S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

Przygotuj się na kolejny spadek: analityk Morgan Stanley przedstawia prognozę cen dla indeksu S&P 500

Indeks giełdowy S&P 500 $^GSPC+0.9% ma za sobą siódmy z rzędu spadkowy tydzień, a co więcej, znajduje się obecnie na skraju rynku niedźwiedzia. Ale spadek, który od początku roku wynosi około 17%, może się jeszcze nie skończyć, jak twierdzi analityk Mike Wilson z instytucji bankowej Morgan Stanley $MS+1.6%. Jego prognoza wycenia akcje znacznie niżej i podaje konkretną datę, kiedy to nastąpi.

S&P 500 nad przepaścią rynku niedźwiedzia

Akcje gwałtownie spadły w tym roku w wyniku podniesienia stóp procentowych przez Rezerwę Federalną i przyjęcia jastrzębiego podejścia do polityki pieniężnej. Jednocześnie rosyjska inwazja na Ukrainę i epidemia COVID w Chinach, a także rosnąca inflacja i spowolnienie wzrostu gospodarczego stanowią dodatkowe utrudnienia dla rynku.

Komentarz do wyceny S&P 500

"Sądzimy, że poziom 3400 lepiej odzwierciedla ryzyko przyszłych wzrostów i oczekujemy, że zostanie osiągnięty przed końcem sezonu wyników za II kwartał" - powiedział Wilson. "

Słabnący popyt konsumencki odgrywa kluczową rolę w obecnym scenariuszu niedźwiedzia Wilsona. Powołuje się on na niedawne badanie przeprowadzone przez Morgan Stanley wśród około 2000 amerykańskich konsumentów, które wykazało, że ponad połowa z nich planuje ograniczyć wydatki w ciągu najbliższych sześciu miesięcy z powodu inflacji.

Prognoza ta oznaczałaby spadek o około 14%, czyli poziom, który zacznie wywierać negatywny wpływ na zamożność i spowolni popyt, co jest warunkiem koniecznym, aby Fed mógł opanować inflację."

Bardzo trudno jest przewidzieć zmiany cen akcji i statystycznie wiele prognoz się nie sprawdza. Osobiście będę trzymał się swojej strategii i kupował świetne spółki po niskich cenach.

Artykuł nie służy jako rekomendacja inwestycyjna, a wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Kari McMahon poinformowała o przewidywaniach dotyczących stwardnienia rozsianego.

Věříte předpovědi Morgan Stanley?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet