S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Ostatnia szansa? Terra wymyśla nowy plan "odrodzenia", który zyskuje na popularności

Wszyscy dobrze wiemy, co wydarzyło się w ostatnich tygodniach z Terra (LUNAUSD), kiedy to utracono do 99% wartości. Zarząd nie zwalnia jednak tempa i stara się przyciągnąć z powrotem swoich inwestorów. Można się zdziwić, co jest planowane dla modelu 2.0, na który już teraz trwa głosowanie i który zbiera wiele pochwał. Co kryje "Plan odrodzenia 2" i jakie są szanse na odzyskanie przez Terra popularności?

Czy uważasz, że jest szansa na ratunek?

Monety Terra-Luna znalazły się na czarnej liście kilku giełd kryptowalutowych, w tym Binance i Coinbase, po tym jak inwestorzy ponieśli ogromne straty, gdy stosunek podaży do popytu algorytmicznie zaprojektowanych stablecoinów uległ załamaniu. Do Kwon, dyrektor generalny i współzałożyciel Terra Labs, w końcu wypowiedział się na temat katastrofy stablecoina Terra-Luna na stronie . Dyrektor generalny poszukuje planu naprawczego, który pozwoliłby uratować ekosystem Terra z jego obecnej fazy.

To już drugi plan naprawczy, który opracował dyrektor generalny. W pierwszej propozycji z 14 maja Kwon zasugerował porzucenie stablecoina Terra i redystrybucję tokenów Luna wśród członków społeczności, ale to nie poskutkowało. Wygląda jednak na to, że Kwon nie jest gotów się poddać

Terra Ecosystem (LUNA) "Plan Odrodzenia 2", najnowszy plan odrodzenia zaproponowany przez założyciela i dyrektora generalnego Terraform Labs, Do Kwon'a, który został poddany pod głosowanie w zeszłym tygodniu, zbliża się do terminu zatwierdzenia.

  • Aż 70% głosujących opowiedziało się za nową wersją. Pozostali wstrzymali się od głosu, a zaledwie 0,4% uczestników odrzuciło tę próbę ponownego uruchomienia.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że projekt ten zostanie uruchomiony, ponieważ do jego zatwierdzenia potrzeba jedynie 40-50% środków.

Co mogłaby zawierać nowa wersja i jak zmieniłaby Terrę?

Spekuluje się, że zostanie uruchomiony projekt 2.0, który będzie miał formę "forka". W kryptografii termin "fork" odnosi się do poważnej aktualizacji protokołu blockchain, w wyniku której powstają dwa blockchainy - jeden zachowujący poprzedni protokół i jeden zgodny z nową wersją. Co niezwykłe, nowa sieć nadal dzieliłaby całą swoją historię z pierwotną siecią.

Ponieważ jednak "Terra 2.0" nie dzieliłaby swojej historii z obecnym łańcuchem Terra, teoretycznie nie byłaby rozwidleniem pierwotnego łańcucha.

  • Warto zauważyć, że zamieszanie w tej kwestii jest w dużej mierze uzasadnione, ponieważ Do Kwon (założyciel firmy Terra) sam użył słowa "fork" w swojej pierwotnej propozycji. Od tego czasu usunął słowo "widelec" z propozycji w trakcie procesu wprowadzania poprawek. Jak poinformowano, najnowszy plan Do Kwona zakłada utworzenie nowego łańcucha bez algorytmicznego stablecoina TerraUSD, którego upadek doprowadził do załamania całego ekosystemu.

Jak eksperci oceniają sytuację w przypadku firmy Terra?

Spalanie może pomóc, twierdzi dyrektor generalny Binance, Chengpeng Zhao. Zasugerował, że inwestorzy powinni raczej spalić token. Spalanie odnosi się do procesu wysyłania kryptowalut do "martwego portfela", z którego nigdy nie będzie można odzyskać tokenów. Mogłoby to pomóc w zrównoważeniu podaży waluty.

  • Gdy spada podaż żetonów, spada inflacja. Może to pomóc Terraform Labs odzyskać token. Jednak założyciel firmy Terra nie zgadza się z tym stwierdzeniem.

Wniosek

Chcę zaznaczyć, że w tej chwili nie mamy jeszcze stuprocentowego rozwiązania. Na razie wszystko jest jeszcze w fazie dyskusji i uzupełniania. Jednak to, czy jeden lub drugi scenariusz może ponownie pobudzić Terra do działania, jest pytaniem dla inwestorów indywidualnych. Osobiście nie odważyłbym się tu inwestować, ale kto wie, może w końcu Terra znów się podniesie i zobaczymy serię zielonych liczb (nie liczę jednak na to zbytnio).

  • Czy jesteś gotów dać drugą szansę tak "zdewastowanej" inwestycji?
  • Czy istnieje w ogóle szansa na odrodzenie Terry?
  • Co sądzisz o opcji widelca/spalania?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana gruntownej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet