S&P 500 ^GSPC 4,992.42 -1.56%
Meta META $426.27 -13.63%
Microsoft MSFT $391.37 -4.32%
Alphabet GOOG $154.41 -4.15%
Amazon AMZN $170.43 -3.49%
Nvidia NVDA $805.65 +1.11%
Tesla TSLA $162.60 +0.29%
Apple AAPL $169.13 +0.06%

Czy chcesz otrzymywać co miesiąc wypłatę? Zainwestuj w te 4 REIT-y

Akcje z comiesięczną dywidendą są niezawodną formą inwestycji od dziesięcioleci. Dywidendy zapewniają stabilność, wzrost i długoterminową wartość dla inwestorów, którzy kupują akcje płacące dywidendę, a te 5 spółek zdecydowanie warto dodać do swojego portfela, jeżeli chcesz otrzymywać wypłatę co miesiąc.

5 spółek, które co miesiąc wypłacają dywidendę.

Akcje z miesięczną dywidendą to rodzaj akcji oferowanych przez spółki, które zazwyczaj mają niezawodny model biznesowy i generują przepływy pieniężne wystarczające do wypłaty dywidendy. W sytuacji, gdy rynek zachowuje się nieprzewidywalnie, istotne jest utrzymywanie wrażliwych funduszy w akcjach płacących dywidendy, ponieważ stanowią one zazwyczaj niezawodne źródło dochodu.

1. Gladstone Commercial $GOOD-0.8%

Gladstone Commercial inwestuje w nieruchomości biurowe i przemysłowe, które zapewniają krótkoterminowe możliwości rozwoju dla firm działających na rynkach pierwotnych i wtórnych. Koncentrują się na właściwościach wysokiej jakości. W 2021 roku portfel Gladstone obejmował 129 nieruchomości w 27 stanach. Firma oferuje rygorystyczny system oceny zdolności kredytowej najemców, który pozwolił jej utrzymać wskaźnik obłożenia na poziomie prawie 95%. Dlatego do sukcesu przyczyniło się to, co udało im się osiągnąć dzięki zróżnicowanemu portfolio i skupieniu się na wielu aspektach działalności. Ponadto Gladstone Capital wypłaca miesięczną dywidendę w wysokości 0,0675 USD, co pozwala akcjonariuszom na otrzymanie 12 dywidend w ciągu roku. Pomimo nierozwiązanych problemów, ostatnia podwyżka nastąpiła w kwietniu 2022 roku, a dywidenda wzrosła w czasie pandemii. Świadczy to o sile tej spółki wśród akcji dywidendowych wypłacanych co miesiąc.

2. AGNC Inwestycje $AGNC-2.0%

AGNC Investment inwestuje w papiery wartościowe zabezpieczone hipoteką oraz inne aktywa związane z nieruchomościami. AGCN to fundusz powierniczy inwestujący w nieruchomości hipoteczne (mREIT), który zapewnia inwestorom "pasywny" strumień dochodów - tak długo, jak długo trwa inwestycja. Spółka wypłaca akcjonariuszom 90% dochodu podlegającego opodatkowaniu, a pozostałe 10% może reinwestować. Mandat AGNC gwarantuje stosunkowo stałą dywidendę i zwraca 12 centów co miesiąc. Jako mREIT, AGNC inwestuje na rynku poprzez zakup kredytów hipotecznych lub papierów wartościowych związanych z kredytami hipotecznymi. Różni się to od bezpośredniego inwestowania w nieruchomości mieszkalne. W przypadku inwestycji wspieranych przez państwo istnieje mniejsze ryzyko utraty pieniędzy. Innymi słowy, model biznesowy firmy jest bardzo bezpieczny.

3. Prospect Capital $PSEC-0.9%

Prospect Capital robi wiele rzeczy dla właścicieli małych firm. Oferują one kredyty, wysokie oprocentowanie i możliwości przejęcia dla tych, którzy chcą rozpocząć działalność gospodarczą. Ich rynek docelowy obejmuje średniej wielkości przedsiębiorstwa oraz podmioty finansujące typu private equity. Firma inwestuje również w wielu innych branżach, takich jak kredyty, nieruchomości i inne. Obecnie posiadają one ponad 127 spółek sekurytyzacyjnych z 39 różnymi rodzajami inwestycji. REIT-y i spółki rozwoju biznesu (BDC) mają pewne podobne zalety, ponieważ w obu przypadkach co najmniej 90% dochodu podlegającego opodatkowaniu jest wypłacane w formie dywidendy. Zysk wypłacany jest co miesiąc według wysokiej standardowej stawki 6 centów na akcję.

4. LTC Properties $LTC-0.6%

FirmaLTC Properties działa na rynku od dłuższego czasu i jest mocno zaangażowana w sektor mieszkalnictwa senioralnego i opieki zdrowotnej. Jest właścicielem ponad 200 nieruchomości w całym kraju, które zapewniają niedrogie mieszkania starszym Amerykanom, którzy najbardziej ich potrzebują. Nieruchomości te obejmują ponad 15 000 lokali w 32 stanach USA. Nieco ponad 50% portfela firmy stanowią nieruchomości mieszkalne dla seniorów, a pozostała część to ośrodki opieki nad osobami starszymi. Pierwsza z nich została szczególnie mocno dotknięta pandemią. Teraz jednak sprawy wracają do normy. Zapotrzebowanie na opiekę zdrowotną rośnie i będzie kosztować dużo pieniędzy. Wynika to z coraz większych możliwości zapobiegania chorobom oraz ze starzenia się społeczeństwa.

Moim zdaniem naprawdę jest w czym wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie. Z pewnością prawdą jest, że w obecnych czasach miło jest mieć poczucie, że pieniądze pracują i że wzrastają, przynajmniej w formie dywidendy, a jeśli jeszcze są one wypłacane co miesiąc, to jest to po prostu plus. Oczywiście decyzja należy do Ciebie, to nie jest porada inwestycyjna.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet