S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Czy chcesz uzyskać dochód pasywny? Istnieje atrakcyjna alternatywa w postaci NFT

Coraz więcej osób szuka nowych sposobów na zarabianie pieniędzy bez konieczności pracy. Dochód pasywny był kiedyś czymś, co bogaci ludzie mogli uzyskać za pośrednictwem banku, ponieważ oprocentowanie kont oszczędnościowych było dość wysokie. W dzisiejszych czasach prawie nie interesujesz się już swoimi pieniędzmi w banku, a w niektórych przypadkach musisz nawet płacić za swoje oszczędności. Ze względu na stosunkowo wysokie zyski ze stakowania kryptowalut i NFT znaleziono nową alternatywę.

Budowanie pasywnego dochodu za pomocą NFT.

Wszyscy znamy staking w kryptowalutach, dzięki któremu uzyskuje się procentowy zwrot z inwestycji. Obecnie możesz również zarabiać pieniądze, stawiając na platformach NFT swoje tokeny niestabilne ( NFT). Stawiając swoje tokeny niestabilne (NFT) na platformach NFT, możesz uzyskać dodatkowy zwrot z inwestycji. Dzięki temu NFT stały się jeszcze bardziej atrakcyjne dla inwestorów.

Czym jest stakowanie NFT?

Stakowanie NFT to sposób na wykorzystanie swojego unikalnego tokena w blockchainie. NFT są często kojarzone z obrazami cyfrowymi, takimi jak kolekcja Bored Ape Yacht Club, ale mogą to być wszelkiego rodzaju obiekty, od sztuki cyfrowej, przez pliki wideo, po przedmioty w grze. Stakowanie NFT oznacza, że dołączasz swoje niewymienne tokeny do platformy lub protokołu. W zamian za te działania użytkownik otrzymuje nagrody za stakowanie. W ten sposób możesz zarobić dodatkowe pieniądze, pozostając jednocześnie właścicielem NFT.

Metodę tę można porównać do zarządzania przychodami w ramach zdecentralizowanego finansowania (DeFi), w którym kryptowaluty są pożyczane lub przekazywane dostawcom płynności w celu uzyskania nagrody w postaci odsetek lub kosztów transakcji poniesionych przez innych. Ta metoda uzyskiwania odsetek jest podobna do metody uzyskiwania ich za pośrednictwem banku, ale w tym przypadku nie ma pośrednika. Staking NFT należy do zdecentralizowanego świata finansów, podczas gdy forma bankowa jest scentralizowana.

Jak działa stakowanie NFT?

Stakowanie NFT działa w taki sam sposób jak kryptowaluty, ponieważ NFT są tokenizowanymi aktywami. W przypadku NFT nie jest również możliwe ułożenie każdego żetonu niewymiennego, tak jak nie jest to możliwe dla każdego żetonu. Ponieważ NFT są tokenizowanymi aktywami, można je wdrożyć na platformach NFT, gdzie są bezpieczne. Jest to możliwe dzięki inteligentnemu kontraktowi na odpowiednim protokole blockchain.

Chociaż stakowanie NFT jest stosunkowo nową koncepcją, wielu posiadaczy NFT jest bardzo podekscytowanych tą zmianą. Dzieje się tak dlatego, że niezmienny token jest jedyny w swoim rodzaju, co sprawia, że jego posiadacze niechętnie go sprzedają. To duża różnica w porównaniu z kryptowalutami, w przypadku których można łatwo kupować i sprzedawać kryptowaluty. Do stackowania potrzebny jest portfel kryptowalutowy, który musi być odpowiedni dla danej NFT.

Po pierwsze, upewnij się, że Twój ulubiony portfel również pasuje do blockchaina, na którym znajduje się NFT. Następnie musisz połączyć portfel z platformą, aby wysłać swoje NFT na platformę.

Rodzaj nagród, jakie posiadacze NFT mogą otrzymać za wdrożenie swoich NFT, zależy od platformy i rodzaju NFT. Większość platform zakładów NFT oferuje regularne nagrody, które często wypłacane są codziennie lub co tydzień. Nagrody te są często wypłacane w ramach tokenów pomocniczych platformy, ale są wyjątki. Niezależnie od tego, jaki token jest używany do stakowania nagród, możesz nimi handlować i ewentualnie zamieniać je na inne kryptowaluty lub pieniądze fiat.

Ponadto istnieją również platformy, które posiadają zdecentralizowane organizacje autonomiczne (DAO). Tutaj posiadacze NFT mogą zablokować swoje aktywa w funduszu DAO, znanym również jako fundusz stakingowy NFT, co pozwala im uczestniczyć w zadaniach związanych z zarządzaniem na platformie. Często obejmuje to prawo do głosowania przy składaniu wniosków. Istnieje również możliwość samodzielnego składania propozycji, ale zależy to od DAO.

Ponieważ duża część rynku NFT należy do różnych gier blockchain, istnieją również różne możliwości stakowania w grach, których celem jest zarabianie pieniędzy, takich jak Axie Infinity AXS, The Sandbox SAND czy Splinterlands. W grach play-to-earn możesz zarabiać nie tylko kryptowaluty, ale także NFT. Dzięki temu możesz zdobywać NFT za darmo, a następnie zarabiać na nich.

Binance NFT PowerStation

Istnieje platforma stakingowa dla tokenów Binance Fan, na której posiadacze NFT mogą zarabiać NFT wspierając swoje ulubione drużyny sportowe. Układając swoje NFT, mogą oni zdobyć dodatkowe tokeny Binance Fan. Binance jest jedną z największych giełd kryptowalutowych z dziesiątkami milionów użytkowników na całym świecie. Ponadto, Binance zapewnia swoim użytkownikom większość usług, w tym staking NFT.

Tokeny Kibica Binance to pomocnicze tokeny, które są związane z konkretną drużyną sportową. Dzięki temu tokenowi jego posiadacze mogą korzystać z różnych przywilejów. Na przykład, jako posiadacz żetonu możesz korzystać z pierwszeństwa w sprzedaży biletów lub uczestniczyć w podejmowaniu ważnych decyzji w klubie sportowym. Tokeny Binance Fan cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród członków klubów sportowych, ale mogą być również wykorzystywane przez artystów lub inne sławne osoby, które mają dużą rzeszę fanów.

Innym przykładem platformy do stakingu NFT jest platforma MOBOX, gra zbudowana na blockchainie. MOBOX posiada metawersum o nazwie MOMOverse, w którym można znaleźć różne NFT. Możesz handlować tymi NFT na rynku MOBOX, ale możesz także obstawiać je i budować dochód pasywny. Każde MOMO ma inne właściwości, a jego siła jest generowana losowo.

Jakie są najlepsze NFT do stakowania?

Kiedy decydujesz się na układanie NFT, ważne jest, abyś miał dobre wyobrażenie o tym, co chcesz osiągnąć. Aby znaleźć najlepsze NFT do stakowania, musisz wiedzieć, gdzie są najlepsze okazje. Dlatego bardzo ważne jest dobre badanie rynku. Istnieją różne rodzaje NFT, które można obstawiać, a każdy z nich ma swoje własne cechy. Dlatego upewnij się, że masz jasność co do swojej strategii.

Lubisz gry i chcesz zainwestować w ten sektor? Wtedy platforma do stakowania NFT, taka jak Splinterlands, jest dla Ciebie interesującą opcją. Ta gra dla zysku zbudowana na blockchainie Ethereum umożliwia graczom zarabianie dodatkowych pieniędzy dzięki stawkom NFT. Należy zawsze pamiętać, że wartość NFT może również spadać, więc stawianie stawki na niezastąpiony token wiąże się z ryzykiem.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet