S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Zgodnie z tą prognozą Bitcoin będzie wart miliony dolarów

Śmiała prognoza Michaela Saylora jest następstwem masakry na rynku, ponieważ pozycja Microstrategy na $BTCUSD-0.3% jest obecnie czerwona. Michael Saylor ma kolejną śmiałą prognozę dla bitcoina, nawet gdy jego ulubiona kryptowaluta walczy o utrzymanie progu 30 000 USD.

Zgodnie z jego przewidywaniami Bitcoin będzie wart miliony.

Dyrektor generalny, który rozpoczął budowanie swojej rezerwy bitcoinów w 2020 r., powtórzył swoje stanowisko, że jego strategia jest długoterminowa i pozostaje niezmienna - kupić i utrzymać największą kryptowalutę świata. Dzięki niezliczonym zakupom bitcoinów firma MicroStrategy $MSTR-2.8%, kierowana przez Saylora, jest nadal największym korporacyjnym posiadaczem tej kryptowaluty z 129 218 BTC. Jego ogromna pozycja w BTC jest obecnie lekko na minusie i w momencie pisania tego tekstu ma około 70 mln USD niezrealizowanych strat, ale to w ogóle go nie martwi.

Nie zachwieje to jednak pewnością Saylora, który zapewnił, że nie ma docelowej ceny, po której MicroStrategy zacznie upłynniać swoje udziały w BTC. Mimo że krach na całym rynku spowodował utratę bilionów dolarów, czołowy maksymalista bitcoinowy i jego firma cierpliwie się trzymają.

"Nie ma ceny docelowej". Spodziewam się, że już zawsze będziemy kupować bitcoiny na lokalnym szczycie. Spodziewam się, że bitcoin pójdzie w miliony. Jesteśmy więc bardzo cierpliwi. Uważamy, że jest to przyszłość pieniądza".

Destrukcyjna spirala spadku wartości obligacji Terra i UST była ogromnym ciosem, który jeszcze bardziej podkopał zaufanie inwestorów. Zdaniem Saylora, wydarzenie to będzie bodźcem do podjęcia wysiłków na rzecz uregulowania kwestii stablecoinów i tokenów bezpieczeństwa.

Dyrektor generalny notowanej na giełdzie Nasdaq firmy programistycznej uważa również, że to ograniczenie i wynikające z niego regulacje będą w rzeczywistości "dobre dla branży". W końcu, gdy opadnie kurz, ludzie zdadzą sobie sprawę, że bitcoin jest lepszy niż tysiące istniejących kryptowalut - przekonywał rzecznik.

Dyrektor generalny MicroStrategy potwierdził również, że bitcoin jest przyszłością pieniądza, ale aby osiągnąć miliardy transakcji, musi mieć "etycznie, ekonomicznie i technicznie zdrową" warstwę podstawową oraz drugą warstwę, taką jak Lightning Network.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet