S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

4 akcje, które według Goldman Sachs wzrosną nawet o 100%

Na rynkach trwa ogromna korekta. Beznadzieja, niepewność i strach ogarniają inwestorów i wydaje się, że nadal nie widać końca. Ale Goldman Sachs nadal widzi wiele możliwości. Firma wystawiła ratingi firmom, które jej zdaniem mogą wyjść na prostą. Są to jednak tytuły stosunkowo ryzykowne i zmienne, więc tym bardziej będzie ciekawie!

Które tytuły, zdaniem Goldmana, mają szansę na ucieczkę na wzgórza?

Tesla $TSLA-2.0%

Tesla jest faworytem wśród inwestorów. Łatwo zrozumieć, dlaczego: w ciągu ostatnich pięciu lat akcje giganta w branży samochodów elektrycznych zyskały aż 992%.

Chociaż oznacza to, że inwestorzy długoterminowi są rozbawieni, należy pamiętać, że duże wahania mogą przebiegać w obie strony. W 2022 r. akcje Tesli spadły już o około 41%.

Mimo to Goldman jest stosunkowo optymistycznie nastawiony do spółki. W styczniu jeden z analityków Mark Delaney nazwał Teslę najlepszym wyborem na 2022 r. Podtrzymał on rekomendację kupna spółki i podniósł swoją cenę docelową do 1200 USD.

"Uważamy, że Tesla będzie miała najlepszą pozycję, aby skorzystać z długoterminowego przejścia na pojazdy elektryczne, biorąc pod uwagę jej wiodącą pozycję w dziedzinie pojazdów elektrycznych i szersze skupienie się na czystym transporcie" - napisał Delaney w nocie do inwestorów.

Tesla notuje solidne spadki

Jest również optymistą, jeśli chodzi o poprawę rentowności i wyników produkcyjnych firmy. W pierwszym kwartale Tesla dostarczyła 310 048 pojazdów elektrycznych, co stanowi nowy rekord.

Płatek śniegu $SNOW-0.5%

Wiele osób uważa, że big data to następna"wielka rzecz". I tu właśnie Snowflake znalazł swoją szansę.

Ta założona w 2012 roku firma zajmująca się przechowywaniem danych w chmurze obsługuje tysiące klientów z różnych branż, w tym 241 firm z listy Fortune 500.

Mimo że w 2022 r. akcje Snowflake spadły o 57%, kapitalizacja rynkowa spółki nadal wynosi ponad 45 mld USD.

Podobny scenariusz

W ciągu trzech miesięcy zakończonych 31 stycznia przychody wzrosły o 102% w porównaniu z rokiem ubiegłym, do 359,6 mln USD. Warto zauważyć, że wskaźnik utrzymania dochodu netto wyniósł solidne 178%.

Firma nadal pozyskiwała dużych klientów. Obecnie Snowflake ma 184 klientów, których 12-miesięczne przychody z produktów przekraczają 1 mln USD, co oznacza wzrost z 77 klientów rok temu. Goldman Sachs obniżył ostatnio cenę docelową dla akcji Snowflake do 289 USD, ale podtrzymał rekomendację "kupuj" dla spółki.

Biorąc pod uwagę, że Snowflake jest obecnie notowany po około 140 USD za sztukę, cena docelowa implikuje potencjalny wzrost o 100%.

Match Group $MTCH-3.3% i Bumble $BMBL-3.6%

Spowodowane pandemią zjawisko pozostawania w domu przyczyniło się do wzrostu popularności kilku internetowych firm randkowych. Nie oznacza to jednak, że są one obecnie ulubieńcami rynku.

Akcje Match Group, która ma w swoim portfolio takie marki jak Tinder, Match i Hinge, spadły o 45% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Bumble - spółka matka aplikacji Bumble i Badoo - spadła o ponad 60% od początku notowań w lutym ubiegłego roku.

I znowu - stara piosenka o kryzysie

Goldman Sachs spodziewa się jednak ożywienia w przypadku tych dwóch nazw. "Match Group i Bumble osiągają gorsze wyniki od indeksu S&P 500 w 2011 r. i postrzegamy obecną wycenę jako atrakcyjny punkt wejścia w wieloletnią historię wzrostu" - napisała w styczniu analityk Alexandra Steiger. Cóż, dla mnie osobiście, przy obecnych wycenach, jest to raczej oczywiste samobójstwo...

Steiger podniósł rekomendację dla obu spółek z neutralnej do kupuj.

Wyznaczyła cenę docelową dla Matcha na poziomie 157 USD, którą później obniżyła do 152 USD - nadal o 95% wyższą niż obecna cena akcji. Dla Bumble, Steiger obniżył w marcu swoją cenę docelową do 42 USD, co oznacza wzrost o ponad 46%.

Obie firmy odnotowują solidne wyniki wzrostu. W pierwszym kwartale 2022 r. przychody Match Group wzrosły o 20%, a Bumble o 24%.

Takie są zalecenia firmy inwestycyjnej Goldman Sachs. Dla mnie osobiście to dość odważny wybór. Ale oczywiście faktyczne ważenie zależy od każdego.

Zastrzeżenie:Niniejsze opracowanie nie jest w żadnym wypadku rekomendacją inwestycyjną. Jest to wyłącznie moje podsumowanie i analiza oparta na danych z Internetu i kilku innych analiz. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem, który dzieli się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet