S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Nio na cestě k velikosti: Masivní investice do dalšího vývoje baterií může být klíčová

O tom, že má společnost $NIO-5.0% skvělé automobily a modely se nemusíme ani bavit. Z pohledu baterií se taktéž jedná o jednoho z předních lídrů (výkon, výdrž, životnost). Navíc vyšla na povrch další pozitivní zpráva: NIO na vývoj vlastní napájecí baterie investuje dalších 220 milionů do vybudování výzkumného a vývojového centra včetně linky na výrobu článků.

Mnoho inovací a novinek přichází se společností $NIO-5.0%.

$NIO-5.0% popisuje tento krok jako generaci nových vlastních baterií s poutavými parametry. $NIO-5.0% se tímto krokem změní na soběstačnou značku s vlastní výrobní linkou na velké baterie, což výrazně zlepší její základní konkurenceschopnost, díky čemu bude i nezávislá na třetích stranách. $NIO-5.0% se zkrátka stane průkopníkem ve výzkumu a vývoji.

Tento nový projekt by měl být zrealizován v Šanghaji včetně zapojení do 31 výzkumných a vývojových laboratoří pro výzkum a vývoj lithium-iontových bateriových článků a baterií, stejně jako zkušební výrobní linka na lithium-iontové články a balicí linka na baterie plánovala investovat 218,5 milionu juanů (32,83 milionu amerických dolarů) a očekává se, že bude postavena od srpna do října tohoto roku.

Velkou věcí zůstává následující:

V inženýrské analýze stavebního projektu společnost NIO objasnila, že výstavba zkušební výrobní linky tohoto projektu má v úmyslu provést předběžný průzkum pro možnou velkovýrobu v následném vývojovém procesu a zkušební výrobní vzorky se používají pro následný hloubkový vývoj. To může být oficiální začátek výroby baterií NIO.

  • Společnost $NIO-5.0% uvedla, že laboratoř výzkumu a vývoje si klade za cíl prozkoumat nabíjecí a vybíjecí výkon, teplotní výkon a bezpečnostní výkon  Lithium-iontových článků a baterií za různých fyzikálních experimentálních podmínek, jako je teplota, tahová síla a vlhkost.

Význam napájecích baterií pro nová energetická vozidla je zřejmý a NIO tomu vždy přikládal velký význam. V září loňského roku společnost NIO oficiálně uvedla na trh ternární železo-lithiovou baterii (75 kWh) s vyšší hustotou energie a delší životností baterie, čímž se stala první automobilkou na světě, která masově vyrábí technologii ternárního železa a lithia. 

  • Konkrétní parametry nebudu zbytečně vypisovat (pro investora jsou nepotřebné).

Důvodem vstupu $NIO-5.0% do napájecí baterie může být to, že baterie je základní součástí elektrických vozidel. Zvládnutí vlastní technologie napájecích baterií může lépe obsadit technologickou výšku a zároveň bude výhodnější základní konkurenceschopnost $NIO-5.0%.

Další pozitivní novinky

  • Nio postupně navyšuje výrobní kapacity ( stále se však nevyrábí na 100% před další vlnou covidu v Číně).
  • Postupně se rozšiřují nabíjecí stanice po celé Číně, ale i po světě. Ve větší míře mohou stanice zavítat především do Evropy. První stanice hlásí Norsko.
  • Nio vstoupilo na Singapurskou burzu (alternativa pro případné vyřazeni z NYSE).
  • Německá televizní síť Galileo navštívila výměnnou stanici v Norsku a byli ohromeni, že inovativní výměnná stanice $NIO-5.0% poskytuje mnohem lepší a rychlejší nabíjení, což usnadňuje cestování.
  • Nio vyrobilo už přes 200 000 vozů ( z toho 100 000 za jediný rok). To nám značí enormně zvýšenou poptávku po automobilech. Zároveň se jedná o jeden z nejlepších rychlostních výkonů výroby. 
  • Analytici zvyšují cílovou cenu akcií $NIO-5.0%. V nejvíce býčím scénáři se spekuluje o hodnotách 80$ za akcii.

Myslím si, že se o aktuální ceně 14,63$ bude v budoucnu povídat jako o promrhané příležitosti k nákupu. Nechci a ani nebudu předbíhat, ale v $NIO-5.0% vkládám velké naděje.

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 949 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Baterie Nia jsou unikát svými parametry. Poslední dobou se na nás valí alespoň nějaké dobré zprávy...

Nemyslím si, že v krátké době budou tyto zprávy hnát cenu nahoru. Trh je zkrátka silnější v tomto ohledu, než nějaké zprávy.

Cena Nia je nyní super, ale uvítal bych 9-10$ za akcii pro vytvoření velké pozice.

Nezlobil bych se za tu cenu (i když by to znamenalo propad). Rád nakupuju akcie se slevou a potenciálem do budoucna. Why not?

co se stane s mou investici, pokud by NIO odeslo z newyorske burzy?