S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Spadek Ethereum o 11%+ oznacza koniec czy czas na kupno?

Prawie każdy, kto choć trochę zna się na kryptowalutach, zna Ethereum. Jest to bardzo popularna i często używana kryptowaluta, która odgrywa rolę w wielu procesach zachodzących w blockchainie. Obecnie jego cena spadła poniżej 1800 dolarów i pojawia się pytanie, czy to może być koniec Ethereum, a jego miejsce zajmą inne kryptowaluty, takie jak Solana, czy też jest to doskonały moment na zakup.

ETH

Co musisz wiedzieć

 • Moneta Ether $ETHUSD+2.6% - natywna kryptowaluta z blockchain Ethereum - spada aż o 11% do 1 759,20 USD (z 24-godzinnego maksimum - ogólnie spadek jest znacznie większy), według CoinMarketCap
 • Zespół ds. rozwoju Ethereum pracuje nad przejściem całego systemu z energochłonnej i kosztownej metody proof-of-work na przyjazny dla środowiska model proof-of-stake.
 • Zmiana ta została nazwana "Ethereum Merge".
 • W tym tygodniu pojawił się raport, w którym współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, powiedział, że ma nadzieję, iż Merge zostanie ukończone w sierpniu tego roku, ale ostrzegł, że wyniki kluczowego testu w przyszłym miesiącu mogą opóźnić pełne wdrożenie.

https://twitter.com/ethereum/status/1324087600349696002

Rośnie zainteresowanie Ethereum, ale cena spada

Presja na cenę i wzrost wolumenu może być wynikiem niedawnego wywiadu współzałożyciela Ethereum, który publicznie stwierdził, że jeden z głównych kamieni milowych projektu kryptowalutowego może zostać opóźniony.

Według doniesień, podczas konferencji dla deweloperów na początku tego tygodnia współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, powiedział, że ma nadzieję, iż Ethereum Merge zostanie ukończone w sierpniu tego roku.

Zespół ds. rozwoju Ethereum pracuje nad przejściem całego systemu z energochłonnej metody konsensusu proof-of-work (PoW) na przyjazny dla środowiska model proof-of-stake (PoS) - co nazwano "Ethereum Merge".

Oczekuje się, że Merge radykalnie zwiększy liczbę transakcji na sekundę, które może przetwarzać blockchain Ethereum, jednocześnie zmniejszając koszty transakcji i przeciążenie sieci oraz skracając czas rozliczeń.

Jeśli nie będzie żadnych problemów, to Ethereum Merge odbędzie się w sierpniu, ale oczywiście zawsze istnieje ryzyko problemów, istnieje też ryzyko opóźnień, a więc możliwy jest wrzesień i ewentualnie październik

Powiedział, że zespół zgromadzony wokół Ethereum

https://www.youtube.com/watch?v=65OaAOBawPg

Właściwy czas na zakup Ethereum

 • Łańcuch blokowy Ethereum nie tylko obsługuje największą liczbę aplikacji deweloperskich w przestrzeni kryptowalutowej, ale jest również podstawą wielu popularnych projektów metawersyjnych, NFT i zdecentralizowanych ofert finansowych.
 • Jeśli przejście na Ethereum Merge zakończy się sukcesem, będzie to ogromny krok dla Ethereum i, jak sądzę, dla jego ceny.
 • Co więcej, podaż Ethereum stale się kurczy, ponieważ pewien procent każdej nowo wybitej monety ETH jest automatycznie wycofywany z obiegu, co sprawia, że moneta ta staje się aktywem deflacyjnym. Od czasu uruchomienia Ethereum Improvement Proposal (EIP)-1559 w sierpniu ubiegłego roku spalono ponad 2,36 mln ETH, co spowodowało zmniejszenie podaży netto o 59,86%, jak podaje
  serwis
  WatchTheBurn.com.

Ethereum jest obecnie o około 63% niższe niż w momencie osiągnięcia ATH i postrzegam to jako dobrą okazję do kupna. Jak już wspomniałem, na Ethereum działa wiele projektów, które stale się rozwijają, a jego wykorzystanie staje się coraz bardziej widoczne. Jednocześnie uważam, że po przejściu na Ethreum Merge cena i inne zastosowania będą odzwierciedlone.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet