S&P 500 ^GSPC 5,059.85 -0.21%
Tesla TSLA $161.02 +11.29%
Nvidia NVDA $796.04 -3.42%
Amazon AMZN $176.44 -1.73%
Meta META $490.92 -1.04%
Apple AAPL $168.44 +0.93%
Alphabet GOOG $160.10 +0.11%
Microsoft MSFT $407.75 +0.04%

Ta kryptowaluta może być Ethereum roku 2022

Spadki na rynku mogą być dobrą okazją do zakupu z dyskontem. Ethereum $ETHUSD-2.9% jest jednym z najsilniejszych graczy w przestrzeni kryptowalutowej, ale ma też swoje słabe strony. Ten projekt już jest przyzwoitym konkurentem, ale może mieć jeszcze lepszą przyszłość.

Ta kryptowaluta ma wszelkie predyspozycje, aby stać się solidnym konkurentem dla Ethereum.

Wybór właściwej inwestycji jest trudny, ponieważ w chwili obecnej wszystkie kryptowaluty mają charakter spekulacyjny. Jest jednak jedna kryptowaluta, która może mieć przed sobą świetlaną przyszłość.

Porównanie Solana $SOLUSD-3.8% i Ethereum $ETHUSD-2.9%

Ethereum jest jedną z najpopularniejszych kryptowalut od dwóch lat i ma wiele zalet. Jej sieć jest najczęściej wykorzystywana do obsługi zdecentralizowanych aplikacji (dApps), w tym zdecentralizowanych projektów finansowych (DeFi) i rynków tokenów nieprzedstawialnych (NFT). Największym problemem Ethereum jest jednak jego szybkość. Obecnie sieć może przetworzyć jedynie około 13 transakcji na sekundę. Niższa prędkość oznacza również wyższe opłaty za transakcje, w związku z czym programiści i użytkownicy uciekają do konkurentów Ethereum.

Jednym z takich konkurentów jest Solana, która sprawdza się w obszarach, w których Ethereum słabo sobie radzi. Podobnie jak Ethereum, Solana jest platformą inteligentnych kontraktów, która może obsługiwać dApps. Może się jednak pochwalić szybkością do 65 000 transakcji na sekundę, co czyni ją jedną z najszybszych istniejących sieci . Solana ujawniła również niedawno swój najnowszy projekt - Solana Pay, który jest zdecentralizowanym systemem płatności. Solana Pay pozwala sprzedawcom akceptować kryptowaluty jako metodę płatności. Jego zdecentralizowany charakter oznacza, że nie ma w nim pośredników, jest niezwykle energooszczędny, transakcje są natychmiastowe, a opłaty stanowią ułamek kosztów.

Dzięki Solana Pay, kryptowaluta nie tylko konkuruje w przestrzeni dApp, ale staje się również bardziej wydajną monetą płatniczą. Tego typu różnorodność może pomóc firmie Solana odnieść sukces na wielu polach, być może nawet konkurować z takimi firmami jak Visa i Mastercard.

Teraz może być świetna okazja do kupna. Od listopada jego cena spadła o prawie 80%, a jeśli po tym spadku odbije się od dna, można będzie uzyskać znaczne zyski. Należy jednak pamiętać o pewnym ryzyku. Po pierwsze, Solana wykorzystuje mechanizm historii dowodów konsensusu, który różni się od większości innych kryptowalut. Według raportu firmy inwestycyjnej Grayscale z 2021 r., choć zwiększa to szybkość i wydajność systemu Solana, może również sprawić, że będzie on mniej bezpieczny i bardziej podatny na ataki. W przyszłości Solana może również stanąć w obliczu silniejszej konkurencji, zwłaszcza gdy Ethereum zakończy swoją aktualizację. Ethereum jest obecnie w trakcie przechodzenia na protokół proof of stake, który może potencjalnie doprowadzić do szybkości nawet 100 000 transakcji na sekundę. Jeśli tak się stanie, Solana może stracić swoją największą przewagę konkurencyjną. Nie oznacza to jednak, że nie należy inwestować w Solanę. Każda kryptowaluta ma swoje mocne i słabe strony, a wszystkie są w tym momencie przedmiotem spekulacji. To, czy Solana będzie odpowiednia dla Ciebie, zależy od tego, jak bardzo wierzysz w jej potencjał, a także od Twojej tolerancji na ryzyko.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet