S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

4 praktyczne wskazówki, jak lepiej poruszać się w środowisku o podwyższonej niepewności, takim jak obecne

Rynki akcji przeżywają obecnie bardzo niestabilny okres, a według analityka Johna Augustine'a w najbliższym czasie raczej się to nie zmieni. W rzeczywistości lipiec będzie kluczowym miesiącem dla rynków ze względu na publikację wyników finansowych przedsiębiorstw za II kwartał oraz posiedzenie Fed pod koniec miesiąca, na którym zapadnie decyzja o przyszłym kierunku polityki pieniężnej. Augustin podzielił się jednak sposobami skutecznej obrony przed zwiększoną zmiennością.

Porady i wskazówki

Aby pomóc w poruszaniu się w tak burzliwym i ryzykownym środowisku, jak obecne, Augustine podzielił się czterema wskazówkami dla inwestorów.

  1. Po pierwsze, zalecał posiadanie dużej ilości gotówki. "Trzymaj wystarczającą ilość gotówki, abyś mógł spokojnie spać w nocy; śpij" - powiedział Augustyn.
  2. Po drugie, powiedział, że w czasach niepewności inwestorzy muszą być pewni swoich inwestycji, i zalecił dokonanie bilansu swojego portfela. "Trzeba wiedzieć, co się posiada i dlaczego się to posiada. Przeanalizuj je linia po linii" - powiedział. "Jeśli czegoś nie rozumiesz, sprzedaj to i kup coś, co rozumiesz".
  3. Po trzecie, Augustyn powiedział, że należy pamiętać o horyzoncie czasowym inwestycji. Zaproponował horyzont czasowy od 3 do 5 lat.
  4. Na koniec zalecił, aby być cierpliwym i nie sprzedawać w tym czasie akcji przynoszących wysokie zyski. Ponadto powiedział, że jeśli ktoś kupuje akcje, powinien robić to stopniowo, aby ograniczyć potencjalne straty.

Dla mnie są to bardzo przydatne wskazówki, które mogą pomóc nam lepiej chronić nasze portfele w czasach zwiększonej zmienności i uniknąć potencjalnych błędów. Autorem tych 4 wskazówek jest analityk giełdowy John Augustin. Nie są to zalecenia inwestycyjne.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet