Můj názor na společnost Lucid Group 🤔

Už nějakou dobu buším do stolu na podporu společnosti Lucid Group $LCID-2.3%, ale mé prosby zůstávají většinou nevyslyšeny. V poslední době je vývoj ceny akcií $LCID-2.3% neinspirativní. Elektromobily společnosti Lucid bezpochyby nebudou nejlevnější na trhu. Jsou skutečně určeny pouze lidem, kteří mají nějaký kapitál nazbyt a touží po přepychových funkcích svých vozů.

 

 

Co se týče akcií $LCID-2.3%, červenec byl rozhodně vzrušující. Od té doby je však její cenový vývoj nestabilní a chybí jí směr. To je sice frustrující, ale rozhodně se nemusíte vzdávat své pozice v těchto akciích. Kromě toho, jak uvidíme, je říjen pro společnost Lucid a její akcionáře mimořádně důležitým měsícem. Takže si zapněte bezpečnostní pásy a užijte si jízdu; brzy by měla být mnohem napínavější.

 

Bližší pohled na akcie $LCID-2.3% 

Jen pro připomenutí, 26. července se účelová akviziční společnost (SPAC) známá jako Churchill Capital IV spojila se společností Lucid Motors. V důsledku toho akcie společnosti Churchill zmizely a byly nahrazeny akciemi $LCID-2.3%, které v první den veřejného obchodování uzavřely na hodnotě 26,83 dolarů. To představovalo velmi rychlý 11% zisk.

 

Bohužel, první investoři do akcií se poté z žádných zisků netěšili. Na začátku září akcie klesly pod 18 dolarů, poté se znovu pokusily o útok na 27 dolarů. Ani napodruhé se jim však nepodařilo této úrovně dosáhnout.

 

Dnes odpoledne se akcie $LCID-2.3% obchodovaly mírně pod úrovní 24 dolarů. Její akcionáři tedy ztratili část půdy pod nohama. Ať už uděláte cokoli, nezapomeňte sledovat 27 a poté 30 dolarů jako významné cenové úrovně.

 

K tomu, aby v příštích týdnech došlo k trvalému proražení, bude muset Lucid pravděpodobně tyto cenové body překonat při velkém objemu obchodování. Jak jsem již naznačil dříve, vozidla Lucid jsou známá nekompromisní kvalitou, nikoli cenovou dostupností.

 

To je v pořádku, protože odvětví elektromobilů je dostatečně velké na to, aby obsahovalo řadu tržních nik. Je zřejmé, že společnost Lucid se chce zaměřit na lidi, kteří trvají na špičkových automobilech splňujících požadavky ESG.

 

Lze tvrdit, že Lucid Air Dream Edition Range je v této kategorii špičkou. Tato řada vozidel skutečně údajně stanovuje nová měřítka, protože získala oficiální hodnocení EPA s dojezdem 520 mil. Podle společnosti má Lucid Air Dream Edition Range nejdelší dojezd ze všech elektromobilů, které kdy EPA hodnotila.

 

Kromě toho tato řada vozidel přináší nejméně o 100 a více mil delší dojezd než její nejbližší konkurent. Navíc i při dosažení dojezdu 520 mil je Lucid $LCID-2.3% Air Dream Edition Range stále schopen vyvinout výkon 933 koní.


Jen pro dokreslení tohoto bodu společnost Lucid dokončila první jízdu v reálném provozu s časopisem Motor Trend, v níž se představila dvojice vozů Dream Edition Range. Oba vozy jely dálniční rychlostí z Los Angeles do San Francisca. Poté jeli přes Sanfranciský záliv do globálního sídla společnosti Lucid, a to vše bez zastavení a nabíjení.

 

To je všechno v pořádku a dobré. Zúčastněné strany však bude jistě zajímat, kdy začneme vídat zákazníky jezdit v prémiových elektromobilech Lucid. Odpověď zřejmě zní: ještě tento měsíc. Podle společnosti začnou majitelé rezervací modelů Lucid Air Dream Edition dostávat svá vozidla koncem října.

 

Poté se navíc očekává nárůst dodávek. Na to zákazníci již dlouho čekají. Společnost Lucid obdržela více než 13 000 rezervací na model Lucid Air. A stejně tak je důležité, že akcionáři na tuto událost čekali s velkým napětím.


Příchod těchto prémiových elektromobilů na silnice by měl pro společnost Lucid znamenat skutečnou změnu. Více vozů na silnicích by mělo vést k širšímu uznání značky spolu s ústní reklamou. Doufejme, že poté, co se tyto pozitivní katalyzátory prosadí, přestanou akcie $LCID-2.3% kolísat a do konce roku předvedou zasloužený průlom.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

$LCID-2.3% 🚀🚀🚀🚀 já si počkám 🥳💰

Pořád jim moc nevěřím 😅

No nic, čas otevřít brokera a vyřešit 😂