S&P 500 ^GSPC
4,962.44
-0.97%
Nvidia NVDA
$776.79
-8.26%
Meta META
$480.13
-4.32%
Amazon AMZN
$173.91
-2.96%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Alphabet GOOG
$155.01
-1.56%
Apple AAPL
$164.88
-1.30%
Microsoft MSFT
$399.58
-1.16%

4 praktické tipy, jak se lepé orientovat v prostřední zvýšené nejistoty, jako je to současné

Akciové trhy zažívají opravdu velmi volatilní období a podle analytika Johna Augustina se to v blízké době pravděpodobně nezmění. Červenec bude totiž pro trhy zásadní měsíc, kdy budou zveřejněny hospodářské výsledcích podniků za 2. čtvrtletí a na konci tohoto měsíce se také sejde Fed, aby rozhodl o dalším směřovaní měnové politiky. Augustin však sdělil, jak se proti zvýšené volatilitě efektivně bránit. 

Tips & Tricks

Abyste se mohli orientovat v neklidném a rizikovém prostředí, jako je to současné, podělil se Augustine o čtyři tipy pro investory.

  1. Zaprvé doporučil držet dostatek hotovosti. "Mějte dostatek hotovosti, abyste mohli v noci v klid; spát," řekl Augustine.
  2. Za druhé, řekl, že doba nejistoty musí být taková, kdy jsou investoři přesvědčeni o svých investicích, a doporučil provést inventuru svého portfolia. "Musíte vědět, co vlastníte a proč to vlastníte. Projděte si řádek po řádku," řekl. "Pokud něčemu nerozumíte, prodejte to a pořiďte si něco, čemu rozumíte."
  3. Za třetí, Augustine řekl, abyste měli na paměti časové horizonty investic. Navrhl časové horizonty 3-5 let.
  4. A konečně doporučil být trpělivý a neprodávat v takové chvíli podíly s vysokým výnosem. Dále řekl, že pokud člověk nakupuje akcie, měl by to dělat postupně, aby snížil potenciální ztráty.

Za mě se jedná o velmi užitečné tipy, které nám mohou pomoci lépe ochránit portfolio v době zvýšené volatility a vyhnout se případným chybám. Autorem těchto 4 tipů je akciový analytik John Augustin. Nejedná se o investiční doporučení. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 691 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Časový horizont čím delší tím lepší 👍

přesně tak :)

hotovost je trošku problém :)

vždycky to chce nějakou mít :))

Souhlasíte s těmito 4 tipy ?

rozhodně ano, jen mám občas problém to dodržovat :d