S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Elon Musk zmienia strategię w związku z Twitterem i Teslą

Elon Musk musi zareagować na załamanie kursu akcji Tesli ( $TSLA-2.0% ), a taka struktura może zmniejszyć ryzyko załamania kursu akcji Tesli. Zapewni również dodatkowe finansowanie kapitałowe w wysokości 6,25 mld USD w związku z zakupem przez Twittera spółki $TWTR.

Elon Musk zmienia strategię, aby zmniejszyć ryzyko dla firmy Tesla.

Elon Musk porzuca plany częściowego sfinansowania zakupu Twittera Inc. z kredytu zabezpieczającego powiązanego z jego udziałami w Tesla Inc. i zwiększa wielkość kapitału własnego do 33,5 mld USD. Musk zapewni dodatkowe 6,25 mld USD w postaci kapitału własnego na wykup za 44 mld USD, jak wynika ze środowych dokumentów . To wystarczy, aby wyeliminować kredyt marżowy tej samej wielkości, który został zmniejszony na początku tego miesiąca.

Nowa struktura może zmniejszyć ryzyko transakcji dla Muska i jego kredytodawców, zwłaszcza biorąc pod uwagę niedawny spadek kursu akcji Tesli. Wartość akcji producenta samochodów elektrycznych spadła o około 40% od czasu, gdy Musk po raz pierwszy ogłosił swój udział na Twitterze na początku kwietnia. Przedłużające się załamanie kursu spowodowało, że nie ma wystarczającej liczby akcji, do których nie nabyto uprawnień, aby pokryć kredyt zabezpieczający.

Akcje Twittera wzrosły o około 5,1% do 39,06 USD podczas czwartkowego przedpremierowego handlu w Nowym Jorku. W środę kurs akcji wynosił 37,16 USD, czyli znacznie poniżej ceny ofertowej Muska, która wynosiła 54,20 USD. Musk poszukuje dodatkowych zobowiązań finansowych, w tym prowadzi rozmowy ze współzałożycielem Twittera Jackiem Dorseyem i innymi inwestorami na temat wniesienia kapitału do prywatnej spółki - wynika z najnowszego zgłoszenia. Na początku tego miesiąca ogłosił, że pozyskał 7,1 mld USD w postaci kapitału od inwestorów, w tym od miliardera Larry'ego Ellisona, Sequoia Capital i Binance. Na początku tego miesiąca agencja Bloomberg poinformowała, że Musk otrzymał zobowiązania na kolejny miliard dolarów w kapitale własnym od czasu tej pierwszej rundy, a jego doradcy zabiegają o zainteresowanie potencjalnych inwestorów kwotą do 6 miliardów dolarów w preferowanym finansowaniu kapitałowym.

Musk pozbył się już akcji Tesli o wartości 8,5 miliarda dolarów, aby zebrać gotówkę na transakcję związaną z Twitterem, pisząc wówczas na Twitterze, że nie planuje dalszej sprzedaży.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet