S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Extrémně medvědí cenová předpověď: Bitcoin bude podle analytika brzy stát pouhých 8 000 dolarů, zde je vysvětlení

Vzhledem nepochybnému medvědímu trhu na Bitcoinu $BTCUSD+0.1% se nyní spoustu analytiků předhání v odhadech, kam až může kryptoměna klesnout. Jedna z nejvíce medvědích předpovědí přišla ze společnosti Guggenheim, konktrétně ze samého vrcholu od investičního ředitele této firmy Scotta Minerda, který nedávno v rozhovoru pro CNBC předpověděl cenu Bitcoinu až o 70 % níže. 

BTC-USD

Investiční ředitel Scott Minerd nedávno v rozhovoru pro CNBC předpověděl, že Bitcoin $BTCUSD+0.1% by se mohl propadnout až na 8 000 USD. To představuje přibližně 70% pokles. Guggenheim samozřejmě není jediným medvědem, který na Wall Street kryptoměny, jako je Bitcoin, vnímá. Poměrně výrazná změna názoru, kterou Guggenheim učinil, však některé investory zaskočila. Pojďme se ponořit do toho, co je příčinou tohoto názoru.

Jsou tyto medvědí předpovědi ceny bitcoinu realistické?

Jakýkoli druh výzvy analytiků k potenciálnímu poklesu o 70 % stojí za pozornost. Guggenheim naznačuje, že k této výzvě vedla souhra několika faktorů. Konkrétně z technického hlediska Minerd poznamenává, že mezi úrovní 30 000 USD a úrovní 8 000 USD není žádný skutečný odpor. Vzhledem ke zvyšování úrokových sazeb Federálním rezervním systémem a zpřísňování měnové politiky to budou mít riziková aktiva těžké. U těch, která patří mezi nejhůře ocenitelná, jako je BTC, může být tento výprodej výraznější.

Zdali jsou tyto predikce pravdivé, či nikoli nakonec ukáže jen čas. Je to však poměrně odvážný a u většiny lidí nepopulární názor, který by ale investoři neměli ignorovat. 

Nejedná se o investiční doporučení a případné investiční rozhodnutí je jen ve vašich rukách. O medvědí předpovědi informoval Chris MacDonald.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 691 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Sorry tomuto neverim

Klidně, přikoupíme :D

přesně, vůbec bych se toho nebál :))

to se nestane 😄

klidně ať se to stane, jestli je $BTCUSD+0.1% sexy za 30k USD, tak co teprve za 8k

to bezesporu 😃 kdyžtak budu holt připraven

To si ani nechcem predstaviť neverim tomu

To by sa vykúpilo

taky ne :D

Nereálne vazne

Neříká to třeba jen, aby se zviditelnil?

to je taky možné...

Guggenheim říká vždy přesně opak toho co by měl účastník trhu dělat a mají naprosto zoufale výsledky co se týče předpovědi takže bych řekl že to je pokus o manipulaci. Něco podobného ohledně krypta dělali i Goldmani dávno předtím než do toho naskočili.

na 8k je ještě dlouhá cesta :)

to ano, ale nemožné to není