S&P 500 ^GSPC
4,996.6
-0.29%
Nvidia NVDA
$821.69
-2.96%
Meta META
$488.32
-2.69%
Amazon AMZN
$176.22
-1.67%
Apple AAPL
$164.98
-1.23%
Alphabet GOOG
$156.26
-0.76%
Microsoft MSFT
$401.66
-0.64%
Tesla TSLA
$149.84
-0.06%

3 najważniejsze powody, dla których warto skorzystać z obecnej przeceny i zainwestować w akcje Google

Jeden z największych gigantów technologicznych na świecie, Alphabet $GOOG-0.8%, $GOOGL-0.9%, wraz z innymi spółkami technologicznymi, notuje w tym roku gwałtowne korekty. Dla tych, którzy lubią inwestować w duże spółki technologiczne, ten spadek jest dość bolesny. Z drugiej strony, rynek oferuje możliwość zakupu akcji GOOG po niższej cenie, która w tym przypadku jest nie do odrzucenia.

Do tej pory akcje GOOGL spadły w tym roku o 28%, w tym o 13% tylko w ciągu ostatniego miesiąca.

3 powody, dla których warto wyceniać akcje GOOGL

1. Akcje Alphabet $GOOG-0.8%, $GOOGL-0.9% są przeceniane. Tak jest. Akcje Alphabet są stosunkowo okazyjne, a częścią inwestowania jest szukanie solidnych spółek, które są niedowartościowane i kupowanie ich zgodnie z tym. Alphabet od dłuższego czasu jest jedną z najlepszych akcji na rynku i nie zmieniło się nic fundamentalnego w jego działalności, co sprawiłoby, że stałby się spółką przegraną.

Firma rozwija działalność w zakresie chmury obliczeniowej. Dzięki przeglądarce Chrome firma dosłownie zdominowała amerykański rynek wyszukiwania w Internecie i zdobyła ogromną część wpływów z reklam. Posiada też silną platformę smartfonów z systemem Android.

Wykres pięcioletni akcji GOOG , Źródło.

2 Podział akcji. Podział akcji jest bardzo korzystny dla firm, a Alphabet planuje podział akcji w stosunku 20:1 pod koniec lata tego roku. Podział oznacza, że każdy, kto posiada jedną akcję GOOGL, zamieni ją na 20 akcji. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu akcje staną się bardziej dostępne dla inwestorów detalicznych.

3. Rezerwy gotówkowe Google. Na koniec roku Alphabet posiadał około 139 mld USD w gotówce. Daje to możliwość zrobienia w zasadzie wszystkiego, łącznie z przejęciem nowej firmy. Mogłaby zainwestować w nową linię produktów, która przyniosłaby jej zyski w przyszłości. Może też po prostu zatrzymać gotówkę, skorzystać z wyższych stóp procentowych i osiągnąć około 4% wzrost zysków w tym roku.

Każda z tych opcji jest doskonałym powodem, by polubić akcje GOOGL w tej chwili - nawet jeśli rynek giełdowy spycha cenę Alphabet w dół.

Wynik końcowy

Alphabet jest teraz dosłownie na wyprzedaży. Czy można go kupić po niższej cenie, jeśli poczeka się kilka tygodni? Może. Ale za rok lub dwa lata będziesz żałował, że nie wskoczyłeś na akcje GOOGL po tych cenach. Sam już skorzystałem z tych cen i zbudowałem niewielką pozycję. W dalszym ciągu czekam na osiągnięcie psychologicznego poziomu 2000 USD za akcję, po osiągnięciu którego ponownie zacznę aktywnie kupować.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, a wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Powody, dla których warto kupić akcje GOOG, omówił analityk Patrick Sanders.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet