S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

4 akcie, které podle Goldman Sachs vyrostou až o 100 %

Trhy se nachází v obrovské korekci. Beznaděj, nejistota a strach jímají investory a stále se zdá, že konec je v nedohlednu. Goldman Sachs však stále vidí spoustu příležitostí. Společnost vydala ratingy na společnosti, u kterých věří, že by mohlo dojít k zvratu. Jedná se však o relativně rizikové a volatilní tituly, takže to bude o to zajímavější!

Které tituly mají podle Goldmanů šanci na parádní růst?

Tesla $TSLA+12.1% 

Společnost Tesla je mezi investory oblíbená. A není těžké pochopit proč: akcie tohoto giganta v oblasti elektromobilů vynesly za posledních pět let neuvěřitelných 992 %.

To sice znamená, že dlouhodobí investoři se smějí, ale je důležité si uvědomit, že velké výkyvy mohou nastat oběma směry. Akcie Tesly se v roce 2022 již propadly o zhruba 41 %.

Přesto je Goldman vůči společnosti poměrně býčí. V lednu jeden z jejích analytiků Mark Delaney označil Teslu za nejlepší volbu pro rok 2022. Znovu potvrdil nákupní rating společnosti a zvýšil cílovou cenu na 1 200 USD.

"Domníváme se, že společnost Tesla bude mít vzhledem ke svému vedoucímu postavení v oblasti elektromobilů a svému zaměření na čistou dopravu v širším smyslu nejlepší pozici pro využití dlouhodobého přechodu na elektromobily," napsal Delaney v poznámce investorům.

Tesla zažívá solidní střemhlavou jízdu

Optimistický je také ohledně zlepšujících se údajů o ziskovosti a výrobě společnosti. V prvním čtvrtletí Tesla dodala 310 048 elektromobilů, což představuje nový rekord.

Snowflake $SNOW+2.5% 

Mnozí považují big data za další "Big thing". A právě v tom našla společnost Snowflake svou příležitost.

Tato společnost založená v roce 2012, která se zabývá cloudovým ukládáním dat, poskytuje služby tisícům zákazníků z nejrůznějších odvětví, včetně 241 z 500 společností z žebříčku Fortune.

Ačkoli akcie společnosti Snowflake klesly v roce 2022 o bolestivých 57 %, společnost stále disponuje tržní kapitalizací přes 45 miliard dolarů.

Podobný scénář

Za tři měsíce končící 31. lednem vzrostly tržby meziročně o 102 % na 359,6 milionu dolarů. Pozoruhodné je, že míra udržení čistých příjmů činila solidních 178 %.

Společnost pokračovala v získávání velkých zákazníků. Nyní má 184 zákazníků s 12měsíčními příjmy z produktů přesahujícími 1 milion USD, zatímco před rokem jich bylo 77. Goldman Sachs nedávno snížil cílovou cenu akcií Snowflake na 289 USD, ale ponechal pro společnost rating na buy.

Vzhledem k tomu, že se společnost Snowflake v současné době obchoduje za cenu kolem 140 USD za kus, znamená cílová cena potenciální nárůst o 100 %.

Match Group $MTCH+0.8%  a Bumble $BMBL+2.5% 

Prostředí pobytu v domácnosti způsobené pandemií podpořilo růst u několika společností zabývajících se online seznamováním. To však neznamená, že jsou momentálně miláčky trhu.

Akcie společnosti Match Group, která má v portfoliu značky jako Tinder, Match a Hinge, se za posledních 12 měsíců propadly o 45 %. Společnost Bumble - mateřská společnost aplikací Bumble a Badoo - klesla od začátku obchodování loni v únoru o více než 60 %.

Opět - ohraná písnička o propadu

Goldman Sachs však u těchto dvou jmen očekává oživení. "Match Group & Bumble v roce 21 nedosáhly výkonnosti indexu S&P 500 a současné ocenění považujeme za atraktivní vstupní bod do mnohaletého růstového příběhu," napsala v lednu analytička Alexandra Steiger. No za mě osobně je to při současném ohodnocení spíš jasná sebevražda...

Steigerová oběma společnostem zvýšila doporučení z neutrální na kupovat.

Pro Match stanovila cílovou cenu 157 USD, kterou později snížila na 152 USD - stále o 95 % výše, než na jaké se akcie nacházejí dnes. U společnosti Bumble Steigerová v březnu snížila cílovou cenu na 42 USD, což znamená nárůst o více než 46 %.

Obě společnosti dosahují solidních růstových čísel. V prvním čtvrtletí roku 2022 vzrostly tržby společnosti Match Group o 20 %, zatímco tržby společnosti Bumble o 24 %.

Taková  jsou doporučení investiční společnosti Goldman Sachs. Za mě osobně dost odvážné volby. Samotné zvážení je ale už samozřejmě na každém.

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn a analýzu na základě dat z internetu a několika dalších analýz. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Co tady ostatní? Big data, nebo radši seznamky? 😁 @pb2205 @spritely22 @sooskristian

Ofc, že $TSLA+12.1%

Jak jinak 😁

Když tak sleduju lidi kolem sebe, tak by seznamky mohly mít fakt docela dobrou budoucnost :D

Jono 😂 trochu problém je ale podle mě ta monetizace. I když jsem, tuším v podcastu u Vojty Žižky, slyšel takovou konspiraci, že ti, kteří si platí premium tak mají potom lepší matche. To by byl rozhodně zajímavý business model 😂

Sachsům bych asi i věřil. Bohužel tohle jsou fakt hodně riskantní picky. Hlavně ta poslední dvojice

Souhlasím.