S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Poslední šance? Terra přichází s novým plánem pro ''znovuzrození'', který si získává velikou oblibu

Všichni moc dobře víme, co se stalo během posledních týdnů s Terra (LUNAUSD), kdy bylo smazáno až 99% hodnoty. Vedení však nezahálí a snaží se přilákat zpátky své investory, možná vás překvapí, co se plánuje pro model 2.0, pro který se již hlasuje a sklízí mnoho opěvování. Co skrývá 'Revival Plan 2' a jaká je šance pro znovuzískání své popularity ve prospěch Terry?

Myslíte si, že je zde šance pro záchranu?

Mince Terra-Luna byly zařazeny na černou listinu několika kryptoburz, včetně Binance a Coinbase po ohromující ztrátě, které investoři čelili, když se poměr nabídky a poptávky algoritmicky navržených stablecoinů zlomil. Do Kwon, generální ředitel a spoluzakladatel Terra Labs, konečně promluvil o havárii stablecoinů Terra-Luna. Generální ředitel hledá plán oživení, který by zachránil ekosystém Terra z jeho současné fáze. 

Jedná se o druhý plán oživení, se kterým generální ředitel společnosti přišel. V prvním návrhu ze 14. května Kwon navrhl opustit stabilní minci Terra a přerozdělit žetony Luna mezi členy komunity, ale to nefungovalo. Zdá se však, že Kwon ještě není připraven vzdát se

Ekosystém Terra (LUNA) "Revival Plan 2", nejnovější plán oživení navržený zakladatelem a generálním ředitelem Terraform Labs Do Kwonem, který byl minulý týden předložen k hlasování, se blíží ke svému termínu a má být potvrzen.

  • Až 70% účastníků hlasování bylo pro novou verzi. Zbytek se hlasování zdržel a pouhá 0,4% účastníků zavrhuje tento pokus o znovunakopnutí.

Je zde velká pravděpodobnost pro rozjetí tohoto projektu, jelikož je potřeba pouze 40-50% pro schválení.

Co by mohla nová verze obsahovat a jak by změnila Terru?

Spekuluje se, že se rozjede projekt 2.0, který bude formován jako 'vidlice'. V kryptografii se vidlice týká významného upgradu v blockchainovém protokolu, který vytváří dva blockchainy, jeden, který zachovává předchozí protokol a druhý, který následuje po nové verzi. Pozoruhodné je, že nový řetězec by stále sdílel celou svou historii s původním řetězcem.

Protože by však "Terra 2.0" nesdílela svou historii se současným řetězcem Terra, teoreticky by to nebyla vidlice původního řetězce.

  • Stojí za zmínku, že zmatek je zde do značné míry oprávněný, protože Do Kwon (zakladatel Terry) sám použil slovo "vidlice" ve svém počátečním návrhu. Od té doby odstranil slovo "vidlice" z návrhu během pozměňovacího návrhu. Jak bylo oznámeno, nejnovější plán oživení Do Kwon navrhuje vytvoření nového řetězce bez algoritmického stablecoinu terraUSD, jehož selhání vedlo ke zhroucení celého ekosystému.
     

Jak to vidí s Terrou odbornící?

Vypalování by mohlo pomoci, říká generální ředitele společnosti Binance Chengpeng Zhao. Navrhl, aby investoři token raději spálili. Vypalování se týká procesu odesílání kryptoměn do "mrtvé peněženky", odkud tokeny nelze nikdy získat. To by mohlo pomoci vyrovnat nabídku měny.

  • Kdykoli klesne nabídka žetonů, klesne i inflace. To může Terraform Labs pomoci obnovit jejich token. S tímto tvrzením se však neshledává a nesouhlasí zakladatel Terry.

 

Závěrem

Chci podotknout, že prozatím nemáme žádné 100% řešení. Vše je prozatím v průběhu jednání a kompletace. To zda by mohl jeden nebo druhý scénář opět nabudit Terru je však otázkou pro jednotlivé investory. Osobně bych si zde netroufnul investovat, ale kdo ví, třeba se nakonec Terra dá opět do kupy a uvidíme řadu zelených čísel (moc s tím však nepočítám).

  • Jste ochotní dávat druhé šance takto ''zdevastované'' investici?
  • Je zde vůbec ještě šance pro znovuzrození Terry?
  • Co říkáte na variantu vidlice/vypalování?

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 940 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Moc tomu nevěřím. I z pohledu investorů to už bude velice riskantní investice, i kdyby přišla změna..

Těžko smaže svou reputaci, chápu.

Starého psa novým kouskům nenaučíš😄 Nevěřím v žádnou terru a x shitcoinů :D BTC je cesta.

Také už jsem nakloněn jen pár základním kryptoměnám.