S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

Nio na drodze do doskonałości: kluczem może być ogromna inwestycja w dalszy rozwój baterii

Nie musimy nawet mówić o tym, że firma $NIO+5.3% ma wspaniałe samochody i modele. Jeśli chodzi o akumulatory, jest to również jeden z liderów (wydajność, wytrzymałość, trwałość). Ponadto pojawiła się kolejna pozytywna wiadomość: Firma NIO zainwestuje dodatkowe 220 mln euro w opracowanie własnej baterii zasilającej i budowę centrum badawczo-rozwojowego, w tym linii produkcyjnej ogniw.

Wiele innowacji i nowych rozwiązań pojawi się wraz z $NIO+5.3%.

Firma$NIO+5.3% opisuje ten ruch jako generację nowych, niestandardowych akumulatorów o przyciągających wzrok parametrach. To posunięcie sprawi, że firma $NIO+5.3% stanie się samowystarczalną marką z własną linią produkcyjną dużych akumulatorów, co znacznie poprawi jej podstawową konkurencyjność, uniezależniając ją także od stron trzecich. Krótko mówiąc, firma$NIO+5.3%stanie się pionierem w dziedzinie badań i rozwoju.

Ten nowy projekt ma być realizowany w Szanghaju i obejmować zaangażowanie w 31 laboratoriów badawczo-rozwojowych zajmujących się ogniwami litowo-jonowymi i bateriami, a także linię produkcyjną do testowania ogniw litowo-jonowych oraz linię do pakowania baterii, w które planuje się zainwestować 218,5 mln juanów (32,83 mln USD) i które mają powstać od sierpnia do października tego roku.

Istotną kwestią pozostaje to, co następuje:

W analizie technicznej projektu budowlanego NIO wyjaśniła, że budowa testowej linii produkcyjnej w ramach tego projektu ma na celu przeprowadzenie wstępnych badań pod kątem ewentualnej produkcji na dużą skalę w późniejszym procesie rozwoju, a testowe próbki produkcyjne są wykorzystywane do późniejszego dogłębnego rozwoju. Może to być oficjalne rozpoczęcie produkcji akumulatorów NIO.

  • FirmaNIO+5.3% poinformowała, że laboratorium badawczo-rozwojowe ma na celu zbadanie parametrów ładowania i rozładowania, parametrów termicznych oraz bezpieczeństwa ogniw i baterii litowo-jonowych w różnych warunkach fizycznych, takich jak temperatura, siła rozciągająca i wilgotność.

Znaczenie akumulatorów dla pojazdów napędzanych nowymi źródłami energii jest oczywiste i NIO zawsze przywiązywało do tego dużą wagę. We wrześniu ubiegłego roku firma NIO oficjalnie wprowadziła na rynek trójskładnikowy akumulator żelazowo-litowy (75 kWh) o większej gęstości energii i dłuższej żywotności, stając się pierwszym producentem samochodów na świecie, który rozpoczął masową produkcję trójskładnikowej technologii żelazowo-litowej.

  • Nie będę wymieniał szczegółowych parametrów (są one zbędne dla inwestora).

Powodem wejścia $NIO+5.3% na rynek baterii może być fakt, że bateria jest niezbędnym elementem pojazdów elektrycznych. Opanowanie własnej technologii produkcji akumulatorów może pozwolić na zajęcie wysokiej pozycji technologicznej, a jednocześnie zwiększyć konkurencyjność firmy $NIO+5.3%.

Inne pozytywne wiadomości

  • Firma Nio stopniowo zwiększa moce produkcyjne (ale nadal nie produkuje na 100% przed kolejną falą kowidów w Chinach).
  • Stopniowo rozbudowują one stacje ładowania w całych Chinach i na świecie. W szczególności stacje mogą pojawić się w Europie na większą skalę. Norwegia zgłasza pierwsze stacje.
  • Firma Nio weszła na giełdę w Singapurze (alternatywa dla ewentualnego wycofania z NYSE).
  • Niemiecka sieć telewizyjna Galileo odwiedziła stację wymiany akumulatorów w Norwegii i była pod wrażeniem, że innowacyjna stacja wymiany akumulatorów $NIO+5.3% zapewnia znacznie lepsze i szybsze ładowanie, ułatwiając podróżowanie.
  • Firma Nio wyprodukowała już ponad 200 tys. samochodów (w tym 100 tys. w jednym roku). Świadczy to o ogromnym wzroście popytu na samochody. Jednocześnie jest to jedna z najlepszych wydajności w zakresie szybkości produkcji.
  • Analitycy podnoszą swoje ceny docelowe dla akcji $NIO+5.3%. W najbardziej optymistycznym scenariuszu spekuluje się o 80 USD za akcję.

Sądzę, że obecna cena 14,63 USD będzie w przyszłości traktowana jako niewykorzystana okazja do kupna. Nie wyprzedzam i nie będę wyprzedzał samego siebie, ale wiążę duże nadzieje z $NIO+5.3%.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet