S&P 500 ^GSPC 5,070.55 +1.20%
Nvidia NVDA $824.18 +3.65%
Meta META $495.78 +2.92%
Tesla TSLA $144.61 +1.80%
Microsoft MSFT $407.06 +1.52%
Amazon AMZN $179.52 +1.29%
Alphabet GOOG $159.92 +1.25%
Apple AAPL $166.82 +0.59%

OpenSea tworzy rewolucyjną innowację dzięki połączeniu NFT i WEB 3.0

Najpopularniejsza na świecie giełda tokenów nieprzedstawialnych (NFT), OpenSea, rozszerza swoją działalność, uruchamiając zupełnie nową platformę. 20 maja OpenSea zaprezentowała nowy projekt Seaport.

OpenSea wprowadza nowość w postaci nowej platformy.

20 maja OpenSea wprowadziła Seaport, nowy rynek Web3 NFT do handlu popularnymi kolekcjami tokenów. Nowy zdecentralizowany protokół nie jest przeznaczony wyłącznie dla OpenSea - mogą na nim bazować wszyscy programiści, twórcy treści i kolekcjonerzy. Seaport stosuje inne podejście niż standardowy model handlu NFT, wykorzystując platformę, która ułatwia wymianę handlową między sprzedającym a kupującym.

Sprzedający mogą zgodzić się na dostarczenie pewnej liczby pozycji w formacie ERC-20, ERC-721 lub ERC-1155, co będzie określane mianem "oferty". O "kontrofercie" mówimy, gdy kupujący otrzymuje kilka przedmiotów. Zgodnie z zapowiedzią, proces ten zostanie jednak zautomatyzowany i będzie zarządzany przez zdecentralizowany inteligentny kontrakt.

"Każda lista portów morskich będzie miała tę samą podstawową strukturę, zawierającą rozszerzoną sygnaturę EIP-712, która wyraźnie wskazuje, na co można wydać pieniądze i kto co otrzyma z powrotem.

W ogłoszeniu dokładnie wyjaśniono, w jaki sposób Seaport będzie ułatwiać transakcje za pomocą "fulfillment", aby zapewnić ich prawidłowe przetwarzanie. Dodano, że nowy system eliminuje zbędne przelewy, które zwykle są najbardziej gazochłonne, i umożliwia "nowe i wydajne transakcje".

Istnieje kilka innych funkcji, takich jak "strefy" i "kanały", które usprawniają proces transakcji, umożliwiają wymianę barterową i zapobiegają nadużyciom systemu. Seaport obsługuje również "tipping", który umożliwia alternatywnym interfejsom uwzględnienie własnych opłat i ułatwia dynamiczne zestawienia.

Firma dodaje, że platforma jest całkowicie zdecentralizowana i ma charakter open source:

"OpenSea nie kontroluje ani nie obsługuje protokołu Seaport - będziemy tylko jednym z wielu, którzy będą budować na tym wspólnym protokole".

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet