognozę przychodów za drugi kwartał. Inwestorzy byli zaniepokojeni spowolnieniem wzrostu przychodów i wpływem zwiększonych kosztów na rentowność oraz stratami związanymi z inwestycją firmy w producenta samochodów elektrycznych Rivian.

Pozytywne wyniki osiągnęła firmaAmazon Web Services, czyli AWS. Dział AWS nadal odnotowuje silny wzrost, ponieważ wiele firm przenosi swoje operacje do chmury.

Amazon

Akcje Amazon w oczach analityków

W reakcji na wyniki za I kwartał analityk Jefferies, Brent Thill, zauważył, że rynek musi zwracać uwagę na odbudowę marż. Jednocześnie on i jego zespół analityków widzą szansę na poprawę wyników w drugiej połowie roku, głównie dzięki ograniczeniu kosztów i utrzymaniu tempa rozwoju AWS.

Thill podtrzymał rekomendację "Kupuj", ale obniżył swoją cenę docelową dla akcji Amazona z 4 000 USD do 3 700 USD, powołując się na "niższe wyceny w porównaniu z innymi spółkami oraz ostatnie niespójne wyniki fundamentalne".Większość analityków oceniających akcje spółki Amazon pozostaje nastawiona pozytywnie, przy czym konsensus oceny Mocne Kupno popiera 36 ocen Kupuj, jedna Wstrzymaj i jedna Sprzedaj. Przy spadku kursu akcji o68% od początku roku, średnia cena docelowa Amazona na poziomie 3 647,08 USD implikuje potencjał wzrostowy o 69,82% w stosunku do obecnego poziomu.

Apple

Gigant technologiczny Apple $AAPL+0.9% jest znany z najnowocześniejszych technologii i przełomowych innowacji, takich jak iPhone i iPad. Pomimo trudnego otoczenia biznesowego przychody firmy Apple w drugim kwartale roku obrotowego 2012 (zakończonego 26 marca 2022 r.) wzrosły. Pomimo lepszych niż oczekiwano wyników, firma Apple ostrzegła inwestorów przed negatywnym wpływem zakłóceń w łańcuchu dostaw spowodowanych ograniczeniami związanymi z Covid oraz utrzymującymi się niedoborami układów scalonych.

Apple

Apple spodziewa się również, że przychody z usług (w tym reklamy, AppleCare, chmury, treści cyfrowych, płatności i innych usług) będą rosły w tempie dwucyfrowym w III kw. 2012 r., ale wolniej niż w II kw. tego roku (wzrost o 17%). Mimo to Apple postrzega swój dział usług jako jeden z kluczowych czynników wzrostu, ponieważ baza abonentów firmy stale się powiększa. Firma posiada obecnie ponad 825 milionów płatnych subskrypcji w swoich usługach.

Akcje Apple widziane przez analityka

Pomimo krótkoterminowych niepowodzeń, analityk Morgan Stanley Kathryn Huberty pozostaje optymistycznie nastawiona do firmy Apple. Huberty uważnie obserwuje tempo ponownego otwarcia Chin i terminy dostaw produktów Apple, aby ocenić, czy problemy z dostawami ulegną złagodzeniu, ale jej zdaniem"fundamentalna kondycja ekosystemu produktów i usług Apple pozostaje wyjątkowo stabilna".

Analityk obniżyła swoją cenę docelową dla akcji Apple do 195 USD z 210 USD, ale podtrzymała rekomendację "Kupuj". Ogólnie rzecz biorąc, firma Apple uzyskała konsensus dla oceny Mocne Kupno na podstawie 20 ocen pozytywnych i 6 ocen negatywnych. Średnia cena docelowa Apple na poziomie 188,80 USD oznacza potencjał wzrostowy o 37,59% w stosunku do obecnego poziomu. Do tej pory w tym roku akcje spadły o 19,29%.

Netflix

Gigant streamingu Netflix $NFLX-0.9% zaszokował swoich inwestorów w zeszłym miesiącu, kiedy niespodziewanie stracił 200 000 abonentów w pierwszym kwartale. Zawieszenie usługi Netflix w Rosji, ostra rywalizacja w zakresie przesyłania strumieniowego i dzielenie się hasłami negatywnie wpłynęły na liczbę abonentów firmy.

Netflix

Prognozy Netflixa na II kwartał wzbudziły obawy inwestorów, ponieważ firma może stracić w tym kwartale nawet 2 mln abonentów. Aby poprawić swoje wyniki, Netflix rozważa kilka opcji, w tym wprowadzenie tańszych planów abonamentowych ze wsparciem reklamowym oraz ograniczenie udostępniania haseł wśród widzów.

Akcje Netflix widziane przez analityka

Po ogłoszeniu wyników za I kwartał, analityk Edward Jones David Heger obniżył ocenę Netflixa z Kupuj do Trzymaj z powodu "obniżonych oczekiwań co do przyszłego wzrostu". Jones spodziewa się, że na przyszłe wyniki będzie miało wpływ nasycenie rynku krajowego, wzrost konkurencji oraz odpływ abonentów po katastrofie Kovid-19.

Jones uważa, że chociaż Netflix ma "wciąż dobrą pozycję" w dziedzinie transmisji strumieniowej, do czego przyczyniają się jego duże rozmiary i znaczące inwestycje w treści, to firma może potrzebować kilku kwartałów, aby zrealizować swoją ofertę opartą na reklamach. Ponadto analityk zauważył, że koszty Netflixa związane z wprowadzeniem oferty opartej na reklamach wzrosną.

Ogólnie rzecz biorąc, Netflix ma konsensus ocen na poziomie "Trzymaj", który dzieli się na 7 "Kupuj", 29 "Trzymaj" i 3 "Sprzedaj". Średnia cena docelowa Netflixa na poziomie 299,93 USD oznacza potencjał wzrostowy o 62,92% w stosunku do obecnego poziomu. Od początku roku akcje spadły o 69%.

Wniosek

Analitycy z Wall Street podchodzą obecnie z rezerwą do akcji Netflixa ze względu na obawy o spowolnienie wzrostu i silną konkurencję w branży streamingu. Bazując na silnych fundamentach i długoterminowych oczekiwaniach, utrzymują oni pozytywne nastawienie do akcji Apple i Amazon. Biorąc pod uwagę wyższy potencjał wzrostu z obecnych poziomów, akcje Amazon wydają się być lepszym wyborem.

Analiza akcji opiera się na danych historycznych i prognozach analityków.Wszystkie cele cenowe i zalecenia analityków traktowałbym z przymrużeniem oka i nie polegałbym na nich zbyt mocno. Nie są to rekomendacje inwestycyjne, a wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Oryginalny artykuł opracowany przez Sirishę Bhogaraju.

Na kterou akcií FAANG sázíte?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet